Dlaczego Polacy Są Tacy Nietolerancyjni?

deSnajpa2k5

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Skawina
No właśnie, poszukuję odpowiedzi na takie perfidne pytanie:
Dlaczego Polacy są tacy nietolerancyjny?
Księża nie chcą homoseksualistów, społeczeństwo boi się satanistów i metali.
Dresy się leją, bo "tamci są za Legią", grafiti cHWPD. Murzynów też się boimy.
Ojciec bije córkę, bo pomalowała sobie paznokcie.
Jest wiele innych przykładów, jednak powodu tych zachowań nie widać.

Dlatego, że ten ktoś jest inny? ma inne poglądy? urodził się inaczej?
Wprawdzie polska konstytucja zabrania dyskminacji na prawie dowolnym tle, a w/g mnie >50% obywateli tego kraju tego nie przestrzega.
Dlaczego jest to tak w nas głęboko zakorzenione?
-Druga wojna światowa? Niemcy napadli Warszawę? Co z tego? Niewiele osób które przeżyło ma powody do nielubienia zachodu, ale młodzież?
-Bunt młodzieńczy? Rodzice nad wami rozkazują? Pamiętajcie, że to rodzice, dopóki nie macie 18 lat, mają prawo nad wami rozkazywać, a wy macie ich słuchać (sam jestem... niedorosły, a nie mam zamiaru tracić nerwów na sprzeczki...)
-Pozostałości z socjalizmu polskiego? Podobno istniała własność wspólna, wszystko należało do każdego w równym stopniu, więc w praktyce wielu kradło, ile chciało. Minęło 15 lat, i ci "złodzieje" (?) mają dzieci i im to wpajają. Po jaką ch...? Po kiego grzyba?

No, nie wiem, co o tym myśleć... Ktoś chyba zna racjonalne wytłumaczenie...

Pozdrawiam wszystkich czytających ten post i odpisujących nań.
(Jeśli podałem nieprawdziwe dane w dowolnej części, to przepraszam).
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Witaj!

W większości Twojej wypowiedzi powielasz stereotypy, które rzeczywiście odnoaszą sie do pewnej części społeczeństwa, ale nie są dominujące u większości narodu.

1) Księża nie chcą homoseksualistów, gdyż Nauka Społeczna Kościoła i Pismo Święte jasno mówi, że nie jest to zgodne z prawem naturalnym.

2) Patologie w rodzinie (bicie dzieci itp.) w większości są spowodowane chorobą alkoholową i zdarzają się zazwyczaj w małych społecznościach lokalnych, których członkowie nie mają rozwiniętej świadomości obywatelskiej.

3) Dresiarze przeminą, pozostaną w niewielkiej ilości w swoich gettach. Powstanie tej subkultury (?) jest prostą konsekwencją "nagłego skoku" w wolny rynek i demokrację, co spowodowało, że niektórzy nie nadążyli, nie potrafili się dostosować. Kolejna sytuacja patologiczna.

4) Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że rasizm w Polsce się skończył, świadczą o tym czarnoskórzy lekarze, nawet w małych miejscowościach, czy też asymilacja ludzi z Dalekiego Wschodu

Polacy są "tolerancyjani" (osobiście nie lubię tego wyrażenia, gdyż odnoszone jest ostatnio jedynie do >>Kochających inaczej<<), umieją się otworzyć na innych, a patologie są, były i zapewne niestety będą, jako kraj długi i szeroki.

Pozdrawiam!
 

deSnajpa2k5

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Skawina
piotr_p napisał:
1) Księża nie chcą homoseksualistów, gdyż Nauka Społeczna Kościoła i Pismo Święte jasno mówi, że nie jest to zgodne z prawem naturalnym.
No, fakt, może przesadziłem trochę z tym, przepraszam.

piotr_p napisał:
2) Patologie w rodzinie (bicie dzieci itp.) w większości są spowodowane chorobą alkoholową i zdarzają się zazwyczaj w małych społecznościach lokalnych, których członkowie nie mają rozwiniętej świadomości obywatelskiej.
Zagalopowałem się. Przepraszam za pomyłkę!

piotr_p napisał:
3) Dresiarze przeminą, pozostaną w niewielkiej ilości w swoich gettach. Powstanie tej subkultury (?) jest prostą konsekwencją "nagłego skoku" w wolny rynek i demokrację, co spowodowało, że niektórzy nie nadążyli, nie potrafili się dostosować. Kolejna sytuacja patologiczna.

piotr_p napisał:
4) Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że rasizm w Polsce się skończył, świadczą o tym czarnoskórzy lekarze, nawet w małych miejscowościach, czy też asymilacja ludzi z Dalekiego Wschodu
...Skończył? Nie w pełni. Jeszcze teraz zdarzają się sytuacje, gdy na ulicy rodzinka omija ... osobę o innej karnacji dalekim krokiem. (sam widuję takich ludzi (widuję, nie znam ich, ale widuję na ulicach))

