Dieta - płaski brzuch

boczarov

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wydatny brzuszek to kłopot wielu mężczyzn i kobiet. Jednak wiele wskazuje na to, iż wreszcie jest na niego sposób – skuteczny! Dieta Płaski Brzuch opracowana przez dwie dietetyczki pracujące w magazynie o zdrowiu, urodzie i dobrym samopoczuciu Prevention. Z diety tej skorzystały już miliony Amerykanów. Wielką zaletą tego programu jest fakt, iż doskonale nadaje się on zarówno dla wegetarian, jak i osób posiadających alergie pokarmowe.

Strata wagi jaką obiecują twórczynie diety to około 8 kilogramów w ciągu 32 dni stosowania diety. Pozostałe zalety diety zdają się brzmieć jak sen – jedząc określone produkty mamy szansę na zawsze pożegnać wałeczki tłuszczu wokół talii.

Podstawowa wersja diety Płaski Brzuch obejmuje plan żywienia o wartości 1600 kalorii, opartego głównie na stylu śródziemnomorskim, z naciskiem na owoce i warzywa, ale także orzechy, pełne ziarno, rośliny fasolowe, jak i odrobinę czerwonego mięsa (spożywanego raz w miesiącu).

Zdaniem autorek diety kluczem do rozwiązania kłopotów z obwodem talii jest nic innego jak spożywanie – niemal podczas każdego z posiłków nienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdują się one między innymi w oliwkach, avocado, orzechach, nasionach, jak i ciemnej czekoladzie oraz oliwie z oliwek i oleju słonecznikowym.

Przed rozpoczęciem 28 dniowego planu odchudzania w ramach diety Płaski Brzuch, konieczne jest przeprowadzenie czterodniowego programu przygotowującego. Przez ten czas należy ograniczyć liczbę kalorii do 1200 maksymalnie 1400. Kluczowe dla poprawnego przeprowadzenia przygotowań do rozpoczęcia diety jest przyjmowanie dwóch litrów „Sassy water” przygotowanej zgodnie z zaleceniami poniżej, używanie dużej ilości przypraw, ziół, a także spożywanie cytrusów i zielonego ogórka.

W rozbudowanym programie diety znajdują się również i ćwiczenia, choć zdaniem autorek nie są one kluczowe dla uzyskania efektów. Podstawowym założeniem diety jest spożywanie posiłków o wartości energetycznej 400 kalorii, co 4 godziny. Posiłki koniecznie bogate muszą być w nienasycone kwasy tłuszczowe.


Przykładowe menu na 4 dniowy program przygotowawczy:
http://odchudzanie-dietablog.blogspot.com/2011/03/paski-brzuch.html

Podczas diety najlepiej korzystać z podanych przez twórczynie diety 28 zestawów posiłków dla diety Płaski Brzuch.
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Według mnie całkiem dobrze działają majtki wyszczuplające. Po 1. modelują sylwetkę, po 2. w naturalny sposób trzymają brzuch.
 

ChicaLoca

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
U mnie jest tak, że widzę sporą różnicę, kiedy nawet nie jestem na diecie o zmniejszonej ilości kalorii, ale nie jem późno wieczorem, albo jem coś lekkiego w godzinach wieczornych. Wtedy rano budzę się z płaściutkim brzuszkiem :p
 

Zadowolona12

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Ja to po prostu robię brzuszki, nie stać mnie na jakieś przyrządy do ćwiczeń. Ale już są widoczne rezultaty, brzuch robi się mniejszy i nie odstają mi żadne fałdki. Wiele cennych rad przeczytałam na stronie http://płaski-brzuch.com.pl/. Być może i dla was okażą się przydatne. Gdy chcemy otrzymać pozytywne rezultaty i ten efekt się utrzymywał warto dodatkowo stosować odpowiednia dietę.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A ja kocham jeść, nie potrafię się podporządkować żadnej diecie, a stojąc przy lodówce recytuję swoją mantrę: "Spraw Panie Boże,żeby wszystkie kalorie moszły mi w cycki, a nie w bebech". I co? Nic. Po ciąży niestety wszystko wchodzi mi w brzuch, nie mam żadnych "boczków" czy "oponek", ale mam kawałek sadełka. Robię po 200 brzuszków dziennie, sto rano, sto przed spaniem.Efektów nie widzę póki co, ale mam nadzieję,ze się to zmieni ;)
 

