Dowód wpłaty

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Zostałem prawdopodobnie oszukany na allegro i czytając Program Ochrony Kupujących natknąłem się na takie coś:
oryginał lub notarialnie potwierdzoną kopię dowodu wpłaty kwoty za przedmiot na konto Sprzedającego

Przelewu nie robiłem na poczcie itp. tylko z mojego konta w mbanku. I tutaj pytania:
-Jak mogę uzyskać oryginalne potwierdzenie przelewu z mbanku?
-Jeżeli będę musiał notarialnie potwierdzić kopię dowodu to ile będzie mnie to kosztowało?
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
Jak uzyskać potwierdzenie?
Hmmm, może napisz/zadzwoń do nich, żeby ci po prostu przysłali wyciąg operacji z dnia, w którym przelałeś pieniądze.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
O ile w ogole mozna coś zrozumieć z rozporządzenia dot. stawek - maksymalnie stówę. Jak człowiek pogugla to się dogugla, że np. poświadczenie świadectwa maturalnego może kosztowac od 6 (sześciu) do 50 zł. Co notariusz to obyczaj.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
no właśnie się obawiam, że weźmie np. 30zł i wtedy nie opłaci mi się ubieganie o odszkodowanie z POK na allegro... Bo zapłaciłem tylko 23zł.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
-Jak mogę uzyskać oryginalne potwierdzenie przelewu z mbanku?

A czy to nie jest tak, że generując potwierdzenie przelewu i drukując je normalnie z komputera na dole masz informację "dokument wygenerowany elektronicznie, nie wymaga podpisu ani stempla". Moim zdaniem taki wydruk winien być honorowany jak oryginał. Mam w pracy do czynienia z sądami, które raczej nie kwestionują ważności tak sporządzonego potwierdzenia.
 

mi_chal

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wystarczy Ci wydruk (plik pdf) wygenerowanego potwierdzenia. Jeżeli jednak - w co wątpię - nie zostanie przyjęty zawsze możesz iść do banku i tam otrzymasz potwierdzenie przelewu.
 
Do góry