Dieta Oxy - przedwakacyjna walka z tłuszczem

sarineczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hej, czy ktoś może oglądał ten wywiad >> dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/dieta-oxy-zdrowa-nastepczyni-diety-dukana,120519.html
? Zrobiłam wstępny reserch i o tej diecie są bardzo dobre opinie, również u przeciwników dukanki. Chciałabym zrobić sobie cykl w czerwcu ale szukam jeszcze osób, które ją przegimnastykowały. Będę wdzięczna za merytoryczne rady :)
 

Leszek32

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Interesuje się dietetyką od dłuższego czasu, a właściwie od 6 lat. Powiem szczerze, że nie ma co wzorować się na tego typu rodzajach diet. Najlepsza dieta jest zbilansowana dopasowana do tego co lubimy jeść. Trzeba naumieć się ;) wyliczać kalorie obniżać wartości produktów, wiedzieć co jest złe a co dobre i to tyle...
 

Nowy78

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
5
Wiesz zatem, że dietetycy dopuszczają w trakcie stałej diety krótkie okresy powodujące bodzieć do zwiększenia wydajności metabolizmu. Szczególnie podczas tzw. fazy plateau - zatrzymania spadku masy ciała. Bardziej restrykcyjne diety są jak najbardziej dopuszczane jeżeli okres ich stosowania nie jest zbyt długi.
Przeglądałem sobie kiedyś plan diety Oxy (dostałem egzemplarz) i uważam, że jest nieźle przemyślana tylko nie rozumiem czemu promują ją jako następczynie diety dukana, z którą na szczęście nie ma za wiele wspólnego :)
 

Dieta Pod Lupą

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam Was! :) Ja jestem dietetykiem i mogę śmiało powiedzieć, że każda dieta, która bazuje tylko na kilku lub kilkunastu składnikach nie ma większej szansy powodzenia. Dlaczego? Bo organizm potrzebuje dużej różnorodności witamin i składników mineralnych, które mogą być dostarczane tylko przy dobrze zbilansowanej diecie! Owszem każdy może sobie spróbować, ale nie jest to odpowiedni sposób na dietę. Dieta ma czegoś nauczyć, ma zmienić nawyki żywieniowe na lepsze i przede wszystkim ma pomóc a nie zaszkodzić. :)
 

sarineczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
A znajdzie się ktoś kto stosował? Bo wszędzie gdzie czytam inne opinie to większość jest taka, że "wszystkie diety są błee" itp. Przyjmijmy więc, że ja to już wiem dobrze? Dziękuję ślicznie :310:
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
A teraz uwaga na zasadnicze zdanie, umieszczone w regulaminie diety OXY: "Administrator nie daje gwarancji, że produkt nie wywoła u Użytkownika jakichkolwiek skutków ubocznych. Nie dajemy również gwarancji, że Użytkownik osiągnie podawane w Programie efekty".

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/1008813,dietacud-oxy-na-cenzurowanym-dieta-oxy-czyli-zmieniona-dieta-dukana,3,id,t,sa.html
Nawet twórcy tej diety nie pokładają w niej specjalnej nadziei, więc ja nie wiem kto miałby ją zastosować na sobie i się wypowiedzieć w tym temacie.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Wszędzie muszą tak pisać przecież... Bo doszła do nas moda z ameryki, że ludzie mogą Cię pozwać za wszystko. Ktoś może sobie tę diete stosować i jednocześnie wpieprzać w McDonaldzie a potem Cie pozwie, że nie chudnie :p
 

maniekoo

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sądzę, że nie warto bezwzględnie trzymać się danej diety. Należy natomiast różnicować swój jadłospis tak, aby zawrzeć w nim cenne właściwości odżywcze. Aby schudnąć warto na przykład do sałatek dodać olej lniany, czy spożywać łyżeczkę soku z aloesu.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Neili napisał:
Wszędzie muszą tak pisać przecież...
Nie muszą, wystarczy, że nie będą dawać obietnic bez pokrycia.



Neili napisał:
Ktoś może sobie tę diete stosować i jednocześnie wpieprzać w McDonaldzie a potem Cie pozwie, że nie chudnie
1. Jak będzie wpieprzać w McDonaldzie to nie będzie stosował tej diety.
2. Niejedna osoba udowodniła na sobie, że można jeść tylko i wyłącznie w McDonaldzie i chudnąć.
 

heriffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
53
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Warszawa
sarineczka napisał:
A znajdzie się ktoś kto stosował? Bo wszędzie gdzie czytam inne opinie to większość jest taka, że "wszystkie diety są błee" itp. Przyjmijmy więc, że ja to już wiem dobrze? Dziękuję ślicznie :310:
hej, byłam na xxy bo chciałam do sylwestra szybko schudnąć i udało się zrzucić parę kilo i to, o dziwo bezpowrotnie :p ta dieta ma to fajne, że jest ograniczona w niedługiej ramie czasowej, więc dość łatwo na niej wytrwać. co też zaskakujące ma różne takie wypełniacze typu oxyshake, które dość dobrze eliminują głód :). najlepiej spróbuj sobie kilka dni i sama zobaczysz czy leży ci takie coś
 

szaramyszka

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
1
Ja nie byłam na tej dietce ale koleżanka kilka razy robiła i czasem mi przyrządza tego ich szejka, super sprawa :D
 

heriffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
53
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Warszawa
szaramyszka napisał:
Ja nie byłam na tej dietce ale koleżanka kilka razy robiła i czasem mi przyrządza tego ich szejka, super sprawa :D
Oxyshake jest super, jedyny naprawdę niskokaloryczny szejk. Ja teraz po kilka dziennie piję jak się upalnie zaczęło robić, na zimno jest super z kostkami lodu i miętą - polecam! :)
 

sarineczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hej dzięki za opinie, już wcześniej postanowiłam i tak spróbować bo na innych forach czytałam dużo dobrego o tej dietce.
9 czerwca wystartowałam z wagą 78,8kg a 30 czerwca rano po wyjściu z diety miałam 74,1. Czuję się super, dieta Oxy zdziałała dla mnie naprawdę dużo chociaż muszę przyznać, że czasem nie było łatwo ale wtedy robiłam sobie dodatkowego szejka jak mi gdzieś doradzono i spoko. Prawie 5kg zleciałam, ale tu akurat wiem, że część to była woda ale skoro bluzeczka, która mnie opinała leży teraz ZNACZNIE lepiej no to na wagę nawet nie patrzę :D
 

Captain Obvious

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
1. Wszystkie "cudowne środki" forsowane dla komercji, obiecujące spektakularne rezultaty zerowym wysiłkiem a pozbawione pozytywnych recenzji naukowych są bardzo podejrzane.

2. Szczególnie te bazujące innych środkach, uznanych za niebezpieczne (dieta Dukana).
 

Poleczka

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
a ja dobre opinie o tej diecie słyszałam ale sama nie próbowałam jeszcze
 

Ann92

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2014
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja chciałabym szybko schudnąć, w sierpniu wyjeżdżam za granicę, warto z tą dietką kombinować?
 

heriffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
53
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Warszawa
A dlaczego nie? Oxy to jedna z niewielu krótkoterminowych diet, które dają dobre rezultaty no i są bezpieczne. W sensie jak stosujesz się do wskazówek odnośnie każdej fazy tej dietki to nie ma opcji żeby Cię dopadło jakieś jojo :)


Captain Obvious napisał:
1. Wszystkie "cudowne środki" forsowane dla komercji, obiecujące spektakularne rezultaty zerowym wysiłkiem a pozbawione pozytywnych recenzji naukowych są bardzo podejrzane.

2. Szczególnie te bazujące innych środkach, uznanych za niebezpieczne (dieta Dukana).
To jest dieta a nie cudowny środek :), poza tym nie ma naprawdę NIC wspólnego z dukanem. Wszyscy je porównują bo obie bazują na proteinach a to tak jak porównywać smalec i oliwe z oliwek, tu jedno i drugie jest tłuszczem :)
 

Ann92

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2014
Posty
17
Punkty reakcji
0
Dzięki za odpowiedź, może ruszę z tą dietką poczytam jeszcze opinie i porady i jeszcze w tym tygodniu muszę coś zacząć bo już mam mało czasu :D
 

heriffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2011
Posty
53
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Nie ma za co, powodzenia w osiągnięciu celu i pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na Oxy to bardzo istotne jest żebyś zaliczyła wszystkie fazy, nie tylko tą, która maksymalizuje spalanie tłuszczu ale też stabilizującą i wyprowadzającą z diety. Wszystko jest tu tak pomyślane żeby pomimo krótkotrwałego ograniczenia różnych składników, jak np. węgli, organizm nie poczuł się w żaden sposób zagrożony :)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
sarineczka napisał:
Hej dzięki za opinie, już wcześniej postanowiłam i tak spróbować bo na innych forach czytałam dużo dobrego o tej dietce.
9 czerwca wystartowałam z wagą 78,8kg a 30 czerwca rano po wyjściu z diety miałam 74,1. Czuję się super, dieta Oxy zdziałała dla mnie naprawdę dużo chociaż muszę przyznać, że czasem nie było łatwo ale wtedy robiłam sobie dodatkowego szejka jak mi gdzieś doradzono i spoko. Prawie 5kg zleciałam, ale tu akurat wiem, że część to była woda ale skoro bluzeczka, która mnie opinała leży teraz ZNACZNIE lepiej no to na wagę nawet nie patrzę :D
No to gratulacje! Fajnie, że tak ładnie na Ciebie podziałało, swoją drogą przeglądałam kilka wątków o Oxy na innych forach i zachwalają ją tam jako dietę idealną na upały co o tym sądzicie?
 
Do góry