Django - świetny film Tarantino

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Jakiś czas temu wybrałem się do kina na Django i nie było zaskoczenia... Film był świetny! :) Nie było "nudnych 5 minut", zbędnych dialogów itp.

Django to western. Jest o tyle niestandardowy, że w czasach kiedy niewolnictwo miało się dobrze nasz tytułowy Django (murzyn) z niewolnika staje się łowcą głów. Jeździ konno, jest dobrze ubrany - przez to gdzie się nie pojawi, tam wzbudza zdziwienie, zniesmaczenie. Towarzyszy mu Niemiec, dr. Schulz (również łowca głów). W reporterskich skrócie: Schulz pomaga Django wyrwać się z sideł niewolnictwa, za co Django pomaga mu zabić kilku gości, za co znów Schulz pomaga koledze odbić żonę z rąk człowieka, który lubuje się w posiadaniu niewolników.
Wszystko nasycone krwią, hukami z broni i bardzo dobrymi dialogami w stylu Tarantino. Naprawdę polecam :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wypada się nie zgodzić. Film świetny, Quentin jak zawsze zrobił efektowny film, ale i umiejętnie bawił się konwencją (puszczanie oczka do fanów spaghetti westernów). Najlepiej zagrał moim zdaniem Waltz, z resztą za rolę już statuetka mu przypadła.
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
Również mi się bardzo podobał, ale trzeba przyznać, że rola Foxxa w niektórych momentach taka jakaś przesadzona. Nie wiem czy to maniera aktora czy tylko zamiar Tarantino. Chociaż w sumie to i tak nie jest jeszcze poziom przerysowania postaci granej przez Pitta w Bękartach Wojny. Film długi i wcale się nie nudzi. Rola stworzona dla Waltz'a. Tyle.
 
A

alfabeta11

Guest
Film jest bardzo dobry. W miarę trzyma w napięciu. Dialogi są OK. Nie wiem co jeszcze mogę napisać. Jedynie co mnie tak odrobinę negatywnie zaskoczyło to zakończenie. Doktorek mógł się zachować troszeczkę inaczej ;)
Ogólnie to warto iść do kina i zobaczyć.
 
M

MocW_zbanowany

Guest
koles git napisał:
Również mi się bardzo podobał, ale trzeba przyznać, że rola Foxxa w niektórych momentach taka jakaś przesadzona. Nie wiem czy to maniera aktora czy tylko zamiar Tarantino. Chociaż w sumie to i tak nie jest jeszcze poziom przerysowania postaci granej przez Pitta w Bękartach Wojny. Film długi i wcale się nie nudzi. Rola stworzona dla Waltz'a. Tyle.
Tarantino w swoich filmach, a oglądałam wszystkie, zawsze kreuje jedną bardzo mocną postać. Stanowi ona w jakimś stopniu rdzeń wszystkich postaci. Skupia ludzi, przewodzi im. Ma być kontrowersyjna. I moim zdaniem, super się to sprawdza.
Dla mnie film był kwintesencją kina Tarantino. Jeśli chodzi o zakończenie, o zabicie przez Schultza Candie'go... Widać było po łowcy nagród, jak wielkie wrażenie zrobiła na nim scena z zagryzieniem Murzyna przez psy. Moim zdaniem Tarantino chciał pokazać, jak jedno zdarzenie, brutalne, nieludzkie może złamać człowieka, który bądź co bądź żyje z zabijania. To, jak Django rozprawił się z lokajem pokazuje, że powstaje nowy świat. Że za posłuszeństwo wobec białego trzeba zapłacić najwyższą karę. Film rewelacyjny!
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Ja trochę zwlekałam, bo nie mam zaufania do Tarantino. Jedna filmy są genialne - jak bękarty, a inne są krwistymi wypocinami szaleńca - taki jest mój odbiór.
W przypadku Django, jako że to dziki zachód i te sprawy, obawaiałm się drugiej opcji tylko w klimacie westernu. Okazało się, że film jest przezabawny, inteligentny, niezbyt mocno tryska krwią (naprawdę jestem pod wrażeniem, że nie uravczył nas rozmiażdżaniem czaszki na wielkim ekranie). No i idea wolnosci, równości... coś pięknego. Bardzo trafnie pokazana świadomość południowców - tam nawet Czarny nie odważył się pomyśleć o traktowaniu Czarnego jak wolnego - czyli jak białego...


