dobór szminki

kait93

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zawsze używałam bezbarwnych błyszczyków do ust, a teraz chciałabym sobie kupić szminkę. Tylko nie wiem jaki kolor powin nam dobrać do swojego typu urody, bo robiąc różne testy na typ urody nigdy nie mogę znaleźć odpowiadającego mi ;p
jestem brunetką, niebieskie oczy, dość jasna karnacja (ale nie za jasna, taka...normalna :)), skłonności do rumienienia się.
jaki odcień byście doradziły?? może jakieś konkretne z konkretnych firm??
 
A

AlwaysOnlyYour

Guest
hmmm...nie wiem idź sobie do rossmana i wyprobuj ajkieś testery szminek a na pewno coś dobierzesz, ja niby powinnam mieć ciemny brąz lub ciemny czerwień a w ogóle mi on enie pasują tym bardziej do szkoły więc mam kolory brzoskwiniowe. Myślę że na początku powinnaś spróbować trochę jaśniejszy kolory np. właśnie brzoskwinie a tak stopniowo ciemniejsze. Kup sobie jakieś tańsze a nie jakieś drogie bo modne bo nie spodoba Ci się i będzie tylko potem leżeć : d
życze powodzenia w zakupach ;)
 

superwiewiorka

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie podam Ci konkretnej marki, bo każdy powinien znaleźć swoją własną ulubioną, ale mam radę. Najlepiej znajdź wolną chwilę i wybierz się potestować różne odcienie w drogerii, a jeszcze lepiej jeżeli trafisz gdzieś na jakieś ciekawe konsultacje i zapytasz wizażystkę. Takie spotkania odbywają się dość często w różnych miejscach. Szminka potrafi całkowicie zmienić wygląd, więc nie powinna być przypadkowa albo wybrana tylko dlatego, że jakiś kolor jest właśnie w modzie :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Jak wybrać szminkę?
autor: Brenda

W dzisiejszych czasach asortyment szminek jest ogromny: począwszy od błyszczyków, szminek o różnych właściwościach nawilżających i powiększających usta, aż po pomadki ochronne. Gdy już zdecydujesz się jaki typ szminki wybrać, pozostaje jeszcze opcja: matowa czy błyszcząca i oczywiście – odpowiednio dopasowany kolor. Jak zatem wybrać odpowiednią szminkę nie wydając fortuny na wypróbowywanie każdej z nich? Oto kilka wskazówek:

krok 1

Najpierw zastanów się nad kolorem. Kolor szminki zależeć powinien przede wszystkim od odcienia twojej karnacji, a nie koloru sukienki, czy butów.

krok 2

Jasna karnacja.
Czerwienie z domieszką fioletu, np. jagodowe (berry) czy w odcieniu wina będą doskonale pasować do jasnej karnacji. Brązy, takie jak Mocha lub ciemniejsze - to kolory na wieczór. Odcienie różu, lekko połyskujące, przełamane niebieskim, również nadają się dla cery jasnej. Róże z delikatnie złotym połyskiem także pięknie współgrają z jasną karnacją. Należy unikać: intensywnych różów, bardzo bladych brązów o żółtym odcieniu oraz czerwieni złamanych kolorem pomarańczowym.

krok 3

Średnia karnacja.
Jeśli karnacja ma żółtawy odcień, doskonale nadadzą się głębokie czerwienie i czerwienie przełamane odcieniem niebieskim. Cerę ocieplą również brązy i ciepłe czerwienie. Pasować będą także odcienie karmelowe, średni brąz przełamany żółtym lub różowym, kawa z mlekiem. Najlepiej na średniej karnacji wyglądają jednak głębokie, nasycone róże, a także róże o lekko brązowym zabarwieniu. Dla tych odcieni różu, mogą być stosowane zarówno lekkie błyszczyki, jak matowe szminki.
Należy unikać bardzo jasnych brązów, które sprawią, że cera będzie wyglądać na szarą i pozbawioną koloru.

krok 4

Ciemna karnacja o żółtym odcieniu.
Najlepsze będą ciemne, nasycone brązy i kolory intensywnie jagodowe i śliwkowe. Unikaj pomarańczowego, czerwonego i różowego. Róże sprawią, że cera będzie wyglądać na pozbawioną wyrazu. Do twojego odcienia cery najlepiej będą pasować brązy z odcieniem czerwonym lub kolory takie jak kawa, toffi, czy czekolada.

krok 5

Ciemna karnacja o odcieniu ciemnobrązowym.
Najlepsze będą kolory czerwone przełamane odcieniem niebieskim, głębokie i nasycone. Wypróbuj również intensywnie śliwkowe lub w kolorze wina. Do bardzo ciemnej karnacji będą pasować również średnie i jasne róże z beżowym akcentem, najlepiej jeśli będą w formie błyszczyku.
Unikaj pomarańczowego i czerwonego w różowawym odcieniu.

krok 6

Kolor szminki możesz również dopasować do koloru włosów
Dla brunetek: czerwienie przełamane fioletem lub wpadające w brąz, w odcieniu burgunda lub maliny.
Dla szatynek: jasny brąz, brzoskwiniowy, rudy przełamany odcieniem różowym.
Dla rudych: czerwono-pomarańczowe, ceglaste, beżowo-pomarańczowe, rdzawe.
Dla blondynek: ciepłe róże, lekkie czerwienie przełamane pomarańczowym.

krok 7

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie się, czy szminka ma być błyszcząca czy matowa. Wyboru tego należy dokonać ze względu na wielkość ust. Szminki matowe doskonale nadadzą się do ust dużych, ponieważ optycznie je pomniejszają. Błyszczyki najlepiej sprawdzą się w przypadku wąskich ust, sprawiając, że ich kształt wyda się bardziej pełny. Kobiety z ustami o średnim rozmiarze mogą wybrać rodzaj w zależności od swoich upodobań.

Źródło: http://www.tipy.pl/artykul_2848,jak-wybrac-szminke.html ;)
 

MultiPerfumeria

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
160
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z opiniami,że powinnaś spróbowac kilku kolorów szminki i zobaczyc która będzie Ci najbardziej pasowac. Ja często noszę lekka czerwień.
 

youdontknowmyname

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Zawsze możesz kupić szminkę w odcieniach delikatnego różu, albo tak modną ostatnimi czasy szminkę w kolorze nude. Blade usta są bardzo seksowne w połączeniu z mocniej podkreślonym okiem :) Możesz sobie zrobić makijaż a la Bridgitte Bardott z czarną kreską na oku i bladymi ustami. Prawie każdy wygląda dobrze w takim makijażu. :)
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że najlepiej dobiera się szminkę, kierując się barwa swojej skóry. Jeżeli ma się blada cerę, to bardzo fajnie będą wyglądały soczyste kolory, jeżeli jednak jest nieco ciemniejsza, to warto sobie dobrać szminkę w kolorze stonowanym.
 
Do góry