Dobrze Wybrana Antykoncepcja? Pomóżcie

Status
Zamknięty.
W

WelcomeToMyTruth

Guest
powiedzcie mi czy jesli chce zaczac wspolzyc z chlopakiem a akurat wypadną mi dni plodne .... i bedziemy zabezpieczeni w ten sposob... durexy oraz blobulki to mozemy spodziewac sie wpady ?
 

Mat-h

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
63
Punkty reakcji
0
Nie ma to jak porządna guma... hehehehe

Jakiś dobry dureksys z apteki z zelem na plemniki:)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja i moj chlopak od trzech miesiecy zabezpieczamy sie dokladnie w ten sposob- Durex i Patentex Oval ;) Chociaz ja tez czasami miewam watpliwosci co do skuteczosci i zastanawiam sie nad pigulkami...A z Durexow polecam Arouser (prazkowane), a takze jesli masz watpliwosci co do skutecznosci- Extra Safe ;) Ja zaczynalam od Performa (pzedluzajace stosunek), ale nic nie przedluzyly...:p
 

Sh3

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
Giżycko
Żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności.
Wpadka może być zawsze :p Jeśli odpowiednio wszystko stosujecie to ryzyko wpadki się zmniejsza :]
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
z moim chłopakiem zabezpieczałam się w ten sposób tzn globulki patentex oval- bo podobno sa najlepsze i unimile, moim zdaniem jest to bezpieczne, gdy do tego zastosujecie stosunek przerywany, bez tego ostatniego jest mniej bezpiecznie!

ale wiadomo nic nie daje 100%
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
z moim chłopakiem zabezpieczałam się w ten sposób tzn globulki patentex oval- bo podobno sa najlepsze i unimile, moim zdaniem jest to bezpieczne, gdy do tego zastosujecie stosunek przerywany, bez tego ostatniego jest mniej bezpiecznie!

ale wiadomo nic nie daje 100%

Stosunek przerywany moze i daje troche wieksza pewnosc ale nie jest metoda antykoncepcji...A juz stosujac prezerwatywe to kompletnie nie rozumiem :p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
oj chodziło mi o to, że lepiej uważać, moja lekarka powiedziała, żę stosując tą antykoncepcję i tak podczas dni płodnych trzeba uważać!!!! tylko o to chodzilo!

szczerze mówiąc to w czasie dni płodnych wręcz odradzała mi współżycie!
więc takie bezpieczne chyba te zabezpieczenia nie są.
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Prezerwatywa+globulka sa w miare bezpieczne. Wiadomo, ze nie w 100%, ale tak to juz jest, ze wszyscy strasza, zeby ludzie mieli sie na bacznosci. Ale jednak zajsc w ciaze nie jest, wbrew pozorom, nie jest tak latwo...No ale- ostroznosc nie szkodzi ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
No właśnie lepiej być ostrożnym :) chociaż sama nie zawsze się do tego stosuję, ale tak to już jest!
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Ja niedawno zaczęłam używać plasterków i jestem zadowolona, bo na mnie działają pozytywnie i dobrze się czuję stosując je :)
 

joja32

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja niedawno zaczęłam używać plasterków i jestem zadowolona, bo na mnie działają pozytywnie i dobrze się czuję stosując je :)
Hej! A jak jest cena tych plasterków i na jaki cas one są . Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam i dziękuję. :)
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
EVRA- ich wymiar to 45mmx45mm, a kosztują 46-62zł... to zależy od apteki... i są pakowane po 3 szt.
Są jeszcze Diane 35, co prawda tańsze, ale mi jednak ginekolog doradził Evrę :)
 

olgus

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Eee ja tam globulek nie polecam, lepiej zainwestować w pigułki, albo plasterki :)
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
ja używam tabletek anty i chyba rzcej nie zdecydowalabym sie spowrotem na gumki. Pamietam te stresy z miesiaca na miesiac mimo ze sie zabezpieczylam ... :/
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja tez mam straszne stresy zawsze, z checia zdalabym sie z powrotem na tabletki, ale nie moge :/
 

dagmarawww

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wiem ale nie powiem ;p
ja używam tabletek anty i chyba rzcej nie zdecydowalabym sie spowrotem na gumki. Pamietam te stresy z miesiaca na miesiac mimo ze sie zabezpieczylam ... :/
Nigdy nie wiesz czy tabletka Ci pomoże... każdy głupi chyba wie że są laski które brały tabletki i wpadły... na to nie ma reguyły jeden ma szczęście drugi pecha każdy organizm jest inny. Ale i tak najlepiej robić to w czasie dni niepłodnych i z gumką lub innym zabezpieczeniem. :papa:
 

niunia:)

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
a nie pomyślałaś nad tabletkami antykoncepcyjnymi??sa o wiele bardziej wygodne no i masz 99,9%ze nie wpadniesz :) jeśli bedziesz brała zgodnie z zasadami:)sama biore i naprawde nie załuje!polecam:):):)
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
Chciałam zauważyć że kiedy zażywa się tabletki nie ma czegoś takiego jak dni płodne (na tym polega ich działanie) ... poza tym 99% wpadek podczas stosowania tabletek to wynik NIEPRAWIDŁOWEGO ich stosowania np. branie nieregularne, zapominanie, oddawanie tabletki przed jej wchłonięciem i równoczesne stosowanie preparatów które osłabiają działanie tabletek (np. dziurawiec lub KAŻDY antybiotyk). Poza tym spotkałam się z dziewczyną która zażywała tabletki przez 5 miesięcy na takich samych zasadach jak za pierwszym razem. Dla tych co nie wiedzą to robiąc przerwę na menstruację zamiast kolejne opakowanie brać siódmego dnia brała je znów pierwszego dnia krwawienia ... nie wiem jakim cudem nie zaszła w ciążę ...
 

pachol83

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Piekary Śląskie
...w ciaze nie zaszla i to dziwne nie jest, ja sie zastanawiam jak ona nie wyladowala w szpitalu bo taka potezna dawka hormonow to ałc :(

A co do zabezpieczenia...gumki sa fajne do pierwszego seksu bez niej ;). Potem juz nie chcesz lizaka w opakowaniu bo skosztowalo sie czegos o niebo lepszego :).
Jednak dobrze stosowany srodek atykoncepcyjny jest w 99% skuteczny, a glowna przyczyna niechcianych ciaz to bledy w uzyciu :(
No patrzac na wskaznik Pearl'a:
- prezerwatywa 3 (oznacza to, ze 3 na 100 regularnie uprawiajacych stosunek kobiet przez rok zachodzi w ciaze)
- wkladka domaciczna 0,6 (0,6 kobiety :p na 100 - czyli 6 na 1000)
- tabletki antykonc. 0,1 (!!) (1 na 1000)

Dla porownania - sterylizacja ma wspolczynnik ok. 0,4 :)
To powinno rozwiac watpliwosci :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry