Dlaczego wierzycie ? Dlaczego nie wierzycie?

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Był bystry i tyle. Nie wiem o co do mnie pijesz. Wolałbym jakąś odpowiedź a nie urojenia. I jeszcze ten uśmieszek przy poście, widać że zabolało...
 
P

Pawian

Guest
"Jesteś za wygodny. Jak człowiek zrobi coś złego to jego wina, a jak zrobi coś dobrego to dzięki Bogu." Ludzie którzy walczyli o niepodległość USA to byli wierzący Chrześcijanie,ich wiara w sprawiedliwość społeczną pochodziła z Biblii.Widzę,że stosujesz chwyty poniżej pasa,najpierw prowokujesz,a potem skowyt(czemu do mnie pijesz?).Po prostu odpowiedziałem,na tym polega forum.Siemka!
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Wiara w słuszne mordowanie heretyków też pochodziła z biblii(Sodoma, Gomora, plagi egipskie, mam wymieniać dalej?), ludzie mordowali w imieniu Boga(choćby coś tak banalnego jak wyprawy krzyżowe) i jakoś się go za to nie wini tylko ludzi, więc tak samo nie powinno się gloryfikować Boga za to, że ludzie czynili wzniosłe czyny w jego imię,
 
P

Pawian

Guest
Powiedz mi gdzie widzisz tą sprawiedliwośc Bożą? Albo rozum, albo wiara w sprawiedliwość.wyprawy krzyżowe i jakoś się go za to nie wini tylko ludzi, więc tak samo nie powinno się gloryfikować Boga za to, że ludzie czynili wzniosłe czyny w jego imię,
groch z kapustą..
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Widzę, że zastosowałeś technikę dziennikarską, czyli wycinanie zdań z kontekstu. Sprytne, ale żałosne. Zapytam jeszcze raz. Dlaczego jeśli ktoś zabije w imię Boga to wina spływa na człowieka, a Bóg jest czysty a jeśli człowiek zrobi coś dobrego to cała chwała spływa na Boga. Taki boski brak odpowiedzialności? To tak jak w firmie. Jeśli wszytko idzie dobrze to zasługa szefa, a jeżeli żle to zawinili pracownicy. ehh..
 
P

Pawian

Guest
Widzę, że zastosowałeś technikę dziennikarską, czyli wycinanie zdań z kontekstu. Sprytne, ale żałosne.
Niestety,mimo starań jakoś nie mogę znaleźć sensu czy logiki w tym,co piszesz.Jaka myśl przewodnia przyświecała Tobie podczas pisania,jaka ponadczasowa idea?Była w ogóle taka?(poza chęcią podyskutowania,polemiki?)Jeżeli nie,to wytłumaczyć można młodością i brakiem doświadczenia,nie ma się czego wstydzić.Ja się na młodzież nie obrażam z byle powodu.
 

Ocean Soul

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Myszków
Ja Wierzę...
Czemu ? W sumie tak zostałem wychowany i podążam tym krokiem.
Nie wiem dlaczego ale zawsze wydawało i w sumie wydaje się że religia jest czymś ważnym w życiu człowieka...
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Kierowało mną logiczne myślenie. Zauważam u Ciebie zapęd filozoficzne, a niestety filozofia z logiką ma niewiele wspólnego. Nie winie Cię za brak logiki, bo to rzecz wrodzona i też się nie obrażam. Znalezienie sensu w wypowiedzi polega na czytaniu ze zrozumieniem, ale jest szansa, bo to w przeciwieństwie do logicznego myślenia da się wytrenować.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Jamsen,gdyby nie ci ludzie,w ogóle nie powstałoby Towarzystwo Strażnica,bo nie doszłoby do powstania USA.
Społeczność Świadków Jehowy zawdzięcza swoje istnienie, nie rządowi USA, ani jakiemukolwiek rządowi na świecie.
Nie zawdzięcza też sobie.
Wszystko zawdzięczamy Bogu.
 
P

Pawian

Guest
Społeczność Świadków Jehowy zawdzięcza swoje istnienie, nie rządowi USA, ani jakiemukolwiek rządowi na świecie.Wszystko zawdzięczamy Bogu.
Wdzięczność należna Bogu wcale nie musi być sprzeczna z wdzięcznością należną człowiekowi,który broni innych przed złem.Jeżeli przed bandytami uratuje mnie policjant,to będę dziękował Bogu,ale także policjantowi który mnie uratował,narażając własne życie.Ludzie walczący ze złem i tyranią stworzyli USA,a w nich powstał Watchtower.Będąc feudalnym chłopem i analfabetą przywiązanym do ziemi,nie mógłbyś czytać Biblii,a gdyby znaleźli ją w Twoim szałasie nawet mógłbyś za to zostać spalony na stosie.Trzeba patrzeć historycznie,jak kształtowały się wierzenia ludzkości i stosunki społeczne im towarzyszące.W Biblii jest wiele miejsc wskazujących na konieczność naprawy świata przez człowieka i to jest bardzo budujące,że nie tkwimy ciągle w jaskini.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Ludzie walczący ze złem i tyranią stworzyli USA,a w nich powstał Watchtower.
To tak, jakbyś powiedział, że pierwsi chrześcijanie swój rozwój zawdzięczają Rzymowi (temu starożytnemu).
To prawda, że Świadkowie Jehowy rozpoczęli swą nowożytną działalność w USA. Umiejscowienie tam biura głównego jest szczególnie korzystne, jeśli chodzi o drukowanie i wysyłkę literatury biblijnej do różnych części świata. Świadkowie Jehowy nie wyróżniają jednak żadnego narodu; można ich spotkać niemal w każdym kraju i w wielu częściach świata mają biura, które sprawują nadzór nad działalnością prowadzoną na danych terenach.

