Doradca finansowy

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Witam serdecznie,
może ktoś z Was miał styczność z takim zawodem, tzn czy może pracował\pracuje w tej branży i jakich ewentualnie mógłby mi udzielić wskazówek? ;>
Jutro mam rozmowę kwalifikacyjna, jakich pytań mogę sie spodziewać?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Ja aktualnie pracuję jako doradca od funduszy inwestycyjnych. Rozmowa kwalifikacyjna? Pierwsze słyszę o czymś takim, więc nie mam pojęcia o co mogą Cię pytać, myślę, że to będzie ogólna rozmowa na temat pracy - dlaczego chcesz zostać doradcą, jakie masz doświadczenie itp. Ze mną nikt nie rozmawiał - znajomy mnie "odkrył", zaprosił na spotkanie firmowe, potem kurs i egzamin, a teraz sobie pracuję :)

Rady:
- Zasubskrybuj sobie money.pl bankier.pl egospodarka.pl ;) Dzięki codziennym informacjom będziesz na bieżąco z wiadomościami giełdowymi i gospodarczymi.
- Przeczytaj jakieś publikacje o negocjacjach, sprzedaży bezpośredniej. Polecam "Jak przetrwać i osiągnąć sukces w biznesie" Franka Bettger'a - publikacja dość stara, ale możesz ja po jej przeczytaniu uznałem ją za moją biblię :D
- Trzymaj się z innymi w kupie - ze spotkań firmowych zawsze wyniesiesz bardzo dużo wiedzy i rad.

Jaka firma? :>
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
to jest taka dosyć luźna propozycja, niby mam stawić sie na interwiev:p ale wiadomo jak z tym jest

WBK Bank Zachodni

A powiedz mi jeszcze jak to wygląda z godzinami pracy? I jak oczywiście z zarobkami? :D
Nie to żebym sie szykowała na nie, ale zwykła babska ciekawość każe mi o to zapytać :D
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
WBK - nie mam pojęcia na jakiej zasadzie tam się pracuje w tym charakterze ;)

Ja dostaję prowizję od zawartych umów i potem mały procent od zysków "moich" klientów - dlatego mam listę mailingową i co miesiąc wysyłam im mailem podsumowanie w co warto aktualnie zainwestować.

Godziny pracy mam nienormowane, pracuję wtedy kiedy mam na to czas - jestem studentem i praktycznie nie mógłbym sobie wymarzyć lepszej roboty :) Aktualnie mam sesję, więc już ponad 3 tygodnie nie miałem żadnego spotkania z klientami.

Zarobki mam bardzo ciekawe, od kilkuset złotych za umowę ;)
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Czas żeby coś wspomnieć jak obiecałam :)
Tak więc..
Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i chyba troszkę spodobałam sie temu panu, więc miałam oddzwonić i potwierdzić chęć do pracy na drugi dzień, gdyż wiąże sie to z założeniem własnej działalności gospodarczej. Po kilkudniowych próbach dodzwonienia sie do pana X udało mi się i umówiliśmy sie na telefon w sprawie szkolenia. Po szkoleniu jest egzamin, jeśli go zdam to praca jest moja. Nie pytajcie o zarobki bo to taaaaaka kasa :)):)):))
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
BZ WBK- ble - nie nastawiałabym się na duże zyski zwłaszcza, że to bank który traci swoją klientelę i nie ma najlepszej opinii o obsłudze klientów
a co będziesz doradzać?
ps. jesli oferuja kokosy radzilabym uwazać - nie tak latwo złapac klienta :)
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
W zasadzie niczym nie ryzykuje, to może być ciekawe doświadczenie.
Sprzeczałabym sie z tym, ze ten bank traci klientów. Jeżeli już tak, to na równi z innymi bankami. Teraz jest tak szeroki zakres ofert przeróżnych banków, ze ludzie skaczą 'z kwiatka na kwiatek'.
 

Shakoon

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
h3lix mógłbyś napisać czm dokładnie się zajmujesz? Czy musisz wyjeżdżać do klientów? Czy sami przychodzą?
 
Do góry