DLACZEGO ?

Łobuziara

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
323
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
~fAR aWAY~
Dlaczego facet nigdy nie może powiedziec pierwszy: "Kocham cię" ???

A kto powiedział, że nie może?
Może, owszem.
Tylko większość facetów chyba nie potrafi, albo trwają w tym samym przekonaniu, co J.B.
Ja powiedziałam pierwsza, może troszkę tego żałuję, ale coś się między nami poprawiło- zwłaszcza, że mam faceta właśnie "nieinfantylnego":p
Mówie, że kocha, ale jakoś nie potrafi tego okazać- albo ja jestem taka wrażliwa na każdą, nawet najdrobniejszą oznakę (nawet nieprawdziwą!), że jest inaczej...

Dlaczego kobiety po uslyszeniu tych słów zachowuja sie tak jak sie zachowują ??? :/

Myślę, że chodzi Ci o to, że jeśli chłopak zbyt wcześnie (czytaj- po tygodniu znajomości) wyzna dziewczynie miłość (cóż, tak mu się tylko wydaje:p), to sorry, ale to jest odpychające- piszę z własnego doświadczenia. Tajemniczy faceci są bardziej pociągający^^ A nie tam od razu po pierwszej randce rozkłada mnie tekstem o wieczniej i nieskończonej miłości, domku z ogródkiem i białym płotkiem i dzieciach <_<
 
J

J.B

Guest
Ale hallo wszyscy sie chyba zgodza że facetom jest trudniej wyznac jakiekolwiek uczucie... Kobiety sa z natury bardziej infantylne:)

To wynika także z naszej kultury, w której mężczyznom "nie wypada" dzielić się uczuciami tak jak to robią kobiety.

Tylko większość facetów chyba nie potrafi, albo trwają w tym samym przekonaniu, co J.B.

Wątpie, poza PUA, wątpie... jest pewna nieścisłość, pisząc: nie wyznawaj uczuć, dopóki sama tego nie zrobi, nie mam namyśli zdań pokroju: bardzo Ciebie lubię, miło się z Tobą spędza czas itp. Chodzi mi o totalny "hardcore" typu: "o nadobna Pani, padam u Twych stóp bo kocham bardzo". Ponadto osobiście wolę jak kobieta się produkuje i próbuje wydusić z siebie słowa... zabawa jest większa.

Myślę, że chodzi Ci o to, że jeśli chłopak zbyt wcześnie (czytaj- po tygodniu znajomości) wyzna dziewczynie miłość (cóż, tak mu się tylko wydaje:p), to sorry, ale to jest odpychające- piszę z własnego doświadczenia. Tajemniczy faceci są bardziej pociągający^^ A nie tam od razu po pierwszej randce rozkłada mnie tekstem o wieczniej i nieskończonej miłości, domku z ogródkiem i białym płotkiem i dzieciach <_<

I oto przede wszystkim mi chodzi.

Beam Me Up, Scotty!
 

Łobuziara

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
323
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
~fAR aWAY~
To wynika także z naszej kultury, w której mężczyznom "nie wypada" dzielić się uczuciami tak jak to robią kobiety.

To skąd przedstawicielki płci pięknej, tak wrażliwe jak ja mamy wiedzieć:
1. Że chłopak mnie wogóle kocha.
2. Że chłopak mnie jeszcze kocha.
3. Że będzie mnie kochał (wbrew pozorom takie wyznania są potrzebne!)? :mruga:
 
J

J.B

Guest
To skąd przedstawicielki płci pięknej, tak wrażliwe jak ja mamy wiedzieć:
1. Że chłopak mnie wogóle kocha.
2. Że chłopak mnie jeszcze kocha.
3. Że będzie mnie kochał (wbrew pozorom takie wyznania są potrzebne!)? :mruga:

1. Patrz mój post wcześniej.
2. Erhard Thiel twierdzi, że: „Mowa ciała zdradzi więcej niż tysiąc słów".

A to, że AFC nie potrafią korzystać z BL to już inna sprawa. Rozumiem, że kobiety lubią być zapewniane o uczuciach, można to jednak robić na wiele sposobów niż tylko werbalny. I to wszystko w kontekście związków. A jak pewnie widzisz, autor sam nie napisł o co mu chodzi. Bo w podrywie jakiekolwiek wyznania nie są mile widziane.

Beam Me Up, Scotty!
 

Łobuziara

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
323
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
~fAR aWAY~
No przeciez cały czas o tym trąbie.

