dinozaury w biblii?...

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Tak masz rację, nie znajdziesz w Biblii tych i wielu innych opisów. Biblia jest księgą zbawienia CZŁOWIEKA i jego tam szukaj. Wszystkie inne opisy np miejsc czy krain, są tłem. Prawidłowe zrozumienie tła pozwoliło wielu archeologom na prowadzenie wykopalisk, a ich sukcesy wskazywały na prawidłową interpretację tekstu. Nikt w ten sposób nie udowadnia wiarygodności Biblii.
Jeśli szukasz argumentów dotyczących wiarygodności Biblii to przeanalizuj proroctwa.
Ależ jesteś człowieku upierdliwy, to nie ja zaczęłam ten temat. Do głowy by mi nie przyszło, żeby po to zaglądać do Biblii. Lepiej dowal swoim nawiedzonym kolegom.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Ależ jesteś człowieku upierdliwy, to nie ja zaczęłam ten temat. Do głowy by mi nie przyszło, żeby po to zaglądać do Biblii. Lepiej dowal swoim nawiedzonym kolegom.
Deora, czasem na Forum - jak w życiu, taki rollercoaster. Wsiadasz, niby fajne widoki wokół, a tu nic tylko się człowiekowi rzygać chce.
Zabawne, nie?
Aby nie mnożyć postów, dopowiadam:
Kaznodziey`o, jestem tak ubogim człowiekiem, że na pesymizm po prostu mnie nie stać :D
Ot, po prostu od dzieciństwa nie przepadam za karuzelami.
Koniec offtopicu.
Narka.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ciebie też zapraszam na PW :) hehe :papa:

Trochę niepoprawnego nawet optymizmu. Świat naprawde jest piękny. A latka lecą oj lecą ...
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Temat był prowadzony dosyć swobodnie, a nawet półżartobliwie i tak go w kolejnych postach traktowaliśmy: ja, mtllc, Kaz,,,
a tu nagle - sjerjozno kak kgb:

Tak masz rację, nie znajdziesz w Biblii tych i wielu innych opisów. Biblia jest księgą zbawienia CZŁOWIEKA i jego tam szukaj. Wszystkie inne opisy np miejsc czy krain, są tłem. Prawidłowe zrozumienie tła pozwoliło wielu archeologom na prowadzenie wykopalisk, a ich sukcesy wskazywały na prawidłową interpretację tekstu. Nikt w ten sposób nie udowadnia wiarygodności Biblii.
Jeśli szukasz argumentów dotyczących wiarygodności Biblii to przeanalizuj proroctwa.

Jednakże słowa, których użyłam, aby wykazać nieadekwatność opinii Elimelka do mojego poprzedniego postu mogły spowodować, że zarówno podmiot mojej riposty, jak i inne osoby, mogły się poczuć urażone:

Ależ jesteś człowieku upierdliwy, to nie ja zaczęłam ten temat. Do głowy by mi nie przyszło, żeby po to zaglądać do Biblii. Lepiej dowal swoim nawiedzonym kolegom.

Dlatego proszę wszystkich, których moja wypowiedź w jakikolwiek sposób uraziła, o przyjęcie moich szczerych przeprosin.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(deora @ 10.01.2008, 18:44)
Ależ jesteś człowieku upierdliwy, to nie ja zaczęłam ten temat. Do głowy by mi nie przyszło, żeby po to zaglądać do Biblii. Lepiej dowal swoim nawiedzonym kolegom.

