Dlaczego kobiety zwykle wybierają drani?

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
Przez długi czas zastanawiało mnie dlaczego kobiety zwykle wybierają sobie na partnerów, łagodnie mówiąc - drani. Teraz mam na to swoją teorię, ale nie będę nią dzilił się od razu, tylko zaczekam na Wasze opinie. Bardzo jestem ciekawy co same kobiety mają do powiedzenia w tym temacie :)
 
E

Elen

Guest
Wybieraja drani, bo swoim zachowaniem wydaja im sie pozornie bardziej mescy. Funkcjonuja zle wzorce, spoleczne i rodzinne zakodowane w glowie kobiety np tatus lub dziadek w domu pil i bil mamusie. Taki obraz mezczyzny w oczach dziecka zostal utrwalony i podswiadomie szukaja odpowiednika w zyciu doroslym. Lubia te klimaty. Poza tym... sa poprostu... glupie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Raczej bym nie powiedziała,że zwykle tak jest.
Z drugiej strony czyja to wina,gdy facet okazuje się draniem-czyż na początku nie jest miły,uroczy,dobry i męski?Czaruje ,czaruje a jak już zdobędzie wychodzi szydło z worka.
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Niektórym dziewczynom takie dranie się podobają

Ale sam mnie to ciekawi??
 
E

Elen

Guest
sewanna napisał:
Z drugiej strony czyja to wina,gdy facet okazuje się draniem-czyż na początku nie jest miły,uroczy,dobry i męski?Czaruje ,czaruje a jak już zdobędzie wychodzi szydło z worka.
A ja mysle, ze jak sie kobieta troszke na mezczyznach zna, to nie da sie podejsc draniowi. Intuicja kobieca wiele mowi, nawet przy pierwszym spotkaniu. No chyba, ze sie ja zlekcewazy i chce sie wierzyc w to, czego nie ma. A to juz inna sprawa.
 

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
Elen, zgdzam się z Tobą. Myślę, że nawet jeśli nie od razu, to jednak bardzo szybko, kobieta orientue się z kim ma do czynienia, jednak zwykle i tak brnie w to dalej.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Tak,ale nie każda kobieta rodzi się znawczynią mężczyzn,do tego potrzebne jest doświadczenie.poza tym gdy wchodzi w grę zakochanie czy zauroczenie rozum przestaje funkcjonować jak trzeba.
 
E

Elen

Guest
O! I tu Sewanna powiedzialas cos waznego. Zauroczenie potrafi nalozyc na oczy te "rozowe okulary" ale.. przychodzi taki moment, ze jednak zauwazamy jakies nieprawidlowosci w czyims zachowaniu. A wtedy nalezaloby przyjrzec sie delikwentowi uwazniej i albo w prawo, albo w lewo. Jednak oszukiwanie sie zwykle nie przynosi nic dobrego. Lepiej od razu zrobic przeciag, niz pozniej plakac i narzekac na zly los.
 

Sadi

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
Kobieta wybierze drania bo:
1. Wydaje się jej że go zmieni, że on będzie ją Kochać będzie draniem dla innych lecz nie dla niej ( To przeświadczenie może się brać z filmów, gdzie niewinna lasencja zdobywa bad boya, który chce uchylić jej kawałek świata )
2. Jest nie doświadczona i nie ma pojęcia że buc zostanie bucem.
3. Każda laska chodź raz chce żeby jej facet przejął inicjatywę i no cóż... By pokazał kto tu rządzi.
4. Uważa że romantyczny i miły facet to nudny facet.
5. Takie czasy, ludzie nie chcą mieć domu i rodziny, tylko rozrywkę. Kobiety też.

To takie moje teorie. Ja sama na szczęście uczyłam się na czyichś błędach więc udało mi się uniknąć zdeptanego serca przez jakiegoś buca ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Romantyczny i miły facet nie jest nudny pod warunkiem,że jest też trochę draniem :tongue:
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Oj, oj, mocno uogólniacie. Nie każdy tzw. "drań" musi być gnojkiem, który czerpie przyjemność z tego, że krzywdzi kobiety. Choć styl życia mógłby na to wskazywać, nie wszystkie przypadki można sprowadzić do tego jednego. Już pomijając skrajnie lub średnio patologiczne upośledzenia wrodzone w tym zakresie u niektórych facetów, to odpowiednia kobieta potrafi zrównoważyć taki związek. Wiele zależy od charakteru i świadomości kobiety, która może wpłynąć na faceta. Nie każda to potrafi, nie każda jest w stanie wykrzesać z takiego "drania" coś głębszego o ile cokolwiek tam jest. Niemniej, jak to zrobi, będzie miała to, co chciała.
Tak czy inaczej, moja rada dla tych babeczek, które próbują w ten sposób złowić jakiegoś "księcia z bajki" i się przy nim dowartościować - nie zabierajcie się za to. Mocno się przejedziecie.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Bił, pił, ale był. :lol:
Czemu wybierają drani ? bo wierzą, że mają jakąś misję "nawrócenia" go, i od tego zależą losy planety. :D
Poza tym, drań, w sensie? bije, pije, zdradza? czy kłamie i manipuluje, a przyłapany na kłamstwie łże dalej. Są róże typy drani :p Jednych można rozpoznać od razu, innych po dłuższej znajomości, ale można. Problem jest jednak w tym, że nie każdy chce uwierzyć w to, co widzi, bo przecież "on się zmieni".