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja płaski brzuszek mam dzięki diecie paleo :) Na tej diecie je się naprawdę duże ilości warzyw i owoców, które są źródłem błonnika. Blonnik usprawnia prace jelit, przyspiesza perystaltykę jelit i wypłukuje z nich zalegające resztki. Dzięki temu brzuszek robi się plaski. Do tego schudłam w sumie 8 kilogramów, więc oponka wokól brzucha również zleciała ;)

Również polecam majtki wyszczuplające. Ja pod sukienkę również nosiłam i efekt jest naprawdę fajny, ale..... czasami ma się na sobie same majtki ;)
Także ja na płaski brzuch polecam dietę paleo + klasyczne brzuszki + duzo wody.

Efekt sama mogę zagwarantować :)
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Nie ma diety cud na płaski brzuch i pogódźcie się z tym. Dopóki nie zaczniecie zrzucać kalorii i wzmacniać mięśni to nic z tego nie będzie. Szóstka weidera w połączeniu z bieganiem to już takie najbardziej radykalne rozwiązanie ale i najbardziej skuteczne. Tak naprawdę przy dobrym ćwiczeniu można dwa-trzy razy w tygodniu żreć schabowego z frytkami, żłopać piwo i mieć ładny płaski brzuch, a nawet wyrzeźbiony.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Brzuch jest jedną z najsłabiej ukrwionych części ciała. DLatego organizm, podczas spalania sięga po tłuszczyk z niego najpóźniej. Dlatego samymi ćwiczeniami czy dietą cudów się nie zdziała. Lepiej jest skorzystać, nie wiem: z chińskich baniek, masaży wyszczuplających czy zabiegów modelujących sylwetkę, takich jak te: http://www.iqmedispa.pl/modelowanie-sylwetki,114,4.html
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Ja jednak uważam, że najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest po prostu wizyta u dietetyka. Np. w Centrum Medycznym Vimed można przejść dietę, która jest oparta o indywidualny kod metaboliczny. Jest to na pewno bezpieczniejszy sposób odchudzania i pewniejszy niż wszelakie cudowne diety. No i na pewno efekt jojo w takim wypadku nie jest straszny.
 

Nowy78

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
5
Mhm... czasem mam wrażenie, że panuje jakiś chaos w tematyce diet i zdrowego odżywiania, prawda jest taka, że warto dbać o zdrowie i co za tym idzie lepiej się czuć ale bez jakiś dziwnych zachowań np. głodówek itd. Tutaj jest fajny filmik z interesującymi poradami :]
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Mój największy problem to odstające boczki. Wiem, że dieta mi nie pomoże, choć i tego powinnam spróbować, ale może są na to jakieś specjalnie dobrane ćwiczenia? Wiecie coś na ten temat?
Znalazłam ciekawy artykuł, może komuś się przyda. Zawiera przykładowe menu diety niskokalorycznej. Join.
http://polki.pl/dieta_dietyodchudzajace_artykul,10009032.html
 

Nowy78

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
5
Wiadomo, że bez ćwiczeń boczków się nie pozbędziesz ale dieta akurat pomoże i wszystko jedno czy będzie to dieta 36s, montagnica czy dukan, ważne, żeby zmniejszyć tłuszcze w pożywnieniu coby w boczki nie właziły :]
 
D

Dziubek_1

Guest
Ćwiczeniami możesz wzmocnić mięśnie danej grupy, ale spalić z danego miejsca tłuszczyku się nie da w ten sposób. Jeśli zrzucasz wagę to tracisz z tych miejsc, które organizm uzna za najbardziej zbyteczne (w sensie zapasów energii).
 
Do góry