Deora, czasem na Forum - jak w życiu, taki rollercoaster. Wsiadasz, niby fajne widoki wokół, a tu nic tylko się człowiekowi rzygać chce.
Zabawne, nie?
Aby nie mnożyć postów, dopowiadam:
Kaznodziey`o, jestem tak ubogim człowiekiem, że na pesymizm po prostu mnie nie stać
Ot, po prostu od dzieciństwa nie przepadam za karuzelami.
Koniec offtopicu.
Narka.
ja rowniez nie lubie karuzeli....

co do topicu
wydaje mi sie ze dinozaury w biblii to jednak troche swobodna nadinterpretacja
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Mam w domu bardzo ciekawą książkę, w której facet roztrząsa wiele tajemnic naszego świata. I wygląda na to że dinozaury rzeczywiście żyły na Ziemi równolegle z ludźmi. I ludzie pierwotni raczej nie mieszkali w jaskiniach, bo nawet goryle codziennie budują swoje szałasy :p Głęboko w skale granitu odkryto MŁOTEK zrobiony ze stali, której nawet teraz nie używamy. To było zmieszane żelazo z siarką, a my używamy innych substancji. Albo stalowy sześcian w złożu węgla... I tło promieniotwórcze, które nie występuje na żadnej planecie w układzie słonecznym... Czyli składając wszystko do kupy, Biblia jest zniekształconym przekazem od poprzedniej cywilizacji...

Równolegle z ludźmi?
Kreda od 145,5 do 65,5 milionów lat temu
Jura - od 200 do 145,5 milionów lat temu
Trias - od 251 do 200 milionów lat temu - Są to okresy, w których żyły dinozaury.

Nasza egzystencja, jako ludzi, rozpoczęła się w kenozoiku.
Gdzie związek?

Daj spokój z inną cywilizacją, bo w to wierzą jedynie osoby nieoświecone i zbyt leniwe na to, aby nieco więcej dowiedzieć się na temat naszej planety.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Znowu Ty??
Nie chce mi się już tego po raz enty tłumaczyć ? Odsyłam do podręcznika o antropogenezie i antropologii człowieka.

Znowu ja :) ? Wystarczyło by kilka zdań a ty mi karzesz szukać i czytać tak wiele. Pozatym pytanie było zdecydowanie do Ciebie jak to rozumiesz a nie do autora jakiegoś podręcznika. No i w końcu jak można odsyłać gdzieś tak ogólnie nie podając jej autora ani tytułu pozycji :)


No dobra, wiem. Można :) Jest jednak choć maleńka szanseczka dla kaza, że odpowiesz ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
da ci linka z wiki

Kreda od 145,5 do 65,5 milionów lat temu
Jura - od 200 do 145,5 milionów lat temu
Trias - od 251 do 200 milionów lat temu - Są to okresy, w których żyły dinozaury.

Nasza egzystencja, jako ludzi, rozpoczęła się w kenozoiku.
toto to chyba prawdopodobnie
jakies dowody? typu badanie rozpadu wegla?
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Pozatym pytanie było zdecydowanie do Ciebie jak to rozumiesz a nie do autora jakiegoś podręcznika.
Problem w tym, że Natasha rozumie wiele rzeczy, ale praktycznie nie uświadamia sobie niczego. A co to ma znaczyć?
Rozumienie jest jednopłaszczyznowe. Jest to pojmowanie intelektem. Prowadzi do wiedzy, jaką teraz posiada. Natomiast uświadamianie sobie jest trójpłaszczyznowe. Jest równoczesnym zrozumieniem "całym ciałem" - głową, sercem i zmysłami.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Problem w tym, że Natasha rozumie wiele rzeczy, ale praktycznie nie uświadamia sobie niczego. A co to ma znaczyć?
Rozumienie jest jednopłaszczyznowe. Jest to pojmowanie intelektem. Prowadzi do wiedzy, jaką teraz posiada. Natomiast uświadamianie sobie jest trójpłaszczyznowe. Jest równoczesnym zrozumieniem "całym ciałem" - głową, sercem i zmysłami.
Zaraz cię wpiszą na listę antyfeministów, o ile już tam nie widniejesz... :D
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
z tych linków ciekawy TEN w którym mowa o Aniołach =synach Bozych- Neffilim
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Armagedon te linki to gdzieś z "Faktu" wyszperałeś. Ich naukowość mnie przywala i przytłacza.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Ale ja zrozumiałam, że linki nie mają być argumentem w dyskusji, a jedynie jakimś takim zawiązaniem sprawy... Mylę się?
 
Do góry