Dobry Aparat Cyfrowy

Status
Zamknięty.

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
WITAM WAS WSZYSTKICH !
Zamierzam kupić nową cyfrówkę i bardzo proszę o propozycje dobrego sprzętu. Piszcie na co mam zwracać uwagę podczas wybierania. Cena do ok. 500-650zł - nie więcej ;)

Interesuje mnie jakie firmy są najlepsze, na co szczególnie zwrócić uwagę (na jakie parametry itp.)

POZDRAWIAM :papa:
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Uwagę zwracaj na:

1. Jeżeli nie zamierzasz robić odbitek większych niż format kartki A4 i nie zamierzasz kadrowac i obrabiać swoich fotek to wybierz aparat z matrycą do 5Mpix.Większa ilość Mpixeli to zwykły chwyt marketingowy nie mający nic wspólnego z lepszą jakością zdjęć...
2. W ogóle nie zwracaj uwagi na zoom cyfrowy - za to patrz na OPTYCZNY - z tym, że 18x w aparacie do 600zł to pomyłka...
3. Weź pod uwagę czas działania aparatu na akumulatorach/bateriach.
4. Weź pod uwagę jakie karty pamięci możesz w aparacie stosować. Różnią się ceną, szybkością zapisu itd.
5. Zwróć uwagę jak duży ma ekranik LCD. Zalętą było gdyby miał dodatkowo wizjer optyczny.
6. Wybierz się do sklepu i chwyć aparat, na który się zdecydujesz- co z tego, że znalazłeś w internecie swój model skoro w rzeczywistości możesz uznać, że w ogóle nie potrafisz go trzymać...
7. Nie podniecaj się na "stabilizatory obrazu"...
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
...no i Stuq wyczerpał temat. nic dodać nic ująć. teraz tylko do sklepu po aparat :) ...
 

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
Stuq serdeczne dzięki, przepiszę sobie Twoje porady na kartkę i pójdę do sklepu ;D

Napiszcie jeszcze jakie firmy polecacie?
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
W tych widełkach cenowych do czynienia miałem z:

-canonem
-panasoniciem
-samsungiem

Nie bardzo znam nazwy poszczególnych modeli, bo to aparaty kolegów były i nie bardzo chciało mi się zapamiętywac :p
Ale samsung wypadł najgorzej - strasznie ciemne fotki nawet przy dobrych warunkach pogodowych i był okroooooooopnie prądożerny - kolega kilkadziesiąt kombinacji baterii musiał zastosować żeby znaleźć te, które dają radę...

A i jeszcze troche porad:
- fajnie by było jakby aparat miał makro - możesz robić fotki z niewielkiej odległości
- fajnie by było jakby miał jak najwięcej ustawień manualnych - wtedy to ty zadecydujesz o wyglądzie zdjęcia a nie sam aparat...
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
I jak tam Orlandoo? Kupiłeś coś :>
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Zauważyłem dziwną tendencję, że ludzi pytają, a później przepadają bez wieści.
 

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
Heh... nie nie przepadłem i niczego jeszcze nie kupiłem. Chyba zdecyduję się na kupno przez Allegro, bo wydaje mi się, że jest większy wybór i atrakcyjniejsze ceny. Wpadł mi w oko ten model (cenowo fajny i pamięć duża)

http://www.allegro.pl/item367158558_canon_...gb_mini_sd.html

Co sądzicie? Warto? Podawajcie swoje propozycje. Wolałbym coś z Canona, bo to najlepsza marka jeśli chodzi o aparaty...czy jestem w błędzie??
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Nie jesteś w błędzie, Canon the best!
A poważnie i obiektywnie, to Canon i Nikon tworzą światowe potęgi sprzętu fotograficznego. Chociaż wiele innych firm dynamicznie się rozwija, jak Olympus czy Sony.
 

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
A jak Wam się podoba ten model, który poprzednio pokazywałem?
 

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0

3trufla

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
za siedmioma górami
kurcze no ja niestety nie pomogę, mam kodaka cyfrowego, ale robię zdjęcia tylko na sporcie bo mi nieostre wychodziły, tak że z mnie fotograf jak z koziej d... trąba.
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Taki sam ma moja kumpela, na moje bardzo fajny. W ogóle to jestem zrezygnoowany, bo kompletnie się nie orientuję w tym wszystkim. Co to jest lustrzanka, czy ten mój model to jest lustrzanka? Jakie to ma znaczenie? O co chodzi!?
To nie lustrzanka. Od lustrzanek trzymaj się z daleka. Lustrzanka jak sama nazwa wskazuje ma w sobie lustro.
 

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
Hehe:p Przeczytałem bardzo solidny artykuł na temat aparatów cyfrowych i stwierdzam, że lustrzanka to sprzęt dla już zaawansowanych. Zdecyduję się chyba na tego Canona, bo przeczytałem, że to dobry aparat dla ambitnych amatorów-fotografów, czyli dla mnie :D

Powiedzcie jeszcze jak z pamięcią... lepsza 4GB niż 2 lub 1GB no nie? <zielony jestem, ale chyba jak mam 4GB to zmieszczę tam więcej zdjęć niż na 2GB?>
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nie wiem jak z szybkością zapisu jest na tych kartach, ale faktycznie - na 4GB karcie zmieścisz więcej niż na 2, 1GB...
 
Status
Zamknięty.
Do góry