Dlaczego wszyscy ciągle słuchają niszy?

LaLaNaBlaNaLaLa

Zbanowany
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Nisza i nic poza tym?
Przeraża mnie ogromnie obecna sytuacja – bo umówmy się że jeszcze takiej nigdy nie było. Wszędzie panują te same trendy, każdy dyskutuje o tym samym, portale świecą identycznymi tematami. Jak wyjdzie jakiś nowy singiel z niszy już pod nim po 1min ok. 100 komentarzy. Yutube i Wrzuta są pełne wrzuconych po 20 razy tych samych płyt(jak nie więcej). Kogo nie spytam, co teraz słucha odpowiedź jest identyczna – niszy, ona zgiełk łaków uciszy. Niby, co innego mógłbym usłyszeć, skoro każdy przebywa w tym samym miejscu, korzysta z tych samych źródeł, co reszta. Media(Facebooku, TV, radio)propagują tych śmiesznych, często nonkonformistycznych, robiących inny rap niszowców. Dlaczego tylko znikome osoby szukają rapu indywidualnie? Toż znaleźć prawdziwych, lepszych raperów nie jest aż tak ciężko. Wystarczy szukać na własną rękę a nie się kierować to, co modne. Niestety prawdziwi raperzy z mainsteamu nie mają tyle forsy, aby udostępniać swój rap za free, tak jak robią to często ludzie z niszy. Prawdziwi raperzy są skazani na sprzedasz butów, koszulek, płyt, swojego osobistego życia - zdjęć z wakacji, komunii, chrztu itd. oraz na rzeczy takie jak wyskakiwanie z tortu czy na licytowaniu swoich osobistych wyeksploatowanych przedmiotów. Muszą to robić, bo bez tego nie będą mieli kasy na kolejne nagrania nowych płyt. Mainstream robi to szczerze tylko dla samej zajawki. Polecam wam, czym prędzej sprawdzić dobrych, lecz całkiem prawie zapomnianych raperów z mainstreamu. Najlepiej zacząć o takich jak kasta, peja, tede, o.s.t.r, duże pe, pezet, sokół, sobota, rahim, fokus, b.r.o, chada, kali, vnm, onar, kaen, eldo, hemp gru, rpk, słoń, vixen, wsch., PIH, magik, kaczor itd. (szukaj sam a na pewno coś znajdziesz)
 
C

Czart

Guest
Nie rozumiem o co chodzi. Znam prawie wszystkich których wpisałeś, do głowy natomiast nie przychodzi mi ani jeden z facebooka, TV, radia. Może dlatego, że facebooka nie mam, tv nie oglądam, a w radiu słucham dwóch stacji. Kilka przykładów bym prosił.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Skoro tak spore grono umieściłeś po tej lepszej w twoim odczuciu stronie to kogo wpisałbyś do grona tych "niechcianych" ?
 

LaLaNaBlaNaLaLa

Zbanowany
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Czart napisał:
Nie rozumiem o co chodzi. Znam prawie wszystkich których wpisałeś, do głowy natomiast nie przychodzi mi ani jeden z facebooka, TV, radia. Może dlatego, że facebooka nie mam, tv nie oglądam, a w radiu słucham dwóch stacji. Kilka przykładów bym prosił.

Tomasz Andersen (Roszja) - Wbrew Wskazówkom 2011
Sfond Sqnksa - Obawa Przed Potem 2002
Perki Pat - Turkusowy Grafit 2005
Cruz & Zaspał - Dada 2012
Siny - W Siną Dal 2002
Poema Faktu - A Pfuj, Co Tu Tak Śmierdzi, Kochanie 2001
Afro Kolektyw - Połącz Kropki 2008
Afro Kolektyw - Płyta Pilśniowa 2001
Afro Kolektyw - Czarno Widzę 2006
Faczyński & Kidd - Pansofia 2004
Młodzik - Laboratorium 2006
Międzymiastowa - Pesymisja 2004
Duchu - Pod Koniec 2009
Duchu - Na chwile 2008
Emen & Duchu - W Juhc Szybko Mixtape 2009
Duchu - Cięte 2008
Projekt Wyspy - 48West 2009
PolishKox - Mixtape 2011
CruzZzZaspał - Sztuka Naiwna 2012
Mama Selita - 3,2,1...! 2012
Sfond Sqnksa - Obawa Przed Potem 2002
Dany Tego & Etam Etamski - BA! 2007
Estragon & Palmer Eldritch - Olbrzym 2013
Golin - Katakumby 2012
Faczyński & Muk - Żywe Linie 2008
Maluch - Skurwysyński Rap 2006
Mołotof - Idę Ulicą 2006
Miejski Klasyk - Najwyższy Czas 2003
 

mariuszyo

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
642
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Jednej rzeczy nie rozumiem...
"Polecam wam, czym prędzej sprawdzić dobrych, lecz całkiem prawie zapomnianych raperów z mainstreamu. Najlepiej zacząć o takich jak kasta, peja, tede, o.s.t.r, duże pe, pezet, sokół, sobota, rahim, fokus, b.r.o, chada, kali, vnm, onar, kaen, eldo, hemp gru, rpk, słoń, vixen, wsch., PIH, magik, kaczor itd. (szukaj sam a na pewno coś znajdziesz)"
Wymienieni przec Ciebie raperzy kręca najwiekszy hajs na rapie...oprócz Magika^^. Na pewno nie są zapomnieni.;P
Ja wiele szukam raperów nie tyle mniej znanych ile bardzo utalentowanych. Pozdro^^
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Zawsze myślałem, że to właśnie raperzy z podziemia robią muzykę przez zajawkę. Nie wiem, może się myliłem. :sleep:

Topic bardzo słaby, głupi i demaskujący niewiedzę autora o rapgrze. Oprócz vixena, kaczora i wsch, wszyscy których wymieniłeś mają duży fejm i całkiem spory fanbase. Nie znaczy to jednak, że są to raperzy dobrzy. Z Twojej listy zostawiłbym tylko Pezeta, Sokoła i VNM'a, reszta to mniejsze lub większe łaki, a dodał masę innych, IMO o wiele lepszych raperów. Człowieku, zanim zaczniesz rozkminiać takie rzeczy i zakładać tego typu temamty, najpierw polecam Ci poczytać trochę SLG, posłuchać Smarkiego, Jimsona, Reno, Laika. Chcesz mainstream? Proszę bardzo: Mes, Bisz, Zeus, Małpa, Kuba Knap.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ilu ludzi rapuje? Chyba mało?
Czy to co czuć malizną nie jest niszowe?
Czy to nie jest odpowiedź na pytanie założyciela tematu? Szukamy tego, co nie jest masowe, Na przykład po przyjeździe papieża ciągną do niego masy...
 
Do góry