down hill prosze o pomoc

dexmind

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
hej zacząłem interesować się down hillem skakam sobie na małych hopkach tylko nie wiem jak się dobrze wybić proszę o pomoc :)
 
H

Haan

Guest
Na stronie sfd jest świetnie opisana ta technika, jest też sporo filmików na youtube - pooglądaj sobie. A czy tu jest jakiś praktyk downhillu? Ja znam to niestety tylko z teorii i opowiadań;)
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
po pierwsze - musisz się odpowiednio rozpędzić, to jest najważniejsze. Zaraz potem technika - nisko na kolanach, miękko, tułów pochylony, łokcie na zewnątrz. Kiedy podchodzisz do wybicia musisz ugiąć kończyny bardzo nisko i w momencie najazdu na hopkę zacząć się prostować, ciągnąc kierownicę i pedały spod siebie do góry
 

adii22

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Po pierwsze, to co ty napisałeś to nie DOwnHill. To Dirt. DH to zjazd z góry, dość ostry. Poszukaj w necie na ten temat. A! I nie zapomnij o dobrym sprzęcie - dirt na normalnym rowerze to.. jak jazda traktorem do sklepu.
 

Rozwijacz

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
14
Miasto
Polska
Tak jak już mówili poprzednicy - to o czym mówisz, to dirt lub freeride , ale nie czepiajmy się szczegółów.

Jeśli chcesz się za to wziąć na powaznie:
- Po pierwsze sprzęt - dobry rower + obowiązkowo kask, rękawiczki, ochraniacze na kolana. To spore koszty, ale od tego się zaczyna.
Rower można kupić nowy za 2,5 - 3 tysiące. Używany nienajgorszy za 1000 - 1500zł.

- Po drugie teoria - poszukaj sobie książki Briana Lopesa - "Jazda rowerem górskim", o ile dobrze pamiętam. Była kiedyś dostępna w empiku, wszystko bardzo fajnie opisane.

- Po trzecie trening :). Im wiecej jeździsz i skaczesz, tym lepiej wychodzi.


Baw się dobrze i bezpiecznie.

ps.
http://www.rozwijacz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=67:mcebikecup&catid=42:sport&Itemid=78

Zdjęcia, które zrobiłem w myślenicach. Zawody w zjeździe (downhillu).
 
Do góry