Doradźcie !

wielkieboom

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Katowice
Mam prośbę. Czy możecie mi doradzić jaki internet bezprzewodowy wybrać. Co jest teraz najkorzystniejsze? Nie orientuje się za bardzo w tych całych megabitach itp. więc mam mały problem. A każdy salon przekonuje że ich internet jest najlepszy. Z góry dziękuje za pomoc ;)

Pozdro :D


P.S. Piszcie jaki wy macie i czy jestescie z niego zadowoleni ;)
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
nie bierz z orange
nie bierz z plusa
nie bierz z ery
nie bierz z ...
Co to za wypowiedź? :D Uzasadnij:)
Ja wziąłbym z Ery (blueconnect), mój kolega ma przy lapku i całkiem nieźle mu śmiga, sam jest zadowolony. Jaką ma prędkość i ile płaci to nie wiem, no ale po to mają operatorzy stronki www.;)
 

Anntor

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
zależy gdzie mieszkasz. czy dany internet ma dobry tam zasieg
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Ja czasami używam na swoim laptopie blueconnect'a Ery ;), kiedy potrzebuję internet, wtedy go mam. To jest internet na kartę, wszystko super gra, wszystko ładnie się ładuje itd.
Jeśli masz jakiegoś znajomego, który ma internet z Ery, niech wpadnie do Ciebie z komputerem i wtedy możecie sprawdzić zasięg. Lecz nie zawsze jest ta pewność, że na twoim komputerze będzie tak samo :).

Polecam bluconnect'a!
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Przejdź się po salonach i weź internet na próbę. Dzięki temu sprawdzisz, który u ciebie będzie się najlepiej sprawował.
 

blogspot

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś to weź playa, chyba że tam gdzie jesteś nie ma zasięgu.
Powód bardzo prosty, najtaniej i najwięcej do wykorzystania. Jeśli chodzi o prędkość to raczej
zawsze jest około 1mb, bez znaczenia czy to play, czy era, czy orange mimo iż wszyscy się
chwalą, że to aż do 7,2 :D Co do playa to atutem też jest to, że zasięg się stale rozrasta.
 

Karnawal

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Ale tutaj wszyscy bezkrytycznie pisza. Po pierwsze: bezprzewodowy net, moze byc zarowno stacjonarny jak i mobilny. Jezeli chcesz stacjonarny, to na pewno bedziesz mial jakies oferty w swojej okolicy. Jezeli zas chodzi Ci o mobilny, to takze musisz wiedziec w jakich rejonach bedziesz go uzywal najczesciej.

Jezeli w obrebie jakiegos duzego miasta, to kazdy operator bedzie dzialal, nawet play. Trzeba jednak pamietac, ze 3G dziala tak, ze im wiecej osob w danej chwili korzysta z netu, to tym mniejszy zasieg i wtedy wskakuje edge albo gprs, czyli najwolniejsza odmiana GSM. Jedyna alternatywa dla technologii GSM w Polsce jest CDMA, a nie wiem czy ktos ma to w swojej ofercie. Cos mial Orange, ale nie jestem pewien na 100 procent.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Ja na laptopie używam IPlusa i jestem z niego zadowolony
 

blogspot

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Z resztą każdy wybiera i korzysta tak jak mu się podoba, bo przecież najważniejsze jest zadowolenie :D Jednak jeśli jest się dopiero na etapie wyboru to zawsze istotne jest wnikliwe porównanie różnych aspektów. Jeszcze kilka miesięcy temu przeglądałem ofertę w prawie tej samej cenie ery (0,5GB/1miesiąc) i właśnie porównywałem sobie z playem (5GB/1miesiąc) i różnica jak widać kolosalna. Oczywiście jeśli ktoś niewiele potrzebuje to dla niego w sumie żadna różnica, a dla mnie to było najważniejsze, czyli każdy mierzy na swój sposób :)
 

Karnawal

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Z resztą każdy wybiera i korzysta tak jak mu się podoba, bo przecież najważniejsze jest zadowolenie :D Jednak jeśli jest się dopiero na etapie wyboru to zawsze istotne jest wnikliwe porównanie różnych aspektów. Jeszcze kilka miesięcy temu przeglądałem ofertę w prawie tej samej cenie ery (0,5GB/1miesiąc) i właśnie porównywałem sobie z playem (5GB/1miesiąc) i różnica jak widać kolosalna. Oczywiście jeśli ktoś niewiele potrzebuje to dla niego w sumie żadna różnica, a dla mnie to było najważniejsze, czyli każdy mierzy na swój sposób :)

Blogspot mowisz chyba o starych cenach. Poza tym nie porownuj internetu Ery, Plusa czy Orange z internetem Playa. To tak jak porownywac solidnego mercedesa ze zdezelowanym polonezem. Oba jezdza, ale mercedesem dojedziesz gdzie chcesz, a polonezem strach za miasto wyjechac. I tak samo jest z mobilnym netem. Play ma zasieg tylko w miastach. A starsze sieci, na znacznie wiekszym obszarze.

Nawet sie zorientowalem ostatnio w tej kwestii. Najwiekszy zasieg ma Orange (bo ma cdma), pozniej plus i era blisko siebie, ale tylko na edge poza terenami zurbanizowanymi.
 
Do góry