Ja osobiście nie wyobrażam sobie bliższej relacji, z kimś kto podnosi na mnie rękę.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
RainQueen napisał:
Problem jest jednak w tym, że nie każdy chce uwierzyć w to, co widzi, bo przecież "on się zmieni".
Nie da się zmienić człowieka wbrew jego woli. Kobieta już stoi na przegranej pozycji, jeśli kieruje nią misja zmiany. Wszystko co ma chociaż pozory robienia czegoś na siłę, nie skończy się dobrze. Dlatego tak ważna jest świadomość i jasne sprecyzowanie własnych oczekiwań oraz realne oszacowanie własnych sił.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Pozornie jesteśmy dziś tak nowocześni, również w swoich zachowaniach a często myśleniem siedzimy w prehistorii. Agresywny drań kojarzy się podświadomie i instynktownie z tym, który obroni, zdobędzie pożywienie - pan i władca. A taki często potrafi swoją osobą tak omamić, iż kobiecie wydaje się, że bez drania sobie nie poradzi. Czując wyższość pozwala sobie on na zbyt wiele - agresję bierną i czynną, fizyczną i psychiczną. Taaak, wrażenia zapewnione na całe życie. Poza tym my kobiety będąc zauroczone, z miejsca idealizujemy obraz naszego "obiektu".
Na szczęście typ macho nigdy nie miał u mnie szans. Nie cierpię takich cwaniaczków i mam na nich alergię. :)
 
E

Elen

Guest
Sadi napisał:
Kobieta wybierze drania bo:

4. Uważa że romantyczny i miły facet to nudny facet.
5. Takie czasy, ludzie nie chcą mieć domu i rodziny, tylko rozrywkę. Kobiety też.
Tez mi "rozrywka". Jakos ja nie znam 100% milego i romantycznego faceta. A juz zyje troche na tym swiecie. Przewaznie kazdy jest mieszanka roznych cech, daleko od aniola. Z mezczyzna jest tak- trzeba go kochac takim jaki jest. Jak nie jest sie w stanie, to trzeba odejsc.
greggxx napisał:
Już pomijając skrajnie lub średnio patologiczne upośledzenia wrodzone w tym zakresie u niektórych facetów, to odpowiednia kobieta potrafi zrównoważyć taki związek. Wiele zależy od charakteru i świadomości kobiety, która może wpłynąć na faceta. Nie każda to potrafi, nie każda jest w stanie wykrzesać z takiego "drania" coś głębszego o ile cokolwiek tam jest.
Zmienic faceta? predzej krowe nauczysz tanczyc na linie. :D
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Elen napisał:
Zmienic faceta? predzej krowe nauczysz tanczyc na linie.
A jednak. Leć po mućkę i rozwijaj linię :lol: Konkretna, pewna siebie i znająca swoją wartość przedstawicielka płci pięknej potrafi mieć bardzo dobry wpływ na mężczyznę ale oczywiście to nie może być jakiś gbur czy skończony cham. Takich to każda przyzwoita kobieta powinna omijać szerokim łukiem. Niech się bawią na "swoim podwórku". Inteligentna kobieta jest w stanie wyczuć takiego gościa nawet gdy próbuje co nieco swojego nędznego jestestwa ukryć. Dobrze jest gdy się korzysta ze zdrowego rozsądku i można opanować przynajmniej do pewnego stopnia swoje uczucia. Tak zwyczajnie, by potem nie narzekać, bo jak to mawiają - widziały gały co brały :D
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
greggxx napisał:
Nie da się zmienić człowieka wbrew jego woli. Kobieta już stoi na przegranej pozycji, jeśli kieruje nią misja zmiany. Wszystko co ma chociaż pozory robienia czegoś na siłę, nie skończy się dobrze. Dlatego tak ważna jest świadomość i jasne sprecyzowanie własnych oczekiwań oraz realne oszacowanie własnych sił.
Wiem, wiem. Aczkolwiek, zaznaczmy, ze na początku znajomości większość osób udaje kogoś kim nie jest, żeby pokazać się od jak najlepszej strony. A rzadka częstotliwość spotkań, wcale nie ułatwia zapoznania się z prawdziwą twarzą danej osoby, dlatego też poznanie jej może trwać trochę dłużej.

