Dieta czy trening ?

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witam serdecznie.
Otóż nie wiem co mam robic.
Mam ponad 90 Kg i 180 cm. O duzo za duzo ;]
Nie wiem czy mam odrazu ćwiczyć czy najpierw zrzucic pare kilo ?
Jezeli trening to prosze o jakis w miare skuteczny , bo nie mam pojecia o tym.
Mogę ograniczyc jakos jadłospis , np. mniej słodyczy , fast-foodów (no oczywiscie to jakis czas , pozwole sobie na jakies przekąski)
A jezeli chodzi o trening to nie mam żadnego sprzetu.
Rozne baseny , siłownie nie wchodza w gre.

Dziękuje i pozdrawiam
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Najlepiej połączyć jedno i drugie. Należy jednak pamiętać o tym, że dietę należy uzupełniać jakimiś porządnymi suplementami. Ja np. używałem suplementów CaliVita i jestem bardzo zadowolony. Dzięki temu można się odchudzać skuteczniej i przede wszystkim dużo zdrowiej. Wszystkie niedobory są na bieżąco uzupełniane.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
dieta I trenig

A jezeli chodzi o trening to nie mam żadnego sprzetu.
Rozne baseny , siłownie nie wchodza w gre

rozumiem ze chcesz zrzucic pare kilo..

no to:

1) bieganie

2) rower

i tego typu :)

dieta, musilabys sobie rozpisac pozadna dieta na caly dzien, co jak i kiedy :]
 

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Znaczy rowerek chyba bede mial , zainwestuje sobie.
Jezeli chodzi o trening to nie mam zielonego pojecia.
Jakie cwiczenia,jak dlugo , ile powtórzeń ... ?
Opłaca sie kupować jakieś hantle itp ?

Co do diety to podobnie.
Nie zamierzam całkowicie zmieniac jej , poprostu jesc jak zawsze tylko cos odjac , cos dodac.
Np. jeść do 19 , zero słodyczy , duzo owców.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Znaczy rowerek chyba bede mial , zainwestuje sobie.
Jezeli chodzi o trening to nie mam zielonego pojecia.
Jakie cwiczenia,jak dlugo , ile powtórzeń ... ?
Opłaca sie kupować jakieś hantle itp ?

Co do diety to podobnie.
Nie zamierzam całkowicie zmieniac jej , poprostu jesc jak zawsze tylko cos odjac , cos dodac.
Np. jeść do 19 , zero słodyczy , duzo owców.

nie sprecyzowales dokladnie jaki jest twoj cel, jezeli tylko chudniecie i zrzucanie zbednych kg to cwieczenia aerobowe.. czyli biegani, rowerek te sprawy

"duzo owowoc" przy chudnieciu nie jest raczej wskazane gdyz maja one duzo cukru, to dobry i wartosciowy cukier no ale jednak :)

znajdz sobie pozadny serwis kulturystyczny, sa takie na necie, tak znajdziesz kazde info jakie ciebie interesuje, tylko trzeba sie troche wysilic :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Jezeli ci na profesjonalnej diecie to wejdz na kfd.pl, za niewielka sume bedziesz mial extra diete, a jezeli chcesz to mozemy tu cos wymyslic, chociaz tobie dieta low carb, silka i cwiczenia aerobowe wystarczylyby w zupelnosci.



I NA TWOIM MIEJSCU O FAST FOODACH I SŁODYCZACH BYM CAŁKOWICIE ZAPOMNIAŁ.
 

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Mysle ze dam rade nie jesc slodyczy itp.

