Dokąd zmierza Rap?

tomekk506

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jak myślicie, jaka będzie przyszłosc tej muzyki??? Komercjalizacja, czy powrót do undergroundu???
 

choczaj

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
35
mi się zdaje, że będzie jak jest teraz..czyli będą zespoły typu meza i jego gangsterka rapu..których słuchają małe dzieci i większe osoby które słuchają tego co radio eska im puści..zapchają sobą cały rynek i przestaną powstawać takie kapele gdyż przestanie to przynosić takie dochody i sławeę i ci ludzie zabawią się w techno bądź disco polo czy co tam na topie będzie..a stary dobry underground'owy rap zostanie niezmienny i dojdą czasem jakieś nowe twarze które zastąpią "emerytowanych"
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Śmieszne to jest, komercjalizacja czy powrót do podziemia?
komercjalizacja = muzyka jest coraz bardziej popularna, coraz więcej składów, a co za tym idzie coraz więcej plew które ciągną muzyke w duł, pozostają jedynie "ci prawdziwi", ponieważ mało jest słuchaczy więc tworzą oni w podziemiu. Ludzie widzą że inne gatunki śmierdzą komerchą, więc rośnie popularność niezależnych undergroundowców i koło sie zamyka...
 

Black Widow

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
WrocLove ;)
Niestety obawiam się, że komercjalizacja :(

Wkurza mnie to, że hh się sprzedaje. Są jeszcze składy, czy raperzy, którzy nie dali :cenzura:, ale jest ich co raz mniej... Z jednej strony jest to zrozumiałe, że skoro hh zrobił się popularny to zarabiają na tym i jest go więcej. Ale nie chciałabym żeby było tak jak z gwiazdami popowymi. Hip hop powinien zostać chociaż troszkę w podziemiu. Bo o powrocie do podziemia niestety nie ma mowy :( Chociaż na szczęście jest sporo undergrandowych i niezależnych formacji - niekoniecznie strikte hiphopowych, ale ciakawych i posiadających pewne konotacje z tą muzyką, którą kocham :)
 

mariuszyo

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
642
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
taka prawda...rap się sprzedaje no cóż takie życie cieszmy się ze w Polsce nie jest tak jak w stanach tam tylko się sprzedają w polsce nigdy nie sprzeda się ostr tego jestem pewien
 
Do góry