Dlaczego?

Status
Zamknięty.

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
Poprawiam wypracowanie maturalne. Muszę przedstawić zasadę ortograficzną lub interpunkcyjną dlaczego tak a nie inaczej np: dlaczego w zdaniu "W obu utworach bohater , inaczej postrzega swój dom rodzinny." I muszę teraz słownie napisać dlaczego w tym miejscy postawiłam przecinek. Podam więcej takich przykładów których nie umiem wytłumaczyć.

1.)dlaczego piszemy Pan Tadeusz a pan Wojski już z małej?
2.)" Główny bohater powieści, doktor Tomasz Judym , podobnie jak Tadeusz wraca z Paryża do swojego domostwa w Warszawie. Przedzierając się przez stare ulice zbliżał się do kamiennicy.." obok tego zdania krótka notatka-> wyr. log. wyr.(czasy)
3.)" ..Tomasz pragnie podtrzymać mimo wszytsko więzi rodzinne , dlatego decyduje się na odwiedziny"
4.) "okolica ciągle jest zaniedbana i przepełniona nędzą" styl.
5.)"jako młody, wykształcony człowiek(,)czemu tutaj nie mam nie stawiać przecinka? Tomasz nie czuje powiązania z otaczającym go społeczeństwem." wyr.
6.)" jego ojciec zmarł , kiedy był jeszcze małym chłopcem , dlatego okres dzieciństwa, wspomina niechętnie."

Głównie chodzi mi o zasady stosowania przecinków. Proszę o pomoc i wyjaśnienie DLACZEGO tak a nie inaczej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry