Dieta proteinowa Dr Dukana

asiaprzybylek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
w pewnym momencie białko się znudzi, nie każdy może ją stosować, podobno wyniszcza organizm...różne rzeczy się słyszy na temat tej diety, na jednych działa bardzo skutecznie, inni wcale nie chudną, zależy od silnej woli i organizmu:)
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Nie polecam: http://kulturystyka.pl/uderz-w-dunkana-jak-spieprzyc-sobie-zdrowie/
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Kolejny zmanipulowany artykuł odnośnie Dukana. Na dukanie je się tłuszcze i je się węgle. Ktoś kto tego nie wiem ma prawa krytykować tej diety bo nie ma o niej pojęcia. Dlaczego najwięcej do powiedzenia mają dietetycy i osoby zawodowo zajmujące się treningiem (w tym odchudzaniem), a no dlatego, że biorą ciężkie pieniądze (miesięczna opieka dietetyka 250zł) za dawanie rad które w dużej mierze można przeczytać w internecie. Oni też bazują na powielanych schematach z netu i na ich podstawie krytykują tą dietę.

Ps: na diecie dukana + a6w zrzuciłem 17 kg w miesiąc, moje wyniki (robiłem co dwa tygodnie) znacznie się poprawiły. Jeśli się tej diety przestrzega to włos z głowy nikomu nie spadnie.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
17kg. w miesiąc... Człowieku, czy Ty zdajesz sobie sprawę jak bardzo niszczysz swój organizm? Optymalne zrzucanie wagi, bezpieczne dla zdrowia to 1-2kg. TYGODNIOWO. Lepiej dłużej a zdrowiej i na stałe.

Równie dobrze możesz wziąć dietę 1000kcal z pani domu i ciągnąć na niej swoją redukcję, efekt będzie ten sam co przy Dukanie, gwarantuje.
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
W przypadku każdej diety wyłaniają się jej zwolennicy jak i przeciwnicy. Radzę jednak podchodzić do tego tematu obiektywnie i nie ulegać opiniom wyssanym z palca. Może podam przykład: pan Tomasz Raczek w porannym programie Telewizji Polskiej bardzo zachwalał dietę proteinową Dr Dukana, jednak do tej pory zastanawiam się, jak udało mu się schudnąć i zachować do tego pełnię zdrowia! Ww. pan najprawdopodobniej źle zrozumiał książkę (a może w ogóle jej nie czytał?), ponieważ zasady o których stosowaniu opowiadał, znacznie odbiegały od tego, co jest napisane w poradniku francuskiego lekarza.
A później ludzie się dziwią, dlaczego ta dieta nie pomaga i dlaczego tak niszczy im zdrowie. Z tego co wiem, to czytania ze zrozumieniem uczą już w podstawówce. Nic dziwnego, że ludzie się skarżą, skoro słuchają wypowiedzi "ekspertów" w programach śniadaniowych (pan Raczek rzekomo stosował I fazę kilka tygodni - jest to nierozsądne i zdecydowanie groźne dla zdrowia posunięcie - kto czytał uważnie książkę, ten zrozumie o co mi chodzi).

Ja stosowałam tę dietę, bardzo mi pomogła i zachwalam ją każdemu, kto tylko jest zainteresowany. Zdaję sobie sprawę, że ta dieta może zaburzyć funkcjonowanie naszego organizmu, ale litości - jeśli wynika to z naszej niewiedzy czy złego rozumowania, to miejmy pretensje do siebie, a nie do diety czy jej twórcy.

