dla dziecka!

opiolica

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
241
Punkty reakcji
0
chcialabym zalozycz dziecku co gdzie moglabym wplacac jej niewleikie sumy a zeby roslo w miare uplywu czasu...zeby miala lepszy start w zyciu..

doradzcie co otworzyc, gdzie, co bedzie lepsze, nie znam sie wiec poslucham kazdej rady!
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Zależy przez ile lat chcesz oszczędzać. Jeśli Ponad 10lat to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Zyski będą w takim przypadku o wiele większe niż ze zwykłej lokaty lub konta oszczędnościowego, na poziomie ponad 10%, a mogą osiągać nawet i ponad 50% rocznie, wszystko w zależności od koniunktury, chwilowo możesz tracić, ale inwestując długookresowo zyski i tak wielokrotnie przewyższą spadki.
Masz jeszcze do wyboru zwykłą lokatę, która gwarantuje zysk około kilku % rocznie - moim zdaniem opcja bezsensowna przy długoterminowym odkładaniu kasy.
Możesz też inwestować z produkty strukturyzowane, które gwarantują zachowanie włożonych pieniędzy i zysk na poziomie mniej więcej wyśrodkowanym między funduszami, a lokatami. W najgorszym wypadku nic nie zarobisz, a w najlepszym możesz liczyć na około 10% zysku rocznie.
 

opiolica

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
241
Punkty reakcji
0
napewno do uzyskanie przez corke pelnoletnosci a to bedzie dopiero za 16 lat, co do funduszu inwestycyjnego minimalnie jaka kwote trzeba wpacic jedorazowo i czy moge wpacac np co mieciac jakas kwote, zgory dzieki!!
 

KtoToTaki

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z krainy miodem i mlekiem płynącej :P
O ile wiem to w BZ WBK żeby otworzyć rachunek w funduszu Arka należy wpłacić przynajmniej 1000 złotych. co do dalszych wpłat to nie mam pojęcia, bo tak bardzo się w to nie zagłębiałem.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Przy długookresowym oszczędzaniu otwiera się program w firmie, która pośredniczy w zakupie jednostek funduszy, przykładowo Expander, GoldenEgg, OpenFinance, Provida, a minimalna wpłata wynosi 200zł miesięcznie (tyle jest w Providzie, u konkurencji podobnie).

Przy bezpośrednim zakupie jednostek funduszy jest tak jak napisał KtoToTaki, stawki są różne, od 50zł po kilka tysięcy za jedną jednostkę funduszu w zależności od możliwości zysku i wielkości funduszu. Sam inwestuję aktualnie w LeggMasona, gdzie minimalny wkład wynosi 100zł, niestety nieregularność moich zarobków nie pozwala mi na otwarcie długookresowego programu i zapewnienia wiekszego bezpieczeństwa inwestycji (przykładowe minimalne 200zł możesz podzielić na kilka nezależnych funduszy - zadziała tutaj dywersifikacja ryzyka).
 

Wilhelmina

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
ja założyłam dla chrześniaka konto w mbanku emaxplus i wpłacam tam co miesiąc pewną sumke to 20 zł to 50 zł te konto procentuje 4,6% na rok. myślę że jest to fajny sposób oszczędzania.
 
Z

zofia2007

Guest
ja założyłam dla chrześniaka konto w mbanku emaxplus i wpłacam tam co miesiąc pewną sumke to 20 zł to 50 zł te konto procentuje 4,6% na rok. myślę że jest to fajny sposób oszczędzania.

:eek:k:

Wypłać teraz jakąś równą sumkę.
Załóż lokatę.(teraz dają ponad 8%)


:eek:k:

Pieniądze natomiast zacznij trzymać w Alior Banku.
Teraz jest promocja
Jednocześnie pragniemy przypomnieć,
że uczestnicy promocji
– osoby,które pomogły nam w budowaniu Alior Banku –
zostaną użytkownikami
pierwszego na polskim rynku konta osobistego,
oferującego bez opłat możliwość
korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce
i na świecie oraz automatyczną
lokatę nocną (overnight),
na której połowa środków z konta zarabia
każdej nocy 11% w skali roku.
Prowadzenie tego konta jest bezpłatne!

:eek:k:
Do 30.XI.2008
>>> Promocyjne zaproszenia <<<
przesyłam każdej osobie
która wyśle e-mail o treści
>> Pozdrawiam i łapcie pieniądze za darmo <<
na e-mail
alior.bank.s.a@gmail.com


:papa:
 

arrrtt

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Rachunek oszczędnościowy jest bardzo dobrym wyjściem w takim wypadku. Warto zwrócić uwagę iż wracają książeczki mieszkaniowe co również było swoistą formą oszczędzania a kapitał po waloryzacji przeznaczany był na zakup mieszkań. Pole do popisu jest naprawdę duże. Możesz założyć lokatę dla dziecka lub wykupić polisę ubepieczeniowo - inwestycyjną (środki które wpłacasz masz kumulowane i inwestowane a później do wypłaty)
 

michalch123

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
witaj.
Wejdź na stronę www.uslugibankowe.org tam w odpowiednim menu znajdziesz sposoby kontaktu z największymi firmami zajmującymi się udzielaniem pomocy w inwestowaniu. Polecam!
 
Do góry