Dlaczego tak jest?

Pro Traceur

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
555
Punkty reakcji
0
Hmm...mam w sobie coś odwrotnego :p ...

Jeździłem na desce. Są dwa style jeżdzenia:

-Kładzie się lewą stope z tyłu deski, prawą sie odpycha, a nastepnie kładzie z przodu deski - patrzy sie wtedy w lewo.
-Kładzie sie prawa stope z tyłu, lewą sie odpycha i kładzie z przodu - patrzy sie w prawo.

Nigdy nie potrafiłem jeździć którymś z tych sposobów... Automatycznie, kiedy pierwszy raz stanąłem na desce kładłem lewą noge z przodu, prawa sie odpychałem i kładłem do tyłu. Inaczej nie potrafiłem jeździć...

Jeżeli skacze wzwyż, automatycznie wybijam się z nogi wewnętrznej, a powinienem z zewnętrznej. Cwicze Parkour i tutaj też wybijam się z nogi wewnętrznej.

I robię wszystko na odwrót...Potrafi mi to ktoś jakoś wytłumaczyć?
 

mada445

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
To jest tak samo jak z leworęcznymi ludźmi... To masz w genach, pewne stony masz jak gdyby silniejsze czy mocniejsze i jak byłeś mały nikt na to nie zwracał uwagi. Przywyknęłeś do tego i tak już zostało. Jest np. wielu ludzi którzy piszą lewą ręką, a jedzą prawa. Tak sobie zakodowali, tak się nauczyli i tak im juz zostało. Nie masz się czym przejmować. Mozesz być dumny z siebie, ze jesteś inny :)
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
-Kładzie się lewą stope z tyłu deski, prawą sie odpycha, a nastepnie kładzie z przodu deski - patrzy sie wtedy w lewo.
-Kładzie sie prawa stope z tyłu, lewą sie odpycha i kładzie z przodu - patrzy sie w prawo.


oż to sie nazywa upadek... najpierw kladziesz noge z przodu... ta co sie odpychasz dostawiasz z tylu.
To co napisales, jest juz trudniejsze i wymaga nauki oraz traningu....
 

Pro Traceur

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
555
Punkty reakcji
0
oż to sie nazywa upadek... najpierw kladziesz noge z przodu... ta co sie odpychasz dostawiasz z tylu.
To co napisales, jest juz trudniejsze i wymaga nauki oraz traningu....
No whatever...chodzi o to, ze nie jezdzilem ani tak ani tak...tylko całkiem odwrotnie ;)
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Z ta jazda na desce, to jezdzisz dobrze, wrecz idealnie. Kazdy robi blad kladac pierwsza noge z tylu.

Jak napisalas ze kladzies noge z przodu a ta ktora sie odpychasz z tylu, to dobrze robisz, Wiec nie widze w tym problemu
 

Pro Traceur

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
555
Punkty reakcji
0
Musialbym stanac na deske...nie pamietam jak jezdze :p

Ale wydaje mi sie, ze prawa noga z tyłu, lewą się odpycham i kłade ja z przodu robiąc przy tym skręt ciała w prawo.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Jesteś prawo nożny dlatego inaczej nie potrafisz. Też tak mam.
 

Majkel_1991

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
mam to wiedziec?
kiedys probowalem jezdzic na desce i tez mialem z tym lekki problem tyle ze juz nie pamietam dokladnie z czym bo to bylo hojoojoj czasu temu
 
Do góry