Dieta? Jaka u sportowca...

Jsjwb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej, mieszkam w internacie i 8 razy w tygodniu trenuje siatkowke + na weekendzie mecze. W internacie nie moge sama przygotować sobie posiłków oraz jesc często coś pożywnego. Czy moglibyście mi pomoc co mogłabym robić by tkanka tłuszczowa mi spadła? Przy okazji chciałabym schudnąć około 2 lub 3 kilo. Jem 3 razy dziennie posiłki, na śniadanie i kolacje mamy duży wybór (płatki, warzywa, wędliny, sery, twarogi, jogurty). Nie wiem co nie powinnam jesc by tkanka tłuszczowa mi nie rosła. Proszę o pomoc.
 

b00ciek

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2014
Posty
25
Punkty reakcji
0
Najlepiej gdybyś ograniczyła białko z rana i wieczorem, takie które znajduje się w serze żółtym lub twarogach. Możesz jeść za to dużo jogurtów, a płatki najlepiej na sucho lub z małą ilością mleka. Rano jadaj wędlinę, owoce i ciemne pieczywo, chyba, że nie lubisz to może być żytni chleb. Jeżeli chcesz zjeść danie w którym znajduje się cukier, to też najlepiej z rana, gdyż spalisz jego nadmiar w ciągu dnia, tym bardziej, że uprawiasz sport. Poza tym wieczorem nie jedz nigdy owoców, a spożywaj, jak najwięcej warzyw. Jeżeli chcesz, aby tkanka tłuszczowa nie rosła to należy odstawić wszelkiego rodzaju słodycze i słone przekąski, takie jak paluszki, krakersy ( o ile w ogóle, jadasz takie rzeczy). Pij dużo wody i soków warzywnych, a soki owocowe mieszaj pół na pół z wodą. Jeżeli chcesz schudnąć to możesz np. zastąpić słodzoną herbatę, herbata owocową, która sama w sobie ma juz cukier i na początek będzie o wiele smaczniejsza niż gorzkie napoje ;)
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to z chęcią pomogę :)
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Dieta sportowca powinna być wysokokaloryczna, ale nie mogą to byc puste kalorie. I zdecydowanie powinnaś jeść częściej a mniej, trzy posiłki dziennie to za mało, min pięć co 2-3 godzinki.
 
Do góry