@yesmer:
jestem ciekawa, jakim cudem schudłeś 17kg w miesiąc i na dodatek nie pogorszyło się twoje zdrowie, biorąc pod uwagę, że w pierwszych dniach (czy nawet tygodniach) większy wysiłek jest niewskazany, ponieważ może bardzo obciążyć organizm i w rezultacie można znaleźć się w szpitalu.
Niemniej jednak gratuluję wyniku, jednak takie szybkie chudnięcie może mieć też swoje konsekwencje w przyszłości.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
@yesmer: jestem ciekawa, jakim cudem schudłeś 17kg w miesiąc i na dodatek nie pogorszyło się twoje zdrowie, biorąc pod uwagę, że w pierwszych dniach (czy nawet tygodniach) większy wysiłek jest niewskazany, ponieważ może bardzo obciążyć organizm i w rezultacie można znaleźć się w szpitalu.
Niemniej jednak gratuluję wyniku, jednak takie szybkie chudnięcie może mieć też swoje konsekwencje w przyszłości
Dukan w swojej książce napisał, że faceci, którzy nie są chorzy tyją tylko w dwóch przypadkach- obżerania się i zero ruchu. Ja się roztyłem przez obżarstwo. Więc jak doszły ćwiczenia to poszło z górki. Ja wiedziałem, że mogłem sobie pozwolić na dukana+ćwiczenia bo znam wytrzymałość swojego organizmu. Nie polecam tego każdemu, ale paru facetów również tak zrobiło i miało podobne efekty.


Równie dobrze możesz wziąć dietę 1000kcal z pani domu i ciągnąć na niej swoją redukcję, efekt będzie ten sam co przy Dukanie, gwarantuje.
Nie, nie będzie. A wiesz dlaczego? Bo będę chodził głodny i wściekły.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
A mógłby ktoś w kilku zdaniach wyjaśnić dlaczego na tej diecie się chudnie.
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Ponieważ ogranicza się w dużym stopniu węglowodany i tłuszcze, a spożywamy więcej białka. W takich proporcjach kalorie są przyswajane najszybciej. Ponadto trawienie białek zabiera najwięcej czasu, a co za tym idzie - najwięcej energii, przez co nasz organizm szybciej spala zbędną materię.
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
byłam na tej diecie dwa tygodnie - schudłam 7 kg, ale tylko i wyłącznie z masy ciała - wizualnie nic a nic. teraz jestem na innej diecie i widzę po ubraniach, że robią się coraz luźniejsze - szczególnie spodnie w udach. Dukan to dieta nudna, niestety. wolę coś bardziej urozmaiconego + ćwiczenia, niż opychanie się samym białkiem.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ponieważ ogranicza się w dużym stopniu węglowodany i tłuszcze, a spożywamy więcej białka. W takich proporcjach kalorie są przyswajane najszybciej. Ponadto trawienie białek zabiera najwięcej czasu, a co za tym idzie - najwięcej energii, przez co nasz organizm szybciej spala zbędną materię.

Czyli mam racje. Jest to przestawienie organizmu, na paliwo, które naturalnie paliwem nie jest. Zdrowe to to nie może być.
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
byłam na tej diecie dwa tygodnie - schudłam 7 kg, ale tylko i wyłącznie z masy ciała - wizualnie nic a nic. teraz jestem na innej diecie i widzę po ubraniach, że robią się coraz luźniejsze - szczególnie spodnie w udach. Dukan to dieta nudna, niestety. wolę coś bardziej urozmaiconego + ćwiczenia, niż opychanie się samym białkiem.

Ja mimo schudnięcia 17 kg też nie odczułam wielkiej zmiany wizualnej, jednak ciuchy zdecydowanie zrobiły się luźniejsze, chociaż nie tak bardzo jak bym chciała. Dukan pokazał mi, że mam jakąś nadzieję. Chciałabym jeszcze zrzucić jakieś 5kg, może troszkę więcej, więc albo przejdę na dietę plaż południowych (podobne zasady, ale zdecydowanie dieta bardziej urozmaicona - z tym, że chudnie się wolniej), albo na przysłowiową "MŻ" (mniej żreć) + oczywiście ćwiczenia.
Zgadzam się, że to dieta nieco nudna, chociaż na początku było mi łatwo wytrwać, bo byłam zdeterminowana. Teraz, gdy zrzuciłam zbędny balast i mieszczę się w granicach wagi prawidłowej na jedzenie z diety białkowej spoglądam niechętnie, a staje się to jeszcze trudniejsze, gdy wokół czają się letnie przysmaki, tj. desery owocowe, lody...
Dieta jest naprawdę świetna według mnie, potrzeba tylko determinacji i silnej woli, żeby wytrwać, bo im bliżej do celu tym trudniej...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zwłaszcza życzę wytrwałości jak będziecie rodzic kamienie nerkowe, bo przy ciągłym zakwaszaniu moczu przy tej "świetnej" diecie szansa, że takowe się pojawią sporo rośnie.

A co myślicie o połykaniu wągrów tasiemca? Tez odchudza.
 

Konwalia89

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
byłam przez 2 miesiące na diecie Dukana. udało mi się schudnąć, nie przytyłam wszystko jest ok i bardzo sobie chwalę tą dietę, ale osoby które mają jakiekolwiek problemy zdrowotne powinny się zastanowić zanim przejdą na dukana...
 

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
też nie jestem przekonana do Dukana, zresztą, proszę bardzo

Cienie

• Badania, które trwały 1 rok, nie wykazały, aby dieta wysokobiałkowa powodowała większą redukcję masy ciała w porównaniu z dietą tradycyjną.

• Dieta wysokobiałkowa ma niekorzystny wpływ na nerki: powoduje, że są one bardziej obciążone, co może prowadzić do ich przerostu. Poza tym istnieje zwiększone ryzyko ujawnienia się mikroalbuminurii (obecność niewielkiej ilości białka w moczu), która jest czynnikiem prognostycznym wystąpienia chorób nerek lub sercowo-naczyniowych. Istnieje również zwiększone ryzyko rozwinięcia się raka nerki.

• Badania epidemiologiczne sugerują związek pomiędzy zwiększonym spożyciem białka i rakiem prostaty.

• Z dużym spożyciem białka wiąże się także wytwarzanie kamieni zbudowanych ze szczawianu wapnia (są one przyczyną kamicy nerkowej), jednak zależność ta nie zawsze była obserwowana.

• Dieta bogata w białko powoduje zwiększone wydalanie wapnia z moczem, co ma potencjalnie negatywny wpływ na kości (chociaż fakt ten wydaje się być kontrowersyjny). Jednak dieta oparta głównie na białkach roślinnych najprawdopodobniej nie nasila utraty wapnia z moczem, przypuszczalnie ze względu na większą zawartość fosforanów.

• Stwierdzono, że wysokie spożycie białka powoduje łagodną kwasicę metaboliczną.

• Krótkotrwałe stosowanie diety bogatobiałkowej może powodować zwiększenie produkcji insuliny przez trzustkę, zmniejszoną wrażliwość na insulinę oraz zwiększoną produkcję glukozy przez wątrobę – wiąże się to z podwyższonym stężeniem glukozy we krwi.

• W jednym z badań stwierdzono, że wzrost przyjmowania białka przez rdzennych mieszkańców Kanady powodował zwiększenie ryzyka zachorowania na cukrzycę o 38%.


Jak zatem wynika z powyższych wyników badań, nie ma żadnych dowodów na to, że dieta bogata w białko w jakikolwiek sposób może poprawić nasze zdrowie.

Wręcz przeciwnie – jej długotrwałe stosowanie może się niekorzystnie odbić na stanie naszego zdrowia. Jedną z najbezpieczniejszych metod odchudzania nadal pozostaje więc dieta zawierająca białka, tłuszcze i węglowodany w odpowiedniej proporcji, lecz w ograniczonej ilości, oraz zalecająca wysiłek fizyczny.

Żródło: http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/1011,blaski-i-cienie-diety-dukana
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dokładne. Stymuluje się trzustkę do zwiększonej produkcji insuliny, co kiedyś odbije się cukrzycą. Zresztą insulina odpowiada za gromadzenie tłuszczy, więc ta dieta jest nieprzemyślana. Opiera się na założeniu, że spalanie białek jest kosztowne energetycznie dla organizmu. Jest kosztowne, bo białko do tego nie służy. Przestawienie organizmu na spalanie białek zakłóca wiele innych mechanizmów, a najwięcej chyba zachodzących w nerkach.
 

Czyżyk

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Przestworza
Dieta wydaje się być bardzo fajna. Szybko się chudnie. Ale na efekty nie trzeba długo czekać. Choroby nerek, jelit, poza tym skutki jednostronnego odżywiania w postaci zaparć. Nie wiem czy warto.
Najlepiej pójść do dietetyka i dobrać odpowiednie menu. Zdrowo i bez skutków ubocznych.
 

bzyk123456

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja rygorystycznie trzymalem diete przez trzy miesiace. Schudlem 10kg. Fakt, dieta dziala, jesli sie trzymie zalecanego jedzenia. Faktem jest tez za po 6 miesiacach (w tym 3 miesiace diety) wrocilem do wagi z "przed diety" . Jest to dieta przynajmniej na 2 lata albo i cale zycie. Nie dla mnie!
 
D

Dziubek_1

Guest
Kolejny zmanipulowany artykuł odnośnie Dukana. Na dukanie je się tłuszcze i je się węgle. Ktoś kto tego nie wiem ma prawa krytykować tej diety bo nie ma o niej pojęcia. Dlaczego najwięcej do powiedzenia mają dietetycy i osoby zawodowo zajmujące się treningiem (w tym odchudzaniem), a no dlatego, że biorą ciężkie pieniądze (miesięczna opieka dietetyka 250zł) za dawanie rad które w dużej mierze można przeczytać w internecie. Oni też bazują na powielanych schematach z netu i na ich podstawie krytykują tą dietę.

Ps: na diecie dukana + a6w zrzuciłem 17 kg w miesiąc, moje wyniki (robiłem co dwa tygodnie) znacznie się poprawiły. Jeśli się tej diety przestrzega to włos z głowy nikomu nie spadnie.
Jestem dietetykiem i spokojnie na ten zarzut mogę odpowiedzieć:
Najgłośniej krzyczą bo wiedzą czym grozi długotrwałe stosowanie tej diety. Górnicy, stolarze, nauczyciele, informatycy siedzą cicho bo nie mają o tym pojęcia.
A po drugie pomyśl, kto jest wiarygodniejszy? Dietetyk po kursach czy "Pani domu" lub strona o odchudzaniu niewiadomego autorstwa?
To dlatego ludzie chodzą do dietetyków, choć w większości słyszą to, co już wiedzą, ale słyszą to od specjalisty...
U mnie napisanie diety jest tańsze niż 250zł a jak ktoś naprawdę chce schudnąć to wystarczy indywidualna dieta i samozaparcie.
 

ewciaplock177

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Płock
Jestem dietetykiem i spokojnie na ten zarzut mogę odpowiedzieć:
Najgłośniej krzyczą bo wiedzą czym grozi długotrwałe stosowanie tej diety. Górnicy, stolarze, nauczyciele, informatycy siedzą cicho bo nie mają o tym pojęcia.
A po drugie pomyśl, kto jest wiarygodniejszy? Dietetyk po kursach czy "Pani domu" lub strona o odchudzaniu niewiadomego autorstwa?
To dlatego ludzie chodzą do dietetyków, choć w większości słyszą to, co już wiedzą, ale słyszą to od specjalisty...
U mnie napisanie diety jest tańsze niż 250zł a jak ktoś naprawdę chce schudnąć to wystarczy indywidualna dieta i samozaparcie.

Tak, tylko, że nie każdego też stać, żeby pójść do dietetyka po ustalenie diety a plus tego trzeba jeszcze doliczyć pieniądze na nowe odżywianie, które dietetyk nam poleci. Ja osobiście stosuję tą dietę i nie narzekam na wyniki swoich badań.
 

gizmo1

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dieta dukana jest bardzo efektywna, ale niestety szkodliwa dla organizmu. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą.
 
Do góry