Ale mimo to dziękuję za opinię! Pozdrawiam.
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
O polakach sie mowi ze sa tolerancyjni ale tak naprawde daleko im do tego... Pokazuje sie w mediach jacy to jestesmy wspaniali idealni i wogole, ale tak naprawde loodzie inni maja o wiele bardziej utrudione zyce i to własnie przez brak akceptacji... smutne....
 

mora

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2005
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
wgw
W POlsce nie ma tolerancji dobrym przykładem tego są chocby debile z mojej klasy. Ogladalismi film na lekcji o homoseksualistach , a po lekcji mądrzy chłopcy z mojej klasy powiedzieli że takich trzeba powybijac . Według mnie to nie jest normalne młodzież powinna z tym walczyć a nie jeszcze bardziej podkręcać. Kolejny przykład jestem metalem a oni do mnie cały czas z tekstami wyskakują kiedy idę czarną msze odprawiać i takie tam
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
No to ja tez dodam bedac na urlopie wybralismy sie z synem na zakupy do olsztyna, idac tak ulica moj syn opowiadal mi cos juz nawed niepamietam co ale w jezyku niemieckim bo jest mu wygodnie, a obok nas przechodzily dwie dziewczyny w wieku jakis 15 lat, i jedna do drugiej z takim tekstem ,, tych szwabow tu juz coraz wiecej,, one chyba myslaly ze ja nic nierozumiem , szkoda ze niewidzieliscie ich miny jak sie odezwalam naszym polskim wulgaryzmem o tolerancji, dziewczyny przeprosily i szybko sie ulotnily, ale zastanawiam sie z kad u nich tyle nienawisci do ludzi z innych krajow, ja bym chyba rozszarpala mojego syna jak bym kiedys cos uslyszala, ale mysle ze mi to nie grozi bo przyjaciele mojego syna to polacy, rosjanie, niemcy, turcy i jacys tam jeszcze
 

Szina

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Ja tez uwazam że polacy nie sa tolerancyjni... tacy h-h potrafia wyskoczyc na kogos z nożem bo wracał z koncertu Punkowego... niby wszyscy mówią że nie przeszkadzaja im choćby murzyni.. A mówia..o zobaczcie... Chalinka chodzi no tego "czarnego"co leczy w naszym ośrodku.. ja bym sie tam bała. To nie roby wiadome jakie tam choroby z tej Afryki przywiózł? (słyszałam tego typu gadki często :/ ) Koledjny przyklad to choćby niechęćdo Żydów... hasła typu ten Żyd itd...
Cżesto idac po ulicy widzę ludzi którzy mówia między sobą.. ooo zobacz murzyn! i pztrzą na niego jakby z kosmosu przybył! :bije:
Byłam teraz za granica na wakacjach i tam nikt nie zwraca na to uwagi.. każdy jest inny i dla wszystkich to normalne... Nam dalewko do tego

pozdr.
 

Szina

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Ja nie mam pojęcia.. chyba duży wpływ miała na to 2 wojna światowa... Hitler i ci którzy oskarżali zydów.. przciez nie mało ich było też i wśród polaków...
 

Szina

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
No tak.. mimo wszystko cierpia przez cały czas.. Ale tego nie naprawimy. To jest niemożliwe. Nie do przeskoczenia.. Chyba nikt nie zaprzeczy że będzie na świecie tylko gorzej teraz...
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
A ja nadal będę trzymał się swojego zdania, że Polacy w ogromnej większości są narodem tolerancyjnym, a pojedyncze przypadki patologiczne zawsze przyćmią setki przypadków pozytywnych zachowań.

Jest mi przykro, że w moim Kraju i wśród mojego Narodu zdarzają się takie przypadki. Sądzę jednak, że to minie, z biegiem lat...

Pozdrawiam
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Jako Polak muszę wierzyć, ze będzie lepiej... :)
Staram się nie być malkontentem i pesymistą :)
Uśmiechnijmy się, a świat stanie się lepszym :)
 

Szina

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Widze że jakiś patryjota :D
Ale to nie chodzi tylko o nasz kraj.. o świat chodzi


A świat i życie??? :p Pięknym sa dla mnie....
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Patriota, patriota i do tego dumny. Uważam, ze aby było lepiej należy wszystko zacząć od siebie...

