Dieta dla chlopaka

Wołos

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Hey mam 17 lat i chciał bym troche schudnac przez wakacje , mam 185 cm wzrostu i 81 kg wagi , mam pytanie czy jesli bede jadł małe sniadania ( w sensie 2-3 kanapki), potem maly posilek kolo 14 i obiado kolacje o 18 i potem juz nic to uda mi sie schudnac :p? , chodzi mi o zgubienie 3-4 kilo .



Za wszytskie odp z gory dziekuje :)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Hmm... lepiej będzie jeśli będziesz jadł większe śniadania a w ciągu dnia ok. 5 małych posiłków, obiado - kolacji staraj się unikać, jedzenia po 18 także, jeśli jednak wieczorem będziesz bardzo głodny możesz zjeść owoc.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Nie obejdzie się bez ruchu. Są wakacje, popływaj, pobiegaj, rowerek to na pewno Ci się uda ;)
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Śniadanie, z tego co wiem, powinno być najobfitszym posiłkiem w ciągu dnia. I podobno lepiej jeść mniej a częściej. Ruch też się przyda, jak pisze Duda.
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Wołos nie wiem za bardzo po co chcesz zbijać wagę skoro przy wzroście 185cm ważysz 81kg... masz jeszcze niedowagę kolego....

no ale to nie moja sprawa....

co do posiłków to zbijanie wagi nie polega na głodzeniu sie wpój sobie do głowy że głód to twój wróg... jeśli jesteś głodny to jesz nawet jak sie odchudzasz ale jesz takie rzeczy które nie wpłyną zbytnio na bilans kaloryczny... proponuje dietę oprzeć na 4 posiłkach... pierwszy obfity potem co posiłek to bardziej redukujesz kalorie... posiłki głównie powinny składać sie z warzyw + np białka jaj chudy nabiał itd... jeśli np poczujesz głód miedzy posiłkami wcinaj marchew ogórki itd... pamiętaj żeby dostarczyć odpowiednia ilość białka do organizmu...

co do ruchu polecam pływanie i jazdę na rowerze....
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
ja bym na twoim miejscu zamias zrzucać to bym przybierał i rzeźbił no ale tak jak KLON powiedział to nie nasza sprawa...
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Wołos nie wiem za bardzo po co chcesz zbijać wagę skoro przy wzroście 185cm ważysz 81kg... masz jeszcze niedowagę kolego....

Niedowagę? Ma lekką nadwagę. Jego idealna waga to 80 kg.

Pozdrawiam wszystkich znawców :bag:
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
tego nie mozna powiedziec ze ma idealną wage czy cos bo kazdy ma inna budowe... wiec tego sie nie da ocenic... a w kulturystyce im wiecej masy tym lepiej...
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Duda ty serio piszesz czy sobie jaja robisz :mruga: ??

poprawna waga u mężczyzny przy wzroście 185cm to 85-90kg a on wazy 81kg.... nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że gość ma nadwagę...

jeśli masz jakieś wątpliwości zapraszam do lektury... najlepiej "Podstawy żywienia człowieka" podręcznik dla szkół gastronomicznych...
 

slaweeek777

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
162
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Moim zdaniem nie powinieneś stosować diety odchudzającej bo potem np. w święta twój organizm będzie łapał wszystkie kalorie z pokarmu tzw. efekt jojo
no chyba że bedziesz non stop stosował dietkę..................
Zajmij się sportem szczególnie w porach zimowych bo wtedy najwięcej przybiera się na wadze
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Jeśli powoli i odpowiednio schodzisz z redukcji to żadnego tłuszczu nie nałapiesz...
 

slaweeek777

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
162
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
zgadzam się jeśli będziesz stosował dietę stopniowo po przez ograniczanie kalorii to będzie git
 

gerard08

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
stary heh idź na siłownie masz z czego rzeźbić fajna sylwetkę.;) to jest moje zdanie :D :D :D :D :D
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Raczej nie ma z czego rzeźbić, rzeźbi się z masy mięśniowej a nie tłuszczowej.

Niedowagę? Ma lekką nadwagę. Jego idealna waga to 80 kg.

Biorąc pod uwagę większy ciężar masy mięśniowej niż tłuszczu to KLON ma racje. BMI nie sprawdza się w przypadkach gdy ktoś ćwiczy na siłowni lub uprawia podobne sporty. Ludzie ważą po 90kg <... przy 180cm wzrostu i nie mają nadwagi, ponieważ mają niski poziom tkanki tłuszczowej. Przy jego wzroście dobrze by wyglądał ważąc ok 90kg. Mięśni oczywiście.
 
Do góry