Dlaczego Współżycie Przed Ślubem To Grzech

Status
Zamknięty.

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Ja mam krótkie pytanie, trochę odchodzące od tematu, a nie warte zakładania nowego. Czym się tak bardzo różni metoda tabletek od kalendarzyka w sensie religijnym (krk). Mechanicznie niczym - nie używane są przy stosunku ciała obce, a wytrysk następuje w pochwie. Dlaczego więc stosowanie tabletek jest grzechem?

Jako wolny chrześcijanin nie widzę nic niewłaściwego w stosowaniu tabletek hormonalnych w przeciwieństwie do KrK.
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Troll lubi bzykanko przed ślubem ;) Kota w worku nie kupi i takie tam......... :lol: Nie widzi w tym nic grzesznego. To facet nie dla katoliczki która nie daje przed ślubem :D

"Jak masz pieniadze to sie pobzykamy" - powino zadzialac

To nie bylo wulgarne .. z zycia wziete.. i podzialo !

Tak pisze w temacie seks nas hipokryta. Tutaj nas katolików pouczać chce o moralności. :/
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jako wolny chrześcijanin pójdziesz do piekła ;)

Za poglądy czy za stosowanie ? No bo jeśli za stosowanie to muszę Cię uprzedzić że ich nie stosuje. :lol:
Za co się jeszcze trafia do Twojego piekła ? Możesz mnie łaskawie oświecić bym wiedział ile ludzi tam idzie i ilu będę mieć kupli i z jakich wiar ? :lol:
Pisz to Ci napiszę ilu z mojej rodziny tam pójdzie na bank. Tam są sami katolicy ;)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jako wolny chrześcijanin pójdziesz do piekła ;)


Na bank? A skąd wiesz, kim jesteś że wiesz? Kto dał Ci prawo żeby osądzać? No nieładnie bawić się w Boga.

A kim jest katolik h3lix że wie że pójdę do piekła ? Jego nie zapytałeś ? Wybiórczy jesteś ?
Skoro on uważa że za tabletkę się idzie do piekła to za prezerwatywę chyba też. Więc czekam na jego odpowiedź bo wiem kto to stosuje u mnie wśród znajomych. ;)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Katolikiem nie jestem.

Za tabletkę i prezerwatywę się idzie do piekła - tak uważa Kościół, po więcej info zapraszam do księdza ;) Osobiście nie znam żadnego katolika, który miałby zapewnione miejsce w Niebie... Kazdy lubi sobie wybierać co mu odpowiada i olewać reguły, które mu nie pasują. A przecież bog, ktorego zasad nie przestrzegasz i tak bedzie mial Cie w d*pie, pomimo tego, ze respektujesz kilka z jego regul.
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Katolikiem nie jestem.

Za tabletkę i prezerwatywę się idzie do piekła - tak uważa Kościół, po więcej info zapraszam do księdza ;) Osobiście nie znam żadnego katolika, który miałby zapewnione miejsce w Niebie... Kazdy lubi sobie wybierać co mu odpowiada i olewać reguły, które mu nie pasują. A przecież bog, ktorego zasad nie przestrzegasz i tak bedzie mial Cie w d*pie, pomimo tego, ze respektujesz kilka z jego regul.

Słucham ? co ?
A kto Ty jesteś ze osądzasz kto pójdzie do nieba a kto do piekła?
Chrystus mówił żeby nie sądzić,abyśmy nie byli sądzeni..
Jasne,Kościół daje nam przykazania,jest napełniony Duchem świętym,jest prześladowany przez ludzi którzy krytykują Kościół,lecz bramy piekielne Go nie przemogą :] ..
 

promyczek1611

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Główną treść zawartłm w temacie i opisie tematu. Co wy o tym myslicie.... czy to nie troche bez sensu.. to co jak ktos chce np. wziasc slub po studiach, jak juz ulozy sobie sytuacje materialna itp ale jest z osoba z ktora chce zaostac na reszte zycia,, to ma sie spowiadac za kazdym razem jak cos miedzy nimi bylo?? :niepewny:


kiedy ślub ? nie mam pojęcia nie jest on mi potrzebny, bo zazwyczaj po malzenstwie okazuje sie ze partnek z ktorym chcielismy wiazac swoje zycie to jednak nie "TEN" na ktorego czekalismy ;)
Dlaczego Współżycie Przed Ślubem To Grzech ? też nie wiem ... dziwne to jest
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Katolikiem nie jestem.