Zastanówmy się: Jezus, jako Żyd, urodził się w Palestynie, a przecież chrześcijaństwo nie jest religią palestyńską. Miejsce narodzenia Jezusa jako człowieka nie jest najważniejsze. Nauki Jezusa pochodziły od jego Ojca, Jehowy Boga, który bezstronnie traktuje ludzi ze wszystkich narodów (Jana 14:10; Dzieje 10:34, 35).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kierowało mną logiczne myślenie. Zauważam u Ciebie zapęd filozoficzne, a niestety filozofia z logiką ma niewiele wspólnego. Nie winie Cię za brak logiki, bo to rzecz wrodzona i też się nie obrażam. Znalezienie sensu w wypowiedzi polega na czytaniu ze zrozumieniem, ale jest szansa, bo to w przeciwieństwie do logicznego myślenia da się wytrenować.
coz ja kiedys poddajac sie wiatrom nie wierzylem
bylem pod wrazeniem rozumu i takei tam dyrdymaly
na cale szczescie dzisiaj jestem bardziej logiczny....
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
coz ja kiedys poddajac sie wiatrom nie wierzylem
bylem pod wrazeniem rozumu i takei tam dyrdymaly
na cale szczescie dzisiaj jestem bardziej logiczny....

Jeśli dobrze zrozumiałem rozum = dyrdymały? Dosyć odważne stwierdzenie.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Jeśli dobrze zrozumiałem rozum = dyrdymały? Dosyć odważne stwierdzenie.

nie zawsze jesteś w stanie wszystkiego rozumem wyjaśnić poza tym religia i wiara chrześcijańska jest bardzo logiczna i spójna z rozumowym podejściem do świata.
 
P

Pawian

Guest
To tak, jakbyś powiedział, że pierwsi chrześcijanie swój rozwój zawdzięczają Rzymowi (temu starożytnemu).
Rzym walczył z tyranią?Poza tym,nie chodziło mi o jakiś konkretny naród(USA to mieszanina ras i narodów)tylko o dzielnych ludzi wychowanych na Biblii i walczących z tyranią.To Biblia właśnie ukształtowała w nich poczucie sprawiedliwości i pragnienie naprawy świata,choć niektórzy z przywódców odchodzili w kierunku deizmu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Brave @ 17.07.2009, 09:52)
coz ja kiedys poddajac sie wiatrom nie wierzylem
bylem pod wrazeniem rozumu i takei tam dyrdymaly
na cale szczescie dzisiaj jestem bardziej logiczny....


Jeśli dobrze zrozumiałem rozum = dyrdymały? Dosyć odważne stwierdzenie.
widzisz jestem zapewne 2 krotnie starszy od ciebie, i mam szersza perspektywe dla swych subiektywnych ocen


nie zawsze jesteś w stanie wszystkiego rozumem wyjaśnić poza tym religia i wiara chrześcijańska jest bardzo logiczna i spójna z rozumowym podejściem do świata.
najczeesciej tak, chociaz nie zawsze...

Rzym walczył z tyranią?Poza tym,nie chodziło mi o jakiś konkretny naród(USA to mieszanina ras i narodów)tylko o dzielnych ludzi wychowanych na Biblii i walczących z tyranią.To Biblia właśnie ukształtowała w nich poczucie sprawiedliwości i pragnienie naprawy świata,choć niektórzy z przywódców odchodzili w kierunku deizmu.
hm ale to wlasnie zalozyciele usa stworzyli cos co dla ciebie jest nie ludzkie czyli kapitalizm w czystej formie, a uczynili to jako system najsprawiedliwszy z mozliwych...
 
P

Pawian

Guest
wlasnie zalozyciele usa stworzyli cos co dla ciebie jest nie ludzkie czyli kapitalizm w czystej formie, a uczynili to jako system najsprawiedliwszy z mozliwych..
Ja pisałem poprzednio o tym,że ta forma kapitalizmu,jaka zafundowano ludziom w Polsce(skrajnie liberalne terapie szokowe) nie ma nic wspólnego z systemem amerykańskim i jest nawet gorszy od komunizmu,a nie twierdziłem,że współczesny kapitalizm rozwiniętych krajów zachodnich jest nieludzki.Małe nieporozumienie..
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Pawianie, twój problem polega na tym, że nie wiedzisz drugiej strony medalu.
 
P

Pawian

Guest
Pawianie, twój problem polega na tym, że nie wiedzisz drugiej strony medalu.
Widzę,bo ona zawsze istnieje,tylko wolę uwypuklać pozytywne aspekty zagadnienia,zwłaszcza wtedy,kiedy przynoszą pożyteczne rezultaty.Wpływ wierzeń ukształtowanych na Biblii oddziaływał pozytywnie na tych,którzy właściwie jej przesłanie rozumieli,ale można tak jak każdą ideę wypaczyć,zniekształcić,zafałszować,aby utrzymać swoje niesłusznie uzurpowane przywileje.Co w historii właśnie miało miejsce,gdy Biblia służyła do uzasadnienia niewolnictwa,tyranii,wszelkiej niesprawiedliwości.Ale zapatrujmy się na tych,którzy uchwycili to co dobre i potrafili to wprowadzić w życie.
 
Do góry