Dogmaty

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Zastanawiam się tylko dlaczego pisał mi, że nim nie jest :| Chyba, że go mylę z kimś innym (ale nie wydaje mi się, żeby tak było).
To chyba sie pomyliłeś.
Oczywiście, że jestem.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
To chyba sie pomyliłeś.
Oczywiście, że jestem.

Ostrzerzenie dla wszytkich łącznie ze mną za wypowiedź nic nie wnoszącą do tematu o dogmatach :) hehhe bach 20 proc.

no chyba że ustanowiliscmy nowy "dogmat" iż Jamsen nie jest w istocie Świadkiem Jehowy :)
 

aruus

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Ja jestem chrześcijaninem.
Wiekszość religii ma swoje korzenie w Chrześcijaństwie łacznie z religją Katolicką. Kazda z tych religii interpretuje sobie Biblie w sposób sobie wygodny i głoszą nauki które często nie są zgodne z tym co jest w Bibli i ustanawiają swoje dogmaty na których opiera się dana religia, jeśli ktoś się nie godzi z takimi czy innymi dogmatami danej religii nie może być wyznawcą tej religii, która i tak wywodzi się z Chrześcijaństwa. Nie mniej osoba taka może być dalej chrześcijaninem, studiować Biblię i stosować się do nauki w niej zawartej i mieć własne dogmaty wynikające z wiedzy jaką się nabyło studiując Biblie w własnym zakresie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Berials tj Ja, istnieje bo jestem osobą,jednostką, człowiekiem,bytem materialnym itp.. nie prawdą.

Prawdy nie ma, istnieją jedynie interpretacje. Ale do dyskusji o tym zapraszam tutaj.

Wiec berials tzn On, osoba, jednostka istnieje. Jest to prawdą czy interpretacją ?

Prawda nie jest jak D.... że każdy ma swoją. Nie mylmy punktu widzenia, postrzegania lub interesu jednostki.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Prawda nie jest jak D.... że każdy ma swoją. Nie mylmy punktu widzenia, postrzegania lub interesu jednostki.
lubie cie za takie texty
ale moze wrocimy do tych dogmatow?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Dogmaty ,to raczej nakazy ludzkie którzy uwazaja że przez przestrzeganie owych
dogmatów wdrapia sie do nieba.
a co do - idźcie i chrzcijcie w Imie - Ojca -Syna -Ducha ,to;
jesli w IMIE to jedno czyli nie kazdy ma swoje ale Jedno jest Imie .
Zanurzajcie w IMIE .
 

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0
Interesujące wypowiedzi, Orsa.
Ale z dyskusją poczekam, aż będą bardziej "własne" i osobiste.
 

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0

własne i osobiste ,to znaczy?
czy ty o sobie czy do mnie?
Własne, to znaczy nie cytatami, nie powtarzanymi sformułowaniami, ale własnymi słowami.
Ale ja już i tak kończę te dyskusje, najwyższy czas zająć się czymś.
 
Do góry