Dla ścisłości się pod tym cały czas podpisuję:)
I szkoda, że tak mało osób o tym wie, byłoby mniej problemów typu "Ona się na mnie obraziła, bo powiedziałem jej, że ją kocham!":p
Ale w sumie... wtedy forum by "splajtowało":p
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Jak dotąd tak się nie stało. Czyżbyś źle mi życzyła? Oj Ty jedna!



Co Ty nie powiesz... kurcze, jak bym był jakimś cyborgiem... coś a'la Jude Law w AI... :D

Beam Me Up, Scotty!
Nie życzę Ci źle, oczywiście że nie!
Chcę Ci tylko uświadomić, że kiedyś trafisz na dziewczynę, na którą nie podziałają Twoje perfekcyjnie opatentowane sztuczki i powiesz "trafiła kosa na kamień". I jeśli nie zdobędziesz jej swoimi sposobami to może będziesz miał do niej szacunek i to będzie ta "na poważnie".
 

Natrina

Inżynierka minionych spraw.
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 940
Punkty reakcji
2
Miasto
Kraina idealnie nieidealnych.
Właśnie i dobre pytanie: Czemu dziewczyny zachowują się tak jak zachowują po usłyszeniu tych słów.
Z 1000 powodów i jednego malutkiego. :p
W każdej sytuacji może być inny. ;)

Jak dobrze, że większość młodych chłopaków (nastolatków, przyszłość tego narodu) mówią to pierwsi. :D
Ja jeszcze nigdy pierwsza tego nie powiedziałam. :)
Chociaż przyznam, że to raczej dlatego, że jest do dla mnie duże słowo.
I myślę, że skoro facet tego nie mówi, to dlatego, iż nie jest pewien w 1000%. ;)
Albo się boi.
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Kiedy chłopak np. po tygodniu znajomości wyskakuje mi z takim wyznaniem to jak ja mam się zachować?Na pewno nie wezme go na poważnie, pomyśle, że jestem tylko kolejną, którą chce 'wyrwać' i tyle. Odpycha mnie kiedy chłopak tak szybko mówi takie coś :/ wtedy biore go na dystans, zwykle się stara jakiś czas, ale potem i tak nic z tego nie wychodzi.

Faceci też pierwsi mówią 'Kocham' i to dosyć często...
Ja raz powiedziałam pierwsza i byłam z tym chłopakie dłuugo :p
Innym razem chłopak powiedział pierwszy, ale to też nie było takie hop siup...znaliśmy się już troche, byliśmy już parą i dopiero wtedy.
Nie ma na to reguły...
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Może. I powinien, jeżeli jest zdecydowany i pewny uczuć drugiej osoby. A dziewczyny różnie reagują, nie można uogólniać. Choć fakt, że jeśli wyskoczysz z tym za wcześnie, to możesz się spotkać z niepożądaną reakcją. Nic w tym dziwnego, czas działa korzystnie w tych sprawach, jeśli będziesz go próbował przyspieszyć- te słowa będą po prostu niewiarygodne. I tyle.

Po dwóch latach znajomości i widywaniu raz na 3 miesiące albo i rzadziej (60 km) ??? :niepewny:

nie mów o uczuciach dopóki ona pierwsza tego nie zrobi

Wlasnie o to mi chodzi. :)
 
B

Billy Eliot

Guest
rzeczywiście, faceci mają mały problem w okazywaniu emocji, tylko jak już sie zbiorą na powiedzenie magicznego "kocham Cię" to juz na serio. Chociaz ja będąc dzieckiem do wszystkich mówiłem "kocham Cie" :)
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
podobno kobiety nawet nie chcą słyszeć, o tym, by oświadczać się swoim partnerom i, że to oni powinni to robić...

Właśnie i dobre pytanie: Czemu dziewczyny zachowują się tak jak zachowują po usłyszeniu tych słów.

A czemu to faceci powinni się oświadczać? Ponieważ kobieta od swojego mężyczny zazwyczaj wymaga jakiejś odpowiedzialności, a moim zdaniem wyznanie miłości czy zaproponowanie małżeństwa wiąże się z jakąś odpowiedzialnością. Temat dość dziwny, nie powiem... To w końcu indywidualna sprawa każdego człowieka. A jak widzi się miłość w czynach partnera to słowa są tylko tego dopełnieniem...
 

kartel_wrz

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Września
Jeszcze nie zdarzyło mi się zeby laska mówiła mi pierwsza Kocham Cie i raczej sie nie zdarzy
 
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
33
:D dlaczego niby miałby nie powiedzieć dziewczynie co czuje? Jeżeli nie kocha to lepiej , żeby nic nie mówił i nie robił nadziei. proste
 
Do góry