Domino z przedmiotów

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Ostatnio widziałem kilka filmików, w których z przedmiotów różnego rodzaju - łyżki, deski, książki, piłeczki itd. ludzie robią jakby takie domino z nich w całym pokoju i na końcu coś się włącza, albo piłeczka gdzieś wpada. Nie wiem jak to się nazywa dokładnie. Bawiliście się w coś takiego kiedyś? Planuje coś takiego zrobić sobie i nakręcić, bo ciekawie wygląda, gorzej jak nie pójdzie tak jak sobie planuje ;D
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
Chodzi ci o maszyny Goldberga?
ja to nawet nie wiedziałam że tak to się nazywa ale świetna sprawa bardzo mi się podoba, zresztą sam pomysł też jest niezły
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
tak, to maszyny Goldberga,
czyli jak wykonać jakąś czynność szeregiem innych czynności, żeby było ciekawie, fizycznie, i skomplikowanie
fajna sprawa, ale wymaga jednak troche zdolności planistycznych
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
hyperfine napisał:
Chodzi ci o maszyny Goldberga?
O dokładnie o to :D pamiętam, że jak byłem mały to bawiłem się w takie rzeczy kartami do gry i kulkami
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
nie no... ja nie do końca wiem po co takie coś tworzyć chociaż lepiej tak niż całymi dniami przed kompem siedzieć :p
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Dla zabawy, dla końcowego efektu. Tak jak układanie domków z kard, czy domino. W sumie granie w babingtona też jest mało produktywne jak się w taki sposób będzie na to patrzeć.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Heh imprezowa maszyna Goldberga. ;) Fajne ustrojstwo. Tylko, że zanim to się wszystko poustawia na swoje miejsce.. Jednorazowy show :p
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
ciekawe iluwatowe są te głośniki skoro potrafią poruszyć tekturę...
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Dla zabawy, dla końcowego efektu. Tak jak układanie domków z kard, czy domino. W sumie granie w babingtona też jest mało produktywne jak się w taki sposób będzie na to patrzeć.
oooooo domino raczej nie pasuje ... ponieważ jak poustawiasz pięćset milionów klocuszków w zarąbisty wzorek to możesz jeszcze siano zgarnąć na jakiejś olimpiadzie ;P a tu raczej nie

golgi napisał:
ciekawe iluwatowe są te głośniki skoro potrafią poruszyć tekturę...
myślę że to nie jest tak jak mówisz, tam jest jakiś sznurek nawinięty na to coś więc to on chyba ciągnie tekturkę
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
rabela napisał:
oooooo domino raczej nie pasuje ... ponieważ jak poustawiasz pięćset milionów klocuszków w zarąbisty wzorek to możesz jeszcze siano zgarnąć na jakiejś olimpiadzie ;P a tu raczej nie
Jak poszukasz dobrze w googlu to znajdziesz konkursty z tym związane. Z nagrodami. ;)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
oooooo domino raczej nie pasuje ... ponieważ jak poustawiasz pięćset milionów klocuszków w zarąbisty wzorek to możesz jeszcze siano zgarnąć na jakiejś olimpiadzie ;P a tu raczej nie
Jak poszukasz dobrze w googlu to znajdziesz konkursty z tym związane. Z nagrodami. ;)

zgadujesz czy masz pewność?
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Mam pewność, ale mimo wszystko sama mogłaś sprawdzić w tym czasie. ;)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
wiesz ile to wysiłku by mnie kosztowało :p a nic mi to nie da przecież sama tam nie wystartuje :p
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
na to trzeba chyab troche wiecej czasu i motywacji

ale nie zmienia to faktu ze pomysl przemyslany i nawet jako reklamowka daje rade
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Nie wkręciłaś się w maszyny goldberga?
nie wychodzi mi nic tak fajnego :p już przy przejściu jednego elementu na 2 się gubię :p
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
rabela napisał:
Nie wkręciłaś się w maszyny goldberga?
nie wychodzi mi nic tak fajnego :p już przy przejściu jednego elementu na 2 się gubię :p
To próbuj i testuj a nie się zniechęcasz- przy odrobienie szczścia wkręcisz sie w jedno z bardziej "geek'owych" hobby jakei widziałem :)
rabela napisał:
myślę że to nie jest tak jak mówisz, tam jest jakiś sznurek nawinięty na to coś więc to on chyba ciągnie tekturkę
ale ten sznurek nawinięty jest z lewej strony czyli tak jakby nie może ciągnać. a ten obrazek co tańszy jest z tektury, papieru i dlatego pomyślałem, że może się ruszac pod wpływem dźwięku
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
tez to analizowalem i doszedlem do wniosku ze sznurek musi byc przewleczony na samym koncu tej rampy, tak, że ta parka wyciągana jest od drugiej strony do konca
 
Do góry