Dire Straits

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Wikipedia napisał:
Dire Straits, brytyjska grupa rockowa założona w 1977 roku przez Marka Knopflera (gitara i śpiew), Davida Knopflera (gitara), Johna Illsleya (gitara basowa) i Picka Withersa (perkusja). Liderem i siłą przewodnią Dire Straits jest Mark Knopfler, który skomponował praktycznie wszystkie utwory tej grupy

Piosenki spokojne, poprawiające nastrój.

Znacie, lubicie, słuchacie? ;p
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Ja czasem słucha. Bardzo odbry zespół, szczególnie pierwsze piosenk (npo. Sultans of Swing)i, no i oczywiście Brothers in Arms.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Noo i 'money for nothing' ze swietnym riffem =] Ogolnie malo ich znam ale czasami lubie posluchac niektorych (tych najbardziej znanych) piesni.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Noo i 'money for nothing' ze swietnym riffem =] Ogolnie malo ich znam ale czasami lubie posluchac niektorych (tych najbardziej znanych) piesni.
O tak, nietypowy riff. ;p
Nigdy za późno, by poznać i te mniej znane (to nie znaczy, że są gorsze ;p)
 

napadaczus

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
to był pierwszy rockowy zespół, którego słuchałem :) dziś już jakby mniej po nich sięgam, ale są naprawdę świetni...
najbardziej podoba mi się koncertowa 'Alchemy'. coś pięknego :))
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
mógłbym ich słuchać godzinami

generalnie bardzo dobrze grają dużo szczegółów, super utwory do odsłuchu sprzętu audio :D
 

rebeliant

permanentnie niewyspany
Dołączył
12 Lipiec 2008
Posty
702
Punkty reakcji
6
Miasto
ja to znam?
lubię ich, bo mają swój niepowtarzalny styl! I do tego technika gry Marka Knopflera, która zawsze robiła na mnie wrażenie:) Bardzo lubię ich słuchać. Polecam Going Home z albumu Alchemy - można się zasłuchać :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Odświeżam temat bo ostatnio nieco Straits'ów słucham. Lekkie a zarazem dojrzałe brzmienie. Szczególnie podoba mi się gitara nadająca utworom atmosfery. Całość przypomina mi twórczość Creedence Clearwater Revival. Fajnie się to to słucha podczas jazdy samochodem.
Nikt nie wymienił bardzo pozytywnego kawałka ,,Walk of Life" - jeden z utworów mojego dzieciństwa.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Lubię cover DS "Acid for nothing" w wykonaniu 1200 Micrograms. Chociaż oryginał ma swój urok.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Właśnie słucham (ostatnio mam coraz większą chętkę na DS). Dorzucę do puli jeszcze jeden, bardzo klimatyczny kawałek - Brothers in Arms.
 

Herdus

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Brothers in Arms - jedna z piękniejszych piosenek ever, bardzo lubię ten zespół, słucham ich tylko w nocy, bądź podczas spacerów (także w nocy). Wspaniale grają/grali.
 
Do góry