Diabeł znowu nawiedził Devon?

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Diabeł znów nawiedził Devon?
Starsza pani, która mieszka w spokojnym hrabstwie Devon, ze zdumieniem opowiada o tym, jak odnalazła ślady diabła - podaje brytyjski dziennik "The Sun".
Ślady, które zobaczyła na śniegu, przypominają kopyta. Podobny fenomenalny widok ukazał się w jej mieście w 1855 roku - teraz Jill Wade liczy na to, że tajemnica zostanie wreszcie rozwiązana.

- Nie mogłam w to uwierzyć - mówi kobieta, która znalazła ślady na świeżym śniegu w swoim ogrodzie w Woolsery. - Ślady były w kształcie kopyt. Nie było żadnych innych na całej powierzchni świeżego śniegu. Chcę wiedzieć, co to było - zaznacza Wade.

Naukowcy już zbadali odciski, które mają pięć cali długości i pojawiają się na ziemi co 11-17 cali.

Ślady są porównywalne do tych, które pojawiły się w Devon 154 lata temu i ciągnęły się na długości stu mil. Wtedy uznano je za odciski diabła.

Eksperci uznali, że w obu przypadkach mogło chodzić o wizytę zwierzęcia podobnego do sarny i odrzucają legendę, która przez półtora wieku fascynowała hrabstwo.

Onet. pl
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ciekawe czy to rzeczywiscie jakas nieznana istota. z tego co kojarze poprzednim razem zapanowala niezla psychoza. urzadzano kilka polowan, ale nie zabito nic poza wielkim wilkiem, ktory raczej nie byl sprawca mordow. chyba ze tym razem ktos dla zartow podrobil slady, zeby pasowaly pod stara legende
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
ja bym stawiała na dzika, a nie na diabła :p
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
diabel to tylko symboliczne okreslenie. to bylo raczej jakies nieznane stworzenie. moze cos w stylu chupacabry.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Ta historyjka tylko dowodzi jak ludzie wszędzie umieją znaleźć diabła, UFO czy duchy. Czy ślady na śniegu jakiegoś zwierzaka zasługują na to aby o nich dyskutować na forach?
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
A jeszcze takie podstawowe pytanie... z kad oni wiedza jak wygladaja slady diabla o_O?
 

gangryna

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Dokładnie, najbardziej zadziwiające w tej historii powinno być to jak szybko ludzie postanowili skojarzyć te ślady z odciskami diabła, mam nadzieje że dzięki temu ich miejscowość zarobiła trochę na turystach, bo innego wytłumaczenia nie ma.. nikt nie jest, aż tak głupi, choć prawdą jest że pewne historie zakorzenione są w pewnych społecznościach tak głęboko, że ludzie są w stanie uwierzyć w najgorsze bzdury.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Z tym diabłem to chodziło żeby przyciągnąć w uwage. Z resztą - ludzie myślą o tym co ich ciekawi i co ich straszy. Nic dziwnego, że skojarzyli sobie to z diabłem, elcz ja nie wierzę, iż na prawdę to był diabełek.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Aaaa, cienizna :p U mnie diabła jeszcze nie było, bo się boi odkąd wysłał do mnie szatanów i nie wrócili :D
A tak szczerze, to to jest raczej bajka
 

Sensei Tamtai

Need For Speed LoVer, MięsoLoVer
Dołączył
28 Styczeń 2008
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Kujawsko-Pomorskie.
Ja mam książkę "Ksiega tajemnic" w ktorej jest o tym wspomniane. To nie moze byc dzik bo slady byly na scianie domu i na dachu i to sie rozciagalo na 60 mil....
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Tjaaa wszedzie mnie pełno :p

A tak na powage to było raz cus w okolicy Mielca o kręgach w zbożu.... wczesniej był film o tym :p Kłosy ładnie w jedna strone poukładane na dosyc dużym obszarze o kształcie koła..... każdy ze ufo i od razu tego tego kosmici :lol:
Jak sie pozniej okazało to sąsiad chciał nielubianego przez siebie sasiada nastraszyc i poukładał ładnie deseczki w kształcie takim jak ufo no a sposob jak tego dokonac był jakis czas temu o 2 wnocy w tv BB)

Ciekawe jak w tej sytuacji sie okaze :D
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
No pewnie jeszcze diabeł odwiedził ziemię.. duchy i inne stworzonka typu diabeł istnieją, owszem - ale tylko u tych ludzie którzy w nie wierzą. Są to wytwory wyobraźni a jeśli ktoś widział lub nagrał ducha to musi byc niezły w obsłudze photoshopa.
 

Dante_ph

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
ciekawe czy to rzeczywiscie jakas nieznana istota. z tego co kojarze poprzednim razem zapanowala niezla psychoza. urzadzano kilka polowan, ale nie zabito nic poza wielkim wilkiem, ktory raczej nie byl sprawca mordow. chyba ze tym razem ktos dla zartow podrobil slady, zeby pasowaly pod stara legende

Czy możesz podać jakie "mordy" masz na myśli, czytałem trochę na ten temat i żadnych sobie nie przypominam.
Nawiązując też do wcześniejszej wypowiedzi: podstawą do przypuszczenia że ślady nie pochodzą od "zwyczajnej" istoty był właśnie fakt iż ślady te ciągnęły się przez stosunkowo duży obszar, będąc widoczne na murach, ścianach, dachach, przecinały również rzeki. Poza tym określenie "diabeł" jest wieloznaczne.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Czy możesz podać jakie "mordy" masz na myśli, czytałem trochę na ten temat i żadnych sobie nie przypominam.
Nawiązując też do wcześniejszej wypowiedzi: podstawą do przypuszczenia że ślady nie pochodzą od "zwyczajnej" istoty był właśnie fakt iż ślady te ciągnęły się przez stosunkowo duży obszar, będąc widoczne na murach, ścianach, dachach, przecinały również rzeki. Poza tym określenie "diabeł" jest wieloznaczne.
sorki pomylilem wydarzenia z wydarzeniami w Gevaudan. :p tutaj faktycznie chodzilo tylko o slady idace prosto pomimo przeszkod w postaci domow, murow itp. :)
 

R.A.Z.O.R

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
100
Punkty reakcji
2
być może to diabeł nie osądzajmy dopóki nikt nie wie co to jest ja tam myślę że to kłamstwo no ale być może...
 
Do góry