Będzie dobrze, musi!!!
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Wiecie kochani, tak przegladam ten temat, i przeraza mnie to, co mlodzi ludzie tu pisza. Czyzby i w Polsce zaczal sie juz ten proces robienia wody z mozgu i czynienia tolerancji religia panstwowa? Owszem, agresji i chamstwa w stosunku do"tych innych" nie popieram, ale uwazajcie, by ze spolecznestwa multikulturowego, multinarodowego i multireligijnego nie robic idealu- raju na ziemi!
Na Zachodzie zaczelo sie to w latach '50-'60.Tez od masowania delikatnie mentalnosci tubylcow haslami o tolerancji.Tylko czyje interesy za tym staly? Zwykle jest to jakas mala grupa wplywowych politykow badz biznesmenow. Gospodarka po wojnie musiala sie podniesc szybko, potrzebowano calych mas darmowej sily roboczej, i dlatego zaczeto sprowadzac sezonowych robotnikow z Turcji, z Maroka.Spolecznestwu wmawialo sie, ze to tymczasowa sytuacja, ze oni powroca do swoich krajow, no i wychowywano propaganda sukcesu do magicznie brzmiacej TOLERANCJI...Ktos na tym zrobil niezla kase, a Marokesze czy Turcy zostali w tym kapitalistycznym paradyzu, nabyli praw obywatelskich, sciagneli pol wioski do Amsterdamu itd., itp..Po 40 latach Holandia wyglada juz jak bazar w Istambule czy swiete miasto nad Gangesem.Strach popoludniem przejsc sie ulicami Hagi,jesli nie jestes zakwefiona i do tego jestes blondynka, bo traktuja cie jak prostytutke. Nie przesadzam, sama tego doswiadczylam.Bylam swoja droga w towarzystwie meza! Ich hasla o tolerancji jakos nie dotycza... Sa mniejszoscia narodowa, ale juz teraz czuja sie tu panami. Rasa biala wymiera w Europie, natomiast coraz wiecej muzulmanow tu zjezdza. No i ci, ktorzy tu zakladaja rodziny, nie boja sie wielodzietnosci! Zyja z pieniedzy holenderskich podatnikow, bo zasilki biora niezle. I ciagle placza, ze im skiny meczet rozwalily w odpowiedzi na zabojstwo Van Gogha... A o ilu ich wyczynach prasa czy telewizja po prostu milczy, bo jest to politycznie wygodne?
Poddaje pod rozwage. Uczmy sie z historii i patrzmy, co dzieje sie u sasiadow.Nie badzmy bezkrytyczni, zeby i Polska nie stala sie za 20 lat muzulmanska i by nam marokanscy chlopcy z obywatelstwem polskim ksiezy nie wybijali w imie Allacha...
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Zgadzam się z Tobą w zupełności, jednakże podchodzę do sprawy nieco mniej radykalnie. W Polsce historia z Holandii i Francji nie ma racji bytu, moim skromnym zdaniem. Sytuacja polityczna i geopolityczna Polski jest zgoła odmienna od sytuacji krajów zachodnich. Zauważ, że Afryka była skolonizowana przez państwa zachodu. Francuzi przez wiele, wiele lat traktowali Algierię nie jako kolonię, ale jako część ich państwowości i wielu mieszkańców tamtych terenów, jak również i Maroko, czy Tunezji wyemigrowało do Francji "europejskiej" gdyż mieli francuskie obywatelstwo.
Jak wiemy Polska nigdy nie miała kolonii (poza Trynidadem i Tobago, które były własnośćią Zakonu Krzyżackiego, a ten jak wiadomo złożył w 1525 hołd lenny królowi Polski :p ) więc nie grozi nam niekontrolowany napływ muzułmanów. Zresztą nie mieliby możliwości rozwoju w tak "monolitycznym" kulturowo kraju.
Być może podchodzę do tego zbyt swobodnie ale cały czas sądzę, że nie grozi nam islamizacja.

A co do tolerancji to niestety jest ona wciskana wszystkim. I to jest smutne :(
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Dzieki piotr_p!
Wiesz, ja osobiscie nie czulabym sie tak pewnie.W Holandii tez byly takie trendy, ze skoro jestesmy w Europie, europejsko-zorientowani, a nie na jakiejs tam muzulmanskiej wyspie, to nic nam nie grozi!
Polsce tez grozi duzy naplyw emigrantow, szczegolnie kiedy wejdzie u nas euro i bedziemy musieli otworzyc granice.Ci wszyscy deportowani z Holandii( tu juz sie za nich dosc brutalnie biora), beda sie czepiac nogami i rekami granic Unii, by tylko miec darmowa miche... Zreszta, Polacy tez sami by tak robili, gdyby tylko mieli mozliwosc.Czekaja nas nowe wedrowki ludow!
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Wędrówki ludów nigdy się nie skończyły. :) Jednak nadal twierdzę, ze nie grozi nam napływ muzułmanów gdyż po prostu nie czuliby się tu dobrze. Nasze społeczeństwo jak już napisałem jest zbyt monolityczne i zamknięte wokół tradycji. Mimo, że wpychany nam na siłę jest liberalizm to uważam, że zostanie on odrzucony. Zresztą, na świecie ma panować pokój i zgoda, nieważne czy jesteś muzułmaninem, katolikiem czy buddystą.
 
Do góry