Dobra i Tania

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Czas najwyższy zmienić karte graficzną w kompie, nie z racji tego że jest słaba do gier, tylko zaczyna się wypalać (radeon x1900) gry typu CoD MW2 czy GTA4 spokojnie działają ale jak mus to mus. Miałem kupić xboxa, lecz za kilka miesięcy wyjeżdżam na studia i nie będzie tyle czasu na gry, to postanowiłem kupić tanią grafe (tak do 300zł najlepiej bo nie chce przepłacać) ale żeby spokojnie działały gry typu Gothic 4 i CoD Black Ops.
Dawajcie tutaj jakieś propozycje a teraz dane mojego kompa:

-Monitor Sony Bravia 32' Full HD
-System:Windows7 64bit
-3gb ramu (myśle nad dokupieniem 1gb czy 2gb)
-Procek: AMD Athlon 64 x2 Dual core 3600+ 2.01Ghz
-Zasilacz (Już trzeci w tym roku) Tracer Highlander 550W (TRZ-551)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
No spoko te karty ale jednak przedział 600-800zł nie za ciekawy, bo w podobnej cenie moge mieć xboxa :)
Pamiętam jak dawałem ponad tysiaka za swoją karte i nigdzie jej jeszcze dostać nie mogłem a teraz widzie na allegro po 200-300zł. Kupiłbym taką samą nawet, ale raczej nastawiam się na gforca jak mu pięknie podałeś, trochę lepsza od mojej obecnej żeby była.
 

w0jdek

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Raczej w tym przedziale cenowym nic wydajniejszego nie kupisz a sam GTX 460 w wersji z 1gb, 2gb pamiecią GDDR5 dorównuje o wiele droższym Radeon HD 5830, 5850, 5870 :))
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Po pierwsze to niech autor zmieni zasilacz, żeby mu komp z dymem nie poszedł, kup coś markowego a nie chińskie imitacje. Nic dziwnego że trzeci w tym roku a będzie i 4 jak go nie wywalisz. Ciesz się że tylko zasilacz padał a nie zabierał ze sobą reszty.
Z najtańszych można polecić:
Tacens RADIX IV 450W, BeQuiet PurePower 350W/430W, Fractal Design Integra 400W, Seasonic 400W

Napisz jaki masz budżet to i pomożemy coś z kartą lecz najpierw musisz wymienić zasilacz.
Z tańszych od gtx 460 możesz kupić GeForce GTS 450 1GB DDR5 od 440zł ceny. lub Radeon HD5750/HD5770.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Tzn. na karte mógłbym nawet tysiaka wydać, ale muszę teraz oszczędzać na studia i mieszkanie, więc taka karta za 440zł by była chyba w porządku cenowo. Czwarty zasilacz? :026:
Chyba że problemy z grafiką występują przez zasilacz? Aczkolwiek jakoś wątpię. Moim problemem to występujące od pewnego czasu krzaczki w grach. Tylko zaznaczam,że chodzi o prawie każde gry, czy to jest nowsza, czy nawet jakaś stara gierka.
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Tzn. na karte mógłbym nawet tysiaka wydać, ale muszę teraz oszczędzać na studia i mieszkanie, więc taka karta za 440zł by była chyba w porządku cenowo. Czwarty zasilacz? :026:
Chyba że problemy z grafiką występują przez zasilacz? Aczkolwiek jakoś wątpię. Moim problemem to występujące od pewnego czasu krzaczki w grach. Tylko zaznaczam,że chodzi o prawie każde gry, czy to jest nowsza, czy nawet jakaś stara gierka.

Chodzi o to, że ten zasilacz co masz to jest imitacja, która w każdej chwili może spalić Ci całego kompa, a jak wstawisz mocniejszą kartę to raczej na pewno. Poza tym zasilacz jest mimo wszystko najważniejszym elementem komputera, jeżeli chodzi o sprawność jego działania. Zakup nowy zasilacz, ten wystaw na alledrogo może pare groszy za niego weźmiesz.
Co do problemów z grafiką mi to wygląda na przegrzewający się któryś z podzespołów. Obstawiał bym obecną kartę graficzną, lub procesor. A na samo może też, poza kurzem i słabo wentylowaną budą przegrzewanie może wpływać zasilacz podając złe napięcie.
W każdym bądź razie jak kupisz nową karte graficzna to moja rada jest taka abyś kupił również zasilacz, dla bezpieczeństwa stabilnej pracy komputera i mniejszych rachunków za prąd.
Na Twoim miejscu łykał bym tą
http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gts-450-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.418251.html
MSI robi dobre karty, a ta jest jeszcze fabrycznie podkręcona
I do tego zasilacz. Zaoszczędził byś na przesyłce kupując karte i zasiłkę.
http://www.agito.pl/zasilacze/fractal-design-integra-400w.0.414081.html?attr=1-466316
Lub ten z innego sklepu trochę tańszy
http://www.gral.pl/Seasonic+SS-400ET_908.html
 
Do góry