Dobre rady

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam

Macie jakieś swoje rady jak dobrze wyjśc na zdjęciu?

Ostatnio często bywam na imprezach, mam swój aparat dosyć dobry, zazwyczaj zdjęcia robione są z samowyzwalacza lub ktoś robi. Nie chodzi mi o jakość ale o wygląd osoby fotografowanej.

Głównie chodzi o mnie. Z ostatniego wesela dałem 10 zdjęć z 80 rodzinie. Czemu? bo na 70 wyszedłem jak burak, te 10 to była ostra selekcja i tez nie najlepsze. Albo zgarbiony, albo mina jakbym miał zatwardzenie, no porażka.

Ostatnio przypomniałem sobie o tym i przed zdjęciem postanowiłem stanąć jakoś w miarę ok, tzn tak wydawało mi się że dobrze stoję. No porażka ;/

Słyszałem że przed zdjęciem dobrze jest sobie wyobrazić jakiś swój sukces i poczuć się tak jak wtedy.

Może jakies inne rady?

Aha, nie chodzi o kwestię urody ale min i pozy.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
jeśli chcesz dobrze wyglądać na zdjęciach, to może poszukaj dobrego fotografa...
aczkolwiek, nie znam żadnego, który robiłby cuda ;))
 

Mefioso

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dużo zależy od fotografa, jeśli ma doświadczenie to wie kiedy nacisnąć spust migawki tak by otrzymać kadr, na którym "model" ma naturalny wyraz twarzy.

//Napisane z SGS
 

sylwia.miroslaw

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Fakt po prostu chcesz zdjęcie a fotograf zadba o wszystko aby było dobrze. Fotograf to nie tylko technika robienia zdjęć ale również dojrzałość interpersonalna i dobra organizacja. Zawód fotograf to wszystko co związane ze zrobienie dobrego zdjęcia. Jak fotograf pracuje w agencji to faktycznie dba tylko o technikę i obróbkę i co jakiś czas mówi teraz uśmiech, teraz mina a, teraz mina b, proszę w lewo zwrot...




-----
reklama siedlce | wesela siedlce | fotograf siedlce | kwiaty siedlce
 
B

bilq

Guest
Zdjęcia z wesel, czy innych tego rodzaju imprez bardzo często wychodzą tragicznie ze względu na słabe lampy błyskowe w aparatach kompaktowych. Bardziej profesjonalny sprzęt eliminuje ten problem, więc jeśli chcesz aby Twój aparat robił ładne zdjęcia na imprezach zainwestuj w lustrzankę z zewnętrzną lampę (koszt ok. 1000zł)
 
E

Ejan87

Guest
Jeśli chcesz sie nauczyć robić dobre zdjęcia, to warto zainwestować w zajęcia lub warsztaty z fotografii. Wiem, że w Poznaniu Studio Absynt organizuje takie kursy, głównie z fotografii studyjnej oraz warsztaty strobistyczne ;) można ciekawych rzeczy się nauczyć, a na pewno przydatnych.
 

imna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
26
Punkty reakcji
2
podłączam się pod wątek. Czy wiecie jak zrobić zdjęcie dobre telefonem?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
imna napisał:
podłączam się pod wątek. Czy wiecie jak zrobić zdjęcie dobre telefonem?
1: Dobre oświetlenie. Nawet ksenony albo podwójne ledy w niektórych telefonach tak naprawdę oświetlą dobrze obiekt metr od aparatu, a i tak będzie to światło z przodu, co jest niewskazane. Nawet jak będziesz mieć w pokoju 3-4 żarówki po 100 W zdjęcia wyjdą co najwyżej przeciętne. Technologie typu Exmor R, czy inne, które poprawiają jakość przy złym oświetleniu też nie dają jakichś za rewelacyjnych efektów.
2: Kadr. Dobrym kadrem zdziałasz cuda. Telefonem szału nigdy nie zrobisz i zawsze będą widoczne minusy takiego aparatu. Przeciętna ostrość i łapanie szczegółów. Nigdy nie osiągniesz efektów, jakie da konkretny obiektyw do danych zastosowań w połączeniu z lustrzanką. Dlatego właśnie tu kadr czyni praktycznie 100% zdjęcia.
3: Stabilizacja obrazu. Większość współczesnych telefonów oferuje cyfrową stabilizację obrazu. Nieznacznie pogarsza szczegółowość łapanego obrazu, ale bez niej praktycznie każde zdjęcie będzie poruszone. Przy migawce rzędu sekundy inaczej się nie da.
4: Ręczny dobór balansu bieli do warunków otoczenia. W 90% przypadków ustawienie automatyczne daje zły efekt.
5: Dobór odpowiedniego ISO. Niektóre telefony pozwalają ustawić je ręcznie. Im wyższe ISO tym lepsza widoczność przy słabym oświetleniu kosztem mniejszej szczegółowości. Tu akurat zwykle automat zdaje egzamin.
6: Filtry. Dobrze dobrane potrafią nadać zdjęciu fajnego klimatu. Oczywiście nie można przesadzić i zrobić ze zdjęcia jakiegoś kolorystycznego misz-maszu. Zwykle lekkie HDR, czy winietowanie wystarcza, ale można pokusić się o puszczenie nieco wodzy fantazji. Ja na Androidzie wykorzystuję aplikację Pixlr Express. Efekty zamieściłem na forum w moim temacie ze zdjęciami.
 

Emilia Mak

Bloger
Dołączył
23 Czerwiec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Warszawa
Najprostszym sposobem są ćwiczenia przy lustrze. Wtedy widzisz swoją mimikę i wiesz, kiedy mniej więcej wychodzisz źle, jaką minę musisz robić, żeby wyglądało lepiej. Zauważyłeś już, że się garbisz, więc następnym razem, gdy zobaczysz, że ktoś robi Ci zdjęcie ściągnij łopatki i wyciągnij lekko szyje (znowu odsyłam do lustra żeby zobaczyć jak będziesz wyglądał najlepiej). I wszystko powinno być ok ;)

Wbrew pozorom pozowanie nie jest wcale łatwą sprawą. Są osoby, którym wychodzi to niezwykle łatwo ale większość modelek uczy się swojego ciała, ogląda zdjęcia, ćwiczy mimikę przy lustrze, sporo uczą się także podczas sesji od fotografów.
 
D

Dobrawa

Guest
Proponuje tez ustawic aparat na samowyzwalach na wysokosci takiej zeby obejmowala cie calego i sprobowac zrobic pare zdjec sobie. Mysle ze po kilku probach bedziesz widzial ja sutawiony wychodzisz wedlug Ciebie dobrze . Bo takie okreslenie to tez roznie bywa. Czasem fotograf rozplywa sie nad zdjeciem a nam sie moze ono nie podobac.
Z lustrem jednak bylabym ostrozna bo nie zawsze tak jak w nim sie widziy odzwierciedla to jak wychodzimy na zdjeciach.
 
Do góry