Dotacja dla filmowców

kronos1194

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
25
Punkty reakcji
1
Witam!
Dziś chciałbym się was bardziej poradzić.
Otóż ciekawią mnie dotacje dla filmowców i co tu mam namyśli... Chodzi o wsparcie finansowe dla produkcji krótkometrażowych. Jakie dotacje i skąd by mnie interesowały? Otóż, czy jest możliwość ubiegania się o takową dotacje do UE, a jeśli tak to na jakich zasadach? Jeśli nie to czy w obrębie Województwo Świętokrzyskiego, najlepiej w Kielcach, jest możliwość pomocy, jakiś studiów filmowych lub też teatrów, kin albo czegoś innego, dla młodych filmowców? Ewentualnie jeszcze w Warszawie. Jednak nie na zasadzie, (tak jak wyczytałem o dotacjach studia z Łodzi) że sceny do filmu muszą być kręcone w danym mieście które oferuje dotacje.
Szukałem w necie ale jakoś nigdy wujek google nie chce mi pomóc. Innymi słowy nic nie znalazłem, a jeśli by ktoś coś znalazł byłbym wielce wdzięczny gdyby podał link do tej informacji bym sam mógł przeczytać i ocenić, czy jest to oferta która by mnie interesowała.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
 

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
ja tylko wiem, ze producenci kasa się zajmuja, ale w Polsce czy coś takiego jest:/
 

Kojot biznesu

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zacznę od tego, że dotacje są przeważnie przyznawane tylko tym, którzy mają pomysł jak zarabiać pieniądze poprzez swój pomysł. Musisz wcześniej zrobić biznes plan i wymyślić w jaki sposób chciałbyś aby Twoja działalność (w tym wypadku filmowa) przynosiła dochody. Nikt nie da Ci pieniędzy na realizację czysto hobbistycznego zajęcia.

Kiedy już przemyślisz sprawę i wpadniesz na to jak robić z tego pieniądze umów się na spotkanie w Agencji Rozwoju Regionalnego, która znajduje się na terenie Twojego powiatu tudzież województwa. Tam konsultant przedstawi Ci odpowiednie programy unijnych dotacji z jakich będziesz lub nie będziesz mógł skorzystać.

Jeśli jesteś zbyt młody na zakładanie firmy dobrze będzie dla Ciebie kiedy porozmawiasz z rodzicami o tym, że chciałbyś się rozwijać w tym dokładnie kierunku. Kup kamerę i postaraj się tworzyć krótkie filmy, które będziesz mógł zamieszczać na youtube poprzez wcześniej stworzony kanał. Wierz mi - profil zaopatrzony w ciekawe filmiki będzie z czasem stawał się Twoim portfolio, które będzie dowodem an postępy jakie zrobiłeś na przestrzeni czasu.

Życzę powodzenia :)
 
Do góry