Domowe Sposoby Rechabilitacji..

Idol

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa Mokotów żeby było jaśniej to Stary Mokotó
No więc złamałam sobie palec na WF-ie ponad 3 tygodnie temu i miałam gips.Dzisiaj mi go zdjęli ,ale lekarz nie powiedział mi nic o żadnej rechabilitacji a ten palec mam zdrętwiały nie mogę nim prawie ruszać i mnie boli..Powiedzcie -to samo przejdzie czy mam iść do lekarza?? a możę są jakieś dobre domowe sposoby by zrechabilitować ten palec??
 

Manuela

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Hmmm.. nie powinien bolec gdyz kosc jest zrosnieta, przejdz sie do lekarza i zapytaj go dlaczego tak sie dzieje.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Jeżeli ból jest uciązliwy to idź i powiedz o tym lekarzowi.
Jeżeli ból nie jest mocny to mozesz stosować jakies masci przeciwbólowe, może palec sie jakos "rozrusza" i to przejdzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby isc z tym do ortopedy, wkoncu masz do tego prawo :) jego wskazówki może pozwolą na to ze ból szybciej zniknie ;)
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
wsadz palec (cala dlon) do miski z ciepla woda i prubuj nim poruszac rob tak pare razy dziennie przez np 10 minut. nie wiesz czemu cie boli? procte: palec mialas usztywnoiny przez 3 tygodnie, miesnie i sciegna sie w nim nie poruszany wiec " zastygly" i musisz je rozruszac na nowo TYLKO NA NACHALNIE BO CI POJDZIE SCIEGNO/MIESIEN I ZNOW EBDZIESZ MIALA W GIPSIE :):):) okresl moze dokladniej ktory to palec to ci dam pare technik na rechabilitacje bo mialem po kilka razy rece i nogi w gipsie wiec conieco wiem :D
 

Idol

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa Mokotów żeby było jaśniej to Stary Mokotó
wsadz palec (cala dlon) do miski z ciepla woda i prubuj nim poruszac rob tak pare razy dziennie przez np 10 minut. nie wiesz czemu cie boli? procte: palec mialas usztywnoiny przez 3 tygodnie, miesnie i sciegna sie w nim nie poruszany wiec " zastygly" i musisz je rozruszac na nowo TYLKO NA NACHALNIE BO CI POJDZIE SCIEGNO/MIESIEN I ZNOW EBDZIESZ MIALA W GIPSIE :):):) okresl moze dokladniej ktory to palec to ci dam pare technik na rechabilitacje bo mialem po kilka razy rece i nogi w gipsie wiec conieco wiem :D
hmm ale ja nie miałam szyny tylko gips więc mi dwa palce razem usztywnili a z drugim nie było żadnego problemu...a co do palca to serdeczny lewej ręki.. :)
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
to moze idz do lekarza! i zapytaj co robic bo cie boli i jak go rozruszac ;) a moglas sie wogole zapytac jak ci tylko zdjeli :p
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
wsadz go do sieplej wogy i prubuj nim ruszac z czasem wez pilke tenisowa i ja po prostu gniec w rece i juz po 4-7 dniach ostrego treningu powinno byc dobrze ;]
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
ja mialam podobnie, na lekcji w-fu dostałam pilką do kosza i mialam pęknięty palec, wsadzili mi dwa do szyny na 2 tygodnie i po sciągnieciu ten który byl pęjknięty bolal a drugi nie ale po jakims czasie wszystko przeszko, trzeba bylo go mocniej rozruszac :)
 
Do góry