MocWzoru_pl napisał:
Dla mnie film był kwintesencją kina Tarantino. Jeśli chodzi o zakończenie, o zabicie przez Schultza Candie'go... Widać było po łowcy nagród, jak wielkie wrażenie zrobiła na nim scena z zagryzieniem Murzyna przez psy. Moim zdaniem Tarantino chciał pokazać, jak jedno zdarzenie, brutalne, nieludzkie może złamać człowieka, który bądź co bądź żyje z zabijania. To, jak Django rozprawił się z lokajem pokazuje, że powstaje nowy świat. Że za posłuszeństwo wobec białego trzeba zapłacić najwyższą karę. Film rewelacyjny!
Powiedziałabym, ze raczej chodziło o lojalność, a nie posłuszeństwo - czarny powinien być lojalny wobec czarnych, przecież co mu zależało na tej biednej Brunhildzie?...
 

Anonim23

Bywalec
Dołączył
1 Luty 2012
Posty
223
Punkty reakcji
30
Zgadzam się, film jest dobry, dobra rola Waltz'a ale przypominała mi trochę tą z bękartów gdzie grał Landa. Podobały mi się te zbliżenia na Leonarda, trochę mnie bawiły i scena gdzie Ci kowboje mieli problem z workami na głowę też była śmieszna (dla mnie). "Bękarty wojny" także dobry film, najlepszą postacią (moim zdaniem) był Sierżant Hugo Stiglitz. Po tych dwóch filmach Tarantino można się spodziewać, że kolejny także będzie dobrym filmem, przynajmniej mam taką nadzieję i czekam na następny film jego twórczości.
 
F

flavian

Guest
Dzisiaj oglądałam!! Waltz gra podobnie jak w Bękartach to fakt, ale to nie zmienia faktu że jest mistrzowski w tym co robi :)
 

zprzybyl

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Zgadzam się film dobry, choć wyłapałem dwa momenty w którym możnaby śmiało zakończyc film.
 

Natala Degen

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2013
Posty
46
Punkty reakcji
2
Oj lubię Tarantino. Posiadam kolekcję dvd, także Almodovara (mój ukochany).
Co do Django-dobry !!!!!
 

PerfekcyjnaP

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Mnich
Natala Degen napisał:
Oj lubię Tarantino. Posiadam kolekcję dvd, także Almodovara (mój ukochany).
Co do Django-dobry !!!!!
Również uważam, że był genialny polecam każdemu kobietom też:):)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Dla mnie ten film był mistrzowski. W ogóle Tarantino robi dobre produkcje. Na tv puls w niedzielę będzie leciał to sobie akurat odświeżę. Ostatni raz widziałem go w kinach.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja uwielbiam ten film właśnie za role Foxxa, film mistrzowski :) A o której jutro na TV PULS będzie? Chętnie zasiądę.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Jak dla mnie nieco dłużyła się druga połowa. Może i nie jest to jeden z najlepszych westernów, ale zdecydowanie jest solidnym kawałkiem dobrego kina. Szczególnie role Waltza i DiCaprio.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
KarolowaOla, o 20:00 będzie puszczany. I chyba za tydzień jest powtórka o ile się nie mylę, ale musiałbym dokładniej sprawdzić.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Tarantino to jeden z moich ulubionych reżyserów - uwielbiam jego poczucie humoru i stylistykę
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Uwielbiam ten film ! Teraz ma być podobno Django 2. Ciekawe jak to wyjdzie.
 
Do góry