Poza tym w pierwszych związkach strasznie idealizuje się "miłość". Wynosi się na piedestały, dodaje jakąś otoczkę itd. , na szczęście, po tym pierwszym zauroczeniu jest się już w stanie spojrzeć "trzeźwo" na to co widzimy, a czego oczekujemy. Człowiek młody to głupi. :p
 
E

Elen

Guest
greggxx napisał:
Zmienic faceta? predzej krowe nauczysz tanczyc na linie.
A jednak. Leć po mućkę i rozwijaj linię :lol: Konkretna, pewna siebie i znająca swoją wartość przedstawicielka płci pięknej potrafi mieć bardzo dobry wpływ na mężczyznę ale oczywiście to nie może być jakiś gbur czy skończony cham.
Sorrki ale nie uwierze. Mam przyklady w bliskiej rodzinie, charakteru i nawykow nie da sie zmienic. Ze juz nie wspomne o slabosciach i nalogach. Owszem kobieta cwana moze uzywac roznych sztuczek i manipulacji, zeby takiego goscia nieco uczlowieczyc, ale na dluzsza mete to droga przez meke.
RainQueen napisał:
Poza tym w pierwszych związkach strasznie idealizuje się "miłość". Wynosi się na piedestały, dodaje jakąś otoczkę itd. , na szczęście, po tym pierwszym zauroczeniu jest się już w stanie spojrzeć "trzeźwo" na to co widzimy, a czego oczekujemy. Człowiek młody to głupi. :p
Potwierdzam. Jak po latach spotkalam mego licealnego "bylego", jak sie jemu przyjrzalam, to pierwsza mysl -"kurde no co ja w nim widzialam." :D <dobrze ze naszych mysli nie slychac>
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
RainQueen napisał:
po tym pierwszym zauroczeniu jest się już w stanie spojrzeć "trzeźwo" na to co widzimy, a czego oczekujemy.
W rzeczy samej.


Elen napisał:
Sorrki ale nie uwierze. Mam przyklady w bliskiej rodzinie, charakteru i nawykow nie da sie zmienic. Ze juz nie wspomne o slabosciach i nalogach.
:)
Nasze otoczenie nie jest całym światem, Elen ;)
Wzięłaś pod uwagę to, co napisałem wcześniej? Te chęci zmian z czego wynikały? Wyszły od osoby, czy zostały jej narzucone? Jakie motywacje, jakie cele stawiały sobie te osoby? Były jakieś czynniki, jakieś bodźce, wydarzenia które mogłyby mieć jakieś znaczenie dla nich? Jeśli jak, to jak bardzo? Były świadome swoich oczekiwań, próbowały wziąć odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, dostrzegały ewentualne błędy w swoim życiu? Jaka była ich wewnętrzna siła, wola, determinacja, brały na serio to, za co się zabierały? Jakie mieli podejście, na czym się oparli, było to coś trwałego, dla nich ważnego? Dojrzewali do tych zmian, czy zabierali się do tego na zasadzie postanowień? Nie oczekuję odpowiedzi na te pytania, bo nie chcę wchodzić w czyjeś prywatne sprawy. Ale pragnę Ci uświadomić, że to nie jest takie proste i oczywiste jakby się mogło wydawać. Człowiek jest jednostką indywidualną, nie można jej mierzyć miarą innych ludzi. To, że coś jest niemożliwe lub mało prawdopodobne u jednych, wcale nie musi być takie u innych. Ja swoje życie obróciłem o 180 stopni i nawet przez myśl mi nie przejdzie powrót do starych czasów. A to nie były złe czasy, były inne, na tyle inne że kompletnie by mi nie pasowały do mojego obecnego życia.


Elen napisał:
Owszem kobieta cwana moze uzywac roznych sztuczek i manipulacji, zeby takiego goscia nieco uczlowieczyc, ale na dluzsza mete to droga przez meke.
Życie to nie film, ani jakiś serial brazylijski, w którym cwana kobieta manipuluje mężczyzną by osiągnąć swoje cele. Niemniej przenosząc to do świata realnego, taki związek jest z góry skazany na porażkę. Tak to nie działa. Ona będzie nieszczęśliwa i on też - w pewnym sensie. Więc po co w tym trwać? Ponadto trzeba sprecyzować o jakich typach tzw. drani się mówi. Nie wszystkie przypadki należą do tej samej kategorii. Są np. tacy, który lubią sobie wypić oraz poimprezować i się z tym nie kryją. I są kobiety, które na to lecą, problem zaczyna się wtedy, gdy lecą a jednocześnie nie podobają im się pewne zachowania - nie mam na myśli przemocy, bo to skrajne przypadki patologii i każda kobieta przy zdrowych zmysłach nie powinna się z takim kolesiem zadawać. Ale to wszystko, co się wiąże z trochę luźniejszym życiem. Trzeba myśleć do przodu, inaczej można się wpakować w problemy na własne życzenie.
 
Do góry