Dlaczego wierzycie

Status
Zamknięty.

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Witam!

Mam pytanie, które dręczy mnie od lat... Jestem ateistą, i chciałbym wiedzieć dlaczego ludzie wierzą w religie?

Czy w ogóle wierzycie? Jestem ateistą, ale wbrew pozorom nie chciał bym zaniku religii na świecie, bo wiele z nich jest potrzebnych Światu - głoszą dobroć, równośc, i wiele innych "ludzkich" zachowań. Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie wierzą tylko po to aby religie stały się bardziej "wiarygodne"... Żeby kolejne pokolenia uczyły się dobrych zachowań zawartych m.in. w Biblii. Ale to tylko moje snucia.

Do rzeczy: Dlaczego wierzycie? Przecież nie macie* żadnych dowodów, których nie można by "obalić". I nie chcę słuchać przypowieści o tym, który wkładał palce do ran... :)

*Użyłem zwrotu "nie macie", a nie "nie istnieją", abym nie został zbesztany po pierwszej odpowiedzi... Takich dowodów naprawdę nie macie, a Biblia to według mnie tylko powieść literacka spisywana z pokolenia na pokolenie. Ale nie zaprzeczam, że takie dowody nie istnieją ponieważ "to tylko jeden Bóg wie". :)
 

ekky

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Bo ja wierze, ze ktos ten swiat stworzyl jest duzo dowodow na to. Wierze w jakiegos Boga niekoniecznie tego katolickiego. Chyba nie powstalo sobie cos z niczego.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
close
kary nie bedzie gdyz autor sam zauwazyl ze "dal ciala"

witaj nastepco - dawno cie nie bylo
 
Status
Zamknięty.
Do góry