Za tabletkę i prezerwatywę się idzie do piekła - tak uważa Kościół, po więcej info zapraszam do księdza

To dlatego tak się trzęsiesz. ;) Biedactwo. A ja jestem wolny od strachu i piekło mi nie grozi bo nie podlegam Rzymowi i jego dogmaty mnie nie obowiązują. Jezus o piekle mówił symbolicznie.:)
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
To dlatego tak się trzęsiesz. ;) Biedactwo. A ja jestem wolny od strachu i piekło mi nie grozi bo nie podlegam Rzymowi i jego dogmaty mnie nie obowiązują. Jezus o piekle mówił symbolicznie.:)

Nie mamy słuchać księży,każdy ma własny rozum,i każdy będzie sam odpowiadał za swoje czyny
Armuś,podziwiam Cię za piękną wiarę w miłosierdzie Boże ;)
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Nie mamy słuchać księży,każdy ma własny rozum,i każdy będzie sam odpowiadał za swoje czyny
Armuś,podziwiam Cię za piękną wiarę w miłosierdzie Boże ;)

Tylko, że Klaudio, współżycie przed ślubem jest wykroczeniem przeciwko 6przykazaniu, które ustanowił Chrystus ręką Mojżesza o ile dobrze pamiętam, więc... A tabletki antykoncepcyjne służą przeciwko zapłodnieniu!!!
 

queichheimer

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Według nauki kościoła pary żyjące ze sobą bez ślubu kościelnego i śpią w tym samym pokoju nie otrzymują rozgrzeszenia. Ale można to obejść. Kryterium rozgrzeszenia jest to, że nie spią pod jednym dachem a jedno z nich dochodzi do drugiego. Prostytutki które codziennie kilkanaście razy uprawiają seks, otrzymują rozgrzeszenie natychmiast i to bezwarunkowo. Wystaczy gdy jeden partner śpi w innym pokoju a dach jest dwustronny, np. wschodni i zachodni, wtedy nie ma problemu z rozgrzeszeniem. Pech mają ci jeżeli dom ma płaski dach!
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Jestem katolikiem i nie zgadzam się z tym. Nie znasz naszej wiary kompletnie. Nie wiem skąd Ty wziełes taką pokręconą informację. To dowcip ?
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
W ogóle co to ma być: dostaję rozgrzeszenie, nie dostaję? Jeśli żałuje się każdego grzechu wszystkie muszą zostać odpuszczone. No ale nie sądzę żeby ktokolwiek żałował seksu i przyjemności z nim związanych... ;)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jednak do prostytutki JCH powiedział i ja Cię nie potępiam .Ale dodał znamienne słowa idź i nie grzesz więcej.
Takie podejście jak w pierwszym poście cechuje ludzi ktorzy chcą grzeszyć i mieć poczucie poprawności postępowania.Szukają furteczek by nie potępiało ich sumienie i mieć dobre samopoczucie.
Oszukiwanie siebie.
Oczywiście interpretacja podobna tej szatanowej z Edenu
 

promyczek1611

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Według nauki kościoła pary żyjące ze sobą bez ślubu kościelnego i śpią w tym samym pokoju nie otrzymują rozgrzeszenia. Ale można to obejść. Kryterium rozgrzeszenia jest to, że nie spią pod jednym dachem a jedno z nich dochodzi do drugiego. Prostytutki które codziennie kilkanaście razy uprawiają seks, otrzymują rozgrzeszenie natychmiast i to bezwarunkowo. Wystaczy gdy jeden partner śpi w innym pokoju a dach jest dwustronny, np. wschodni i zachodni, wtedy nie ma problemu z rozgrzeszeniem. Pech mają ci jeżeli dom ma płaski dach!



jestem katolikiem, ale nie rozumiem czemu jedni dostają rozgrzeszenie choc tak naprawde nie zalują a ci co zaluja nie dostaja ?!
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Problem od kogo oczekujesz rozgrzeszenia od człowieka księdza czy od Boga który złożył za Ciebie okup
 
Status
Zamknięty.
Do góry