Dlaczego Ateizm przegrywa z Islamem?

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Z mojego punktu widzenia w żadnym wypadku nie "przegrywa".
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Bo ateizm jest bezduszny, a religia jest duszna :D


A tak na serio - ateizm to ideologia, która wymaga nie mniejszej wiary niż religia. Prowadzi też wielu na manowce fanatyzmu, tak samo jak niejedna religia.


Islam jest bezkompromisowy.

Ale tak w ogóle... przybliż nam sprawę. Gdzie widzisz tę walkę?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Wydaje mi się, że ten temat ma na celu nabijanie się z tematu o podobnej nazwie, lecz dotyczącego islamu i chrześcijaństwa.

Każda ideologia prowadzi na manowce. Religia też jest niejako ideologią. Dlatego fanatyzm jest i w jednym i drugim.
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
to dlaczego rocznie 6milionów muzułmanów w afryce przechodzi na katolicyzm? Skoro Islam jest taki bezkompromisowy
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Feldmarszałek_Duda napisał:
A tak na serio - ateizm to ideologia, która wymaga nie mniejszej wiary niż religia. Prowadzi też wielu na manowce fanatyzmu, tak samo jak niejedna religia.
A cóż to za zbiór poglądów które zawiera w sobie ateizm, że nagle urasta do rangi ideologii.

Co do tematu to warto zauważyć, że większość krajów w których dominuje islam przewiduje za ateizm karę śmierci, z resztą podobnie jak za konwersję na chrześcijaństwo.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Dork napisał:
Co do tematu to warto zauważyć, że większość krajów w których dominuje islam przewiduje za ateizm karę śmierci, z resztą podobnie jak za konwersję na chrześcijaństwo.
Pierwsze słyszę.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Aż dokładnie sprawdziłem, apostazja karana jest śmiercią w 8 krajach w Arabii Saudyjskiej, Jemenie, Afganistanie, Komorach, Iranie, Mauretanii, Pakistanie i Sudanie (o ile to aktualne dane).
Z większością może przesadziłem niemniej to i tak znaczna część.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Osobiście słyszałem bardziej o jakimś wygnaniu, wykluczeniu ze społeczeństwa. No ale może ja się mylę. Warto wiedzieć. Aczkolwiek co do Afganistanu i Pakistanu nie jestem przekonany.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
cyt.
Kraje islamskie[edytuj]

Ateiści lub oskarżeni o ateistyczne przekonania mogą stać się obiektem dyskryminacji i prześladowań w niektórych krajach islamskich. Zgodnie z powszechną interpretacją islamu, muzułmanie nie mają prawa zmienić religii lub zostać ateistami – zaprzeczenie islamowi, a więc zostanie apostatą jest tradycyjnie karane śmiercią w przypadku mężczyzn i dożywotnim więzieniem w przypadku kobiet, choć obecnie tylko w 3 islamskich krajach apostazja podlega karze śmierci. Ponieważ za apostatę można uznać muzułmanina, którego przekonania podają w wątpliwość boskość lub Koran, ateizm i apostazja były zarzucane muzułmańskim uczonym i przeciwnikom politycznym na przestrzeni historii[52][53][54].

W Iranie ateiści muszą zdeklarować czy są muzułmanami, chrześcijanami, żydami czy zaratusztrianami, aby móc rościć sobie prawa do statusu prawnego, w tym aby móc ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet[55] lub zostać prawnikiem[56].

Podobnie w Jordanii nakazuje się ateistom przypisanie siebie do jednej z zaakceptowanych religii w celu oficjalnej identyfikacji[57].

Ateiści w Indonezji doświadczają oficjalnej dyskryminacji w kontekście rejestracji urodzeń i małżeństw oraz wydawania dowodów tożsamości[58].

W Egipcie intelektualiści podejrzewani o przekonania ateistyczne byli prześladowani przez władzę sądowniczą i religijną. Powieściopisarz Alaa Hamad został skazany za opublikowanie książki, która zawierała ateistyczne idee i apostazję, które zostały uznane za zagrażające jedności narodowej i pokojowi społecznemu[59][60].

Obowiązkowe nauczanie religijne w tureckich szkołach jest uważane za dyskryminację ateistów[61].

Nasilają się akcje dyskryminacyjne ateistów publikujacych komentarze w mediach społecznościowych[62]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskryminacja_ateistów

Tu znalazłem więcej ,
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,13027942,Kara_smierci__zakaz_malzenstw__najgorzej_w_krajach.html
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
porzucenie nauk Mahometa, może być ukarane tylko w jeden sposób - śmierć
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
W Maroku powstała organizacja ateistów. Ma swój status , wytyczone cele i działa oficjalnie.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Jedna jaskółka wiosny nie czyni .Moze się inni odważą jak kiedys w Europie
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Tej organizacji nie należy porównywać do jaskółki, skoro jawnie przeczy szerzonemu poglądowi o braku tolerancji w krajach muzułmańskich. A w momencie gdy nikt nie podaje wyjątków, rozumie przez to pojęcie WSZYSTKIE kraje muzułmańskie. Mdli mnie gdy widzę jak ktoś nieumiejętnie posługuje się ludowymi mądrościami.

Równie dobrze mogę to powiedzenie zestawić z sytuacją gwałciciela, który zgwałcił jeden raz dotychczas. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Więc tym tokiem rozumowania gwałciciel nie jest gwałcicielem, a człowiek, który kogoś raz w życiu zabił nie jest mordercą. Niech żyją powiedzenia średniowiecznych mentorów!
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
Hmm..
A od kiedy ateiści prowadzą jakąś wojnę? ^^
Powiem tyle ateistów jest dużo ponieważ ludzie zaczęli myśleć logicznie, albo po prostu wierzą w coś, ale nie mają Boga tak jak ja.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Dlaczego w tak zateizowanych krajach jak Wielka Brytania i Francja islam przejmuje całe ulice, całe dzielnice i wprowadza tam szariat?

Kiepskie źródło ale jest


Gdzie są wtedy ateiści?
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Dlaczego w tak zateizowanych krajach jak Wielka Brytania i Francja islam przejmuje całe ulice, całe dzielnice i wprowadza tam szariat?
Powinieneś by szczęsliwy oni wierzą w tego samego Boga co Ty

Gdzie są wtedy ateiści?
a gdzie mają byc?

Taki ciekawy filmik znalazłem o waszych braciach w wierze
http://www.youtube.com/watch?v=rPkbfU-xXX4&list=HL1364977038
 
Do góry