Co do diety , to zobacze je i spróbuje ...
Rowerk raczej bede mial + do tego jakies cwiczenia (moj brat ma takie ktore mu pomogly)
 

never_mind

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
W twoim przypadku (jak w wiekszosci zreszta) 70% jest to dieta, pamietaj jestes tym co jesz... 30% sa to cwiczenia. Jezeli chodzi o jedzenie to kompletnie bym odrzucil slodycze, alkohol, pieczywo, ziemniaki, sztuczne wedliny, kielbasy i parowki. Przykladowy posilek: sniadanie: platki z mlekiem max 2%, 2 sniadanie: powiedzmy jablko; obiad: gotowany kurczak z ryzem i jakas salata; kolacja ciemny chleb najlepiej bez masla z powiedzmy wedzona makrela, czy lososiem. Jezeli chodzi o cwiczenia to skupilbym sie na basenie i saunie, polecam rowniez squasha super sprawa i wylewasz z siebie mase kalorii. Oczywiscie rowniez silownia przynajmniej 2 razy w tygodniu (na poczatku rowerek to dobry pomysl).
Jezeli masz jakies pytania wal :)
 

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
dziękuje za tą odpowiedz.
A co do diety, to to jabłko na 2-gie sniadanie to troche malo. Teraz w szkol3 jem ok. 2-3 bułki.
Za malo na 8 godz jedno jabłko.
Na basen mam mozliwosc , lecz silownie nie ;/
 

never_mind

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
chodzi o to ze musisz ograniczyc posilki do minimum, oczywiscie stopniowo i zeby nie zagrazalo twojemu zdrowiu. Ja ci podalem przykladowy posilek dzienny z podkresleniem przykladowy. Musisz konkrolowac bialko, tluszcze, weglowodany. Powiedzmy doloz na 2 sniadanie chleb razowy z poledwica z indyka. I stopniowo zmniejszaj posilki. Nigdy sie nie upychaj. Nie spij po posilku, nie jedz weglowodanow na noc. Weglowodany to energia, polecam przed treningiem, wysilkiem. Tylko nie przed snem, poniewaz odkladaja sie w tluszcz. Wazne sa posilki regularne i jak wspomnialem wczesniej, nie przejadanie sie.
 

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Tylko ze nie zamierzam robic takiej diety jak piszesz , bo jak skoncze juz cwiczenia i dieta , powroce do starych nawyków i bedzie efekt jo-jo.
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Chciałbym ważyć 90kg jak na razie jeszcze dużo brakuje, na twoim miejscu zacząłbym porządnie ćwiczyć bez żadnej diety przynajmniej na początku, trening 3-4 razy w tygodniu i wszystko, bez żadnych ograniczeń w jedzeniu. Masz odpowiednią wagę więc tylko praca, praca i jeszcze raz praca a efekty same przyjdą z czasem.
 

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Teraz z bratem kupujemy rowerek i nie wiem czy do tego kupic hantle 10kg (2x5kg).
Oraz prawdopodobnie z siostra bede jeździl na basen raz w tyg.

Ale co do hantli to nie wiem ?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
oczywiście ze kupuj. Zwiększysz znacznie zakres ćwiczeń.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
oczywiście połączenie diety z treningiem to bardzo dobry pomysł..ale na początku może lepiej darować sobie bieganie, przy Twojej wadze to może bardzo obciążać stawy, ale pływanie jak najbardziej jest wskazane, no i hantle to też nie jest głupi pomysł..jeżeli mogę coś polecić, to hantle neoprenowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem..ja co prawda jako płeć słabsza używam lżejszych, ale jak dla mnie to są one o wiele lepsze niż zwykłe chromowane
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
neopronowe są bardzo wygodne, ale zwiększajac swoja siłe nie dolozy juz obciazenia na takie hantle, wiec zwyczajne beda najlepszym wyjsciem.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Oprócz treningu i zbilansowanej diety możesz się wspomóc jakimś spalaczem. Rozumiem, że siłownia nie wchodzi w grę ze względów finansowych? Na suplementy nie wydasz wiele. Zerknij sobie na hellhound.pl, tam mają bardzo dużo suplementów dobrych producentów. Obsługa tam na pewno ci fachowo doradzi jak powiesz jakie są twoje cele i ile chcesz na to przeznaczyć.
 

Delete

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Raczej o transport :) W okolicy sa darmowe siłownie.
Juz cwicze 3 tyg. miałem 91,5kg teraz mam 88,3.
Cwiczac 5x1godz tyg. na rowerku (tylko)
Oraz ograniczenie slodyczy itp
Jadam do 19. Przewaznie otreby z platkami owsianymi.
Dobry efekt?
 
Do góry