Dieta na mase pomoc

cpt_obvious

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam ponownie,
Znowu potrzebuje pomocy. Musiałem zaniechać swoją byłą diete bo była za droga, można powiedzieć że jestem na krawędzi bankrutcwa. Mam 18 lat, ważę 60 kg przy wzroście 175.
Jestem ektomorfikiem i potrzebuje taniej diety. Szkołę kończe zazwyczaj ok. 15 więc w szkole niestety muszę spożywać 2-3 posiłki.

Trenuje od niedawna Muay Thai 2 razy w tygodniu (Wtorki i Czwartki), w poniedziałki i środy trenuje w domu (Pompki, brzuszki, przysiady itp), a w soboty jakieś luźne ćwiczenia.
Zależy mi na nabraniu masy przy minimalnych kosztach. Z góry mówię, że nie musi być to 100 procentowa dieta, taka która da chociażby jakiekolwiek efekty mimo że nie jest
doskonała. Pomyślałem nad czymś takim:

I Posiłek ok godziny 6:30-7:00 (W domu)
Omlet z 3 jaj z zółtym serem i jabłkiem + szklanka mleka
albo
3 Kromki chleba żytniego pełnoziarnistego z masłem, szynką, serem ewt. dżemem + szklanka mleka
albo
płatki owsiane z mlekiem i kakao

II Posiłek ok godziny 10:00 (Szkoła)
Zimny ryż z jogurtem?
albo
Serek wiejski + Kromka chleba żytniego z warzywami

III Posiłek ok godziny 13:00 (Szkoła)
Jedno z wyżej wymienionych?
albo
Chleb żytni pełnoziarnisty z szynką serem sałatą ogórkiem albo pomidorem

IV Posiłek ok godziny 15:30-16:00 (W domu - obiad)
ryż/kasza + pierś z kurczaka

Przed godziną 18 jakieś owoce/warzywa

18:30 Trening muay thai/ewt. domowe ćwiczenia

V Posiłek ok godziny 20:30

ryż z warzywami albo owocami

VI posiłek ok godziny 22:30

chleb żytni pełnoziarnisty + jajecznica
warzywa


Niestety wiem że jest to marny rozkład posiłków, ale naprawde z kasą krucho.
Brakuje białka.. i węgli pewnie też.
Mogę się zaopatrzyć w białko serwatkowe z ostrowii bo jest w miare tanie (Stosowałbym 1-2 razy dziennie) - tylko kiedy go brać?
No i ewt. mogę kupić Omega 3 (Olimp gold) bo też jest w miare tanie bo rybke rzadko kiedy bd mogl kupować. z 2-3 razy w tyg. dorzucę do 1 z posiłków w szkole makrele czy coś tym guście.

Co ulepszyć w diecie nie tracąc więcej kasy? Wiadomo że do posiłków będę jadł owoce/warzywa czy orzechy.
Nadmiar tłuszczu to nic dla mnie.

I czy opłaca mi się kupować te białko z ostrowi + omega 3?

z góry dziękuje za odpowiedź.
 
Do góry