Długi ból głowy

Karen3

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Od pewnego czasu dosyć często boli mnie głowa, szczególnie w okolicy szyi, potylicy. Może to trwać nawet kilka godzin, z tym, że nasila się, gdy się schylam. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym i może mi coś poradzić?
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Sugerowałbym odwrócenie tych rzeczy - proszę najpierw iść do lekarza, a dopiero potem brać jakieś leki.
 
A

Alek06

Guest
Sugerowałbym odwrócenie tych rzeczy - proszę najpierw iść do lekarza, a dopiero potem brać jakieś leki.


No ja tez tak uwazam.lekarz na pierwszym miejscu, bo moga to tez byc jakies bole cisnieniowe.Ja tak miałam keidy długo siedzialam w jednej pozycji a potem wstawałam ,to czulam jakby krew nie mogła dopłynac mi do głowy. Potem przeszło to w migrene.Mała czarna pomagała ,ale lekarz i tak miał w tym swoja ingerencje.
 

Smutna27

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
144
Punkty reakcji
1
Ja mam inny problem. Ostatnio dokucza mi taki dziwny nerwoból w lewej stronie głowy, trwa kilka sekund i zanika... tak kilka razy w ciągu dnia, co to może oznaczać?
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Ja mam inny problem. Ostatnio dokucza mi taki dziwny nerwoból w lewej stronie głowy, trwa kilka sekund i zanika... tak kilka razy w ciągu dnia, co to może oznaczać?

Także mam w lewej stronie, rzadziej po prawej stronie ;d. U mnie cały czas się po lewej stronie chyba trzyma bo teraz także czuję, ale nie tak mocno

Co do tego bólu głowy może to od złego ułożenia głowy/karku podczas snu? Mam takie bóle jak wstaję i potrafią trzymać sporo czasu ;x
 

Tiffany_82

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Od pewnego czasu dosyć często boli mnie głowa, szczególnie w okolicy szyi, potylicy. Może to trwać nawet kilka godzin, z tym, że nasila się, gdy się schylam. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym i może mi coś poradzić?
Jeśli nasila sie przy pochylaniu, to faktycznie moga to byc zatoki, a jesli w okolicach szyi to moze wezly chlonne? Moze Cie gdzies przewialo? To powazna sprawa, polecam wybrac sie do lekarza, bo niewykluczone ze konieczny bedzie antybiotyk, jesli to cos powaznego.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
a moze to poprostu zwykłe wzmożone napięcie mięsniowe?? nie pomys. Potylica i szyja to nie zatoki a węzły chłonne.. gdyby ją przewiało to by je miała powiększone...
 

Tiffany_82

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nie pisała ani że ma powiększone węzły chłonne, ani tez ze nie ma, stąd to moje przypuszczenie. Ale niewykluczone, że to zapalenie ucha środkowego. Przy tym schorzeniu ból z początku występuje właśnie w tych okolicach, a na dalsze objawy zwykle trzeba poczekac troche dluzej. Ja przynajmniej tak mialam. Ale antybiotyk zwalczył wszystkie objawy, co prawda dopiero po pary dniach, czy tygodniu, ale nie spodziewałam się natychmiastowej poprawy a to i tak nie było długo. pzdr
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Karen masz nieżyt nosa... (katar) inne objawy ? Chwilowo wygląda to na zatoki, wizyta u lekarza niezbędna...

Smutna zdecydowanie migrena...
 

Karen3

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wątpię, żeby to była wina zatok, bo od tego czasu jeszcze mi nie przeszło, a nie mam żadnego kataru, powiększonych węzłów chłonnych itp. Chyba, że to wina stresu, w którym żyję od jakiegoś czasu.
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Jest to możliwe, ból mija po położeniu się, przespaniu dotego odczuwasz oslabienie, mdłości itp. ? Wystąpiły u ciebie widzenie pozapiramidowe, tzn. rozmaz chwilowy obrazu, nieostre widzenie, ?
 

koci

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
a moze wizyta u dobrego neurologa, np Piotra Szymanskiego
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
częśto przyczyną bóli głowy jest wzmożone napięcie mięsni w okolicy przejścia odcinka szyjnego kręgosłupa w piersiowy (C7-Th1). Najlepszą metodą radzenia sobie z tym to połączenie terapi manualnej z kinesiotapingiem i masażem. Z doświadczenia wiem że to działa.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Mi to wygląda na migrenę. Także możesz kupić dermentol i smarować sobie tym żelem skronie, czoło oraz kark. Dość nietypowy sposób na leczenie bólu głowy, ale pomaga. Może dzięki temu ból minie, zawsze warto spróbować.
 

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Jeśli jesteś ostatnio zestresowana, to może odczuwasz ból przez to, że nieświadomie napinasz mięśnie? Poproś, żeby ktoś zrobił Ci masaż karku i ramion, może to będzie w stanie pomóc?
 

Roobin

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
częśto przyczyną bóli głowy jest wzmożone napięcie mięsni w okolicy przejścia odcinka szyjnego kręgosłupa w piersiowy (C7-Th1). Najlepszą metodą radzenia sobie z tym to połączenie terapi manualnej z kinesiotapingiem i masażem. Z doświadczenia wiem że to działa.


zgadzam się z przedmówcą, często bóle głowy powstają na wskutek problemów z kręgosłupem, często tryb życia, praca nawyki powodują z czasem zmiany ułożenia kręgosłupa np w odcinku szyjnym, mięśnie posturalne odpowiedzialne za stabilizowanie tego odcinka pracują w inny sposób, powstają dolegliwości bólowe które mogą promieniować do głowy, zdarza się też tak ,że pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie i są podrażniane są nerwy, to też objawia się bólem głowy - warto skonsultować się z lekarzem a potem rehabilitantem, masaże czy niektóre zabiegi fizykoterapii jak najbardziej pomagają w rozluźnieniu mięśni a ćwiczenia w poprawie stabilizacji osłabionego odcinka kręgosłupa
 
K

Kinnio

Guest
Jeśli trwa to dłużej, to raczej nie mięśnie. Ja słyszałem ostatnio, że problemy z jelitem mogą powodować bóle głowy - wystarczy zmienić sposób odżywiania, tzn wyeliminowanie felernych składników, żeby problem zniknął. Czytałem o tym w poradniku kliniki Vimed, mają bardzo profesjonalnie zrobioną stronę, i masę informacji - warto tam szukać informacji na temat naszych problemów zdrowotnych. :)
 

chityna

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
To może być problem ze stawem skroniowo - żuchwowym. Jeszcze mało wiadomo o schorzeniach tego stawu, ale u niektórych bardzo mocno pracuje w czasie stresu, zaciskanie zębów, bruksizm itp. I potem ból ze stawu promieniuje na całą połowę głowy.
Ciekawe że nikt nie pisze o problemach z bólem głowy takim codziennym - zwykle spowodowanym ciśnieniem. macie na niego jakieś sposoby? leki przeciwbólowe czy jakieś inne domowe sposoby?
 
Do góry