Dlaczego palicie?

Anonim23

Bywalec
Dołączył
1 Luty 2012
Posty
223
Punkty reakcji
30
Palę bo daje mi to jakąś przyjemność. Palić zacząłem tylko dlatego, że przez dłuższy czas byłem bardzo zestresowany, pomyślałem wtedy, że może papieros mi pomoże, gdy paliłem to mi pomógł się trochę odstresować. Teraz palę ok. 3,2 papierosy na dzień, zdarza się mniej lub więcej.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Anonim23 napisał:
Palę bo daje mi to jakąś przyjemność. Palić zacząłem tylko dlatego, że przez dłuższy czas byłem bardzo zestresowany, pomyślałem wtedy, że może papieros mi pomoże, gdy paliłem to mi pomógł się trochę odstresować. Teraz palę ok. 3,2 papierosy na dzień, zdarza się mniej lub więcej.
Kiedyś też paliłem na odstresowanie... Nie skończyło się to dla mnie dobrze, bo w pewnym momencie złapałem się na tym, że podświadomie wymyślałem sam sobie błahy problem (przez który stresowałem się), aby tylko "odstresować się". Zastanów się nad problemami od których odstresowałeś się, czy nie były błahe i normalnie nie machnąłbyś na nie ręką.
 

Anonim23

Bywalec
Dołączył
1 Luty 2012
Posty
223
Punkty reakcji
30
Wloocibor napisał:
Zastanów się nad problemami od których odstresowałeś się, czy nie były błahe i normalnie nie machnąłbyś na nie ręką.

Problem przez który zacząłem palić, nie jest dla mnie błahy, wpadłem wtedy w lekki dołek. Później paliłem dla przyjemności, ale zdarzało się, że z błahego powodu sięgnąłem po papierosa.
Dzisiaj jest drugi dzień który nie palę. Ty palisz jeszcze?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Anonim23 napisał:
Zastanów się nad problemami od których odstresowałeś się, czy nie były błahe i normalnie nie machnąłbyś na nie ręką.

Problem przez który zacząłem palić, nie jest dla mnie błahy, wpadłem wtedy w lekki dołek. Później paliłem dla przyjemności, ale zdarzało się, że z błahego powodu sięgnąłem po papierosa.
Dzisiaj jest drugi dzień który nie palę. Ty palisz jeszcze?
Też zacząłem palić przez nie błahy problem. Sęk w tym, że kiedy rozwiązał się on, wymyślałem sobie podświadomie bzdurne problemy przez które paliłem- uzależnienie nikotyny bywa przebiegłe ;)
Nie paliłem przez długi czas, w ostatnim czasie niestety zacząłem palić, ale teraz praktycznie tylko na imprezach przy alkoholu, wtedy trudniej jest mi się ogarnąć. Na trzeźwo nie smakuje mi za bardzo papieros. W ostatnim czasie palę smakowy tytoń, który sobie skręcam, zwykłe papierosy są dla mnie ohydne.
Odnośnie jeszcze problemów i palenia wtedy- staram się już nie sięgać w takich sytuacjach po papierosa i uspokajać się bez jego pomocy. Po tym jak "rzuciłem" wtedy palenie, tylko raz paliłem z powodu jakiegoś problemu.
 

JERUKA9

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Rutka-Tartak
bo lubię i to mnie uspokaja ostatnio abstynecja bo mnie na nie nie stać :>

aktualnie mam paczka lończy mi się w jeden dzień :lol:
 

SabrinaSkop

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Świętochłowice
MilenaM napisał:
Znam wiele osób które palą ale nikt nie dał mi sensownej odpowiedzi, a więc dlaczego palicie? Przecież to śmierdzi, niszczy zdrowie itp....
U mnie poszło w ekspresie chcąc rzucić ,dostałam tak w tyłek że, dopadły mnie nawet lęki i gdy w końcu zdesperowana sięgnełam po papierosa to ,te uczucie spokoju i kilka minut tylko dla mojej satysfakcji było fantastyczne,jestem uzależniona,pale i będe paliła ,to poprostu jedna z części mnie ,każdy ma swój "grzeszek" który sprawia mu satysfakcje mój to papierosy ,a rzucenie stało się dla mnie trudniejsze niż mogłam sobie wyobrazić.
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
Palę bo lubie puszczać sobie dymka, wiem że trzeba to rzucić ale to jest fajne ;)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
[SIZE=100%]No raczej :) Benefity wynikające z rzucenia palenia są bardzo duże, finansowe najbardziej widoczne bo 13 zł za paczkę papierosów, którą się spali w ciągu dnia to sporo. Zdrowotne widać dopiero później np. z czasem widziałam, że kondycja mi spada i niestety kolor zębów się zmienił. Dla kobiety niestety palenie jest bardzo odczuwalne przede wszystkim cera się robi ziemista :/[/SIZE]
 
Do góry