Dlaczego Współżycie Przed Ślubem To Grzech

Status
Zamknięty.

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
MODA NA SUKCES?? Wy sobie jakieś jaja robicie czy co ?? :] czy ja mówie o seksie z każdym kto się nawinie do łóżka? Mówie o seksie z ukochana osoba.

To była odpowiedz na inny post, przecaja a wcześniej cedmona. Czytaj Paulinko uważniej ;)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
W seksie nie ma nic złego nawet chętnie ale po ślubie ponieważ chcę zachować czystość ale z tym różnie niestety w takich chwilach podporą jest dla mnie RCS bo dzięki temu ze tam dołączyłem mam tą motywacje do walki z moimi słabościami . Zgodzę się z tobą bo większość młodzieży woli imprezki,dyskoteki, alkohol,papierosy, włóczenie się z kolegami, dziewictwo które zaczyna się robić wstydem wśród nastolatek , lans goni lans a pokemonów przybywa, ręce opadają ale co zrobisz nie zmusisz ich aby nagle odmienili swe życie ,by odnaleźli Boga, by mieli jakiś sens w życiu.
no dobra,ale tak tez nie mozna patrzec,ze ja katolik jestem święty a inni to są bee

Tak a gdy "miłość" się skończy będzie następna, z przychówkiem lub bez.
racja
taka miłość rzadko trwa wiecznie,częsciej jest w tym więcej pożądania niż miłości
dziwię się ze jedna kobieta z ewangelii miała 7 mężów
a teraz to się ma często więcej niż 7 chłopaków ;]
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
My tutaj nie rozmawiamy o osobach a o gustach łóżkowych raczej.
a myślałem że temat jest : Dlaczego Współżycie Przed Ślubem To Grzech, skoro planujecie związek na cale życie ...

no to krótko i na temat : dlaczego grzech ? bo tak ktoś sobie wymyślił w doktrynie chrześcijańskiej a ugruntował to KrK wcześniej w Biblii królowało wielożeństwo Islam tez tego nie zabrania o ile cię stać na utrzymanie żon w Buddyzmie to samo że nie wspomnę o Hinduizmie a to obok chrześcijaństwa najliczniejsze wyznania

ja od siebie mogę tylko dodać że nie słusznie faworyzowani są w religiach mężczyźni (przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi)

skro kocham i planuje związek na całe życie to samo przez się rozumie że mam czyste intencje !!

a że uznaję możliwość że uczucie minie a tak się jak widać z wcześniejszych postów i z mojego osobistego doświadczenia zdarza nie uważam że seks prze ślubem kiedy zna się konsekwencje takiego kroku był złem !!

dziękuję za uwagę ;)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A kto zrozumie nas chrześcijan a jest nas naprawdę wielu. Mam tu na myśli zwycięskich chrześcijan którzy potrafią i kochać się i modlić. Mamy też swoje doświadczenia w tym zakresie. Wcale nie jesteśmy gorszymi kochankami w małżeństwie dlatego że przestrzegamy przykazań. Seks jest bogactwem związków i powinien być kreatywny i ubogacany. O fajne słowo. :p Chrześcijanie powinni zawierać małżeństwa z miłości. Nie wierzę w szczęście i trwały, udany związek gdy nie ma w między małżonkami głębokiego uczucia.

dziwię się ze jedna kobieta z ewangelii miała 7 mężów
a teraz to się ma często więcej niż 7 chłopaków ;]

Nie była dziwką bo każdy z nich umarł albo naturalnie albo śmiercią gwałtowną. Jako wdowa zakochiwała się 7 razy. :p
To nie była poligamia.
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
A kto zrozumie nas chrześcijan a jest nas naprawdę wielu. Mam tu na myśli zwycięskich chrześcijan którzy potrafią i kochać się i modlić. Mamy też swoje doświadczenia w tym zakresie. Wcale nie jesteśmy gorszymi kochankami w małżeństwie dlatego że przestrzegamy przykazań. Seks jest bogactwem związków i powinien być kreatywny i ubogacany. O fajne słowo. :p Chrześcijanie powinni zawierać małżeństwa z miłości. Nie wierzę w szczęście i trwały, udany związek gdy nie ma w między małżonkami głębokiego uczucia.
Armi przepięknie to opisałeś ze wszystkim się zgadzam a w szczególności z ''Chrześcijanie powinni zawierać małżeństwa z miłości'' oraz '' Nie wierzę w szczęście i trwały, udany związek gdy nie ma w między małżonkami głębokiego uczucia. Z tego miejsca stałeś się dla mnie autorytetem, podziwiam cię jesteś dla mnie wzorem wszelkich chrześcijańskich cnót , cudownym i dobrym człowiekiem chciałbym być twoim synem bo taki ojciec jak ty to byłby skarb .
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Hebrajczyków 13:4
Małżeństwo niech będzie w poszanowaniu u wszystkich, a łoże małżeńskie — niczym nie skalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Zauważyłam, Przecajo BB)
Dobrze,że skrzydła, a nie rogi.

Jamsen, moze byś się wysilił i nie wstawia suchych cytatów?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Hebrajczyków 13:4
Małżeństwo niech będzie w poszanowaniu u wszystkich, a łoże małżeńskie — niczym nie skalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg.
Jamsen ale tu chodzi o "łoże przedmałżeńskie" tak że rozpustnicy jak najbardziej ale cudzołożnicy już nie bardzo pasują.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Jamsen, moze byś się wysilił i nie wstawia suchych cytatów?

to jego specjalnosc...

a ja dalej nie wiem dlaczego sex przed slubem zawsze musi byc grzechem...

Jamsen ale tu chodzi o "łoże przedmałżeńskie" tak że rozpustnicy jak najbardziej ale cudzołożnicy już nie bardzo pasują

partnerzey kochaja sie, sa sobie wierni i wspolzyja (co jest w takich okolicznosciach naturalne).. ale bez procederu slubu.. gdzie rozpusta gdzie cudzolostwo ?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A kiedy nie jest, a kiedy jest?

Dla Trolla nie ma grzechu bo nie jest chrześcijaninem.

Ps. Mam inny dylemat. Miłość jest ślepa. Co będzie gdy ktoś wierny zasadom stwierdzi że ożenił się z kobietą która ma co innego. Ma piękne piersi i coś jeszcze. :lol: Jest obojnakiem. A w KrK nie ma rozwodów ? :lol:
 
Status
Zamknięty.
Do góry