Demokracja Czy Dyktatura, A Może Coś Innego?

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Ja jestem za dyktaturą. Oczywićsie w odpowiednich rękach. Potencjalny dyktator musi iść za dobrem państwa, a nie swoim.
Jak wy myślicie??
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja jestem za demokracją. Odpowiada mi to, że można mieć wolność głoszenia swoich poglądów, tworzenia politycznych grup i wolność do religii. Myśle też że dobrze jest jak to my wybieramy naszą włądze.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tak ale po cholere nam demokracja i wpływ na rządy, skoro nawet nie ma zabardzo na kogo głosować bo jedni i drudzy to banda idiotów.

A dyktatura to źle kojarzone słowo w dzisiejszym "cywylizowanym" świecie, oraz owa dyktatura jest tepiona, spójrzmy na Białoruś czy Kube, w/g tamtych ludzi żyje im sie dobrze ale i tak wciąż interweniujemy. Nie lepiej zaprowadzić hmm, monarchie absolutną?
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Dla mnie dyktatura jest chyba najlepszym rozwiązaniem, nie znam się jeszcze bardzo dogłębnie na systemach sprawowania władzy, ale mam takie odczucie jakby dyktatura była najlepszym rozwiązaniem.
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Ja skłaniam sie ku demokracji.
Marzy mi się coś na wzór utopijnego panstwa o jakim w "Przyadkach Mikołaja Doświadczynskiego" pisął bodajże Krasicki ;)
 

mego

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
1
cóż, według mnie ani to ani to nie jest lepsze. Zazwyczaj dyktatorzy to jacyś tyrani którzy prowadzą pańswto na zgubę. A w demokracji to każdy chce co innego i panuje ogólne nieporozumienie.
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Zazwyczaj dyktatorzy to jacyś tyrani którzy prowadzą pańswto na zgubę.

Może i zazwyczaj tak jest, ale jak państwu trafi się pożądny dyktator, który chce poprawić warunki życia ludności to jest to rzecz najlepsza na jaką może kraj liczyć. (to moje zdanie)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
A ja bym preferował nowy ustrój.
Stajemy pod ścianą i rozstrzeliwują nas inni.
Potem oczywiście role się odwracają :D
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Złem najmniejszym będzie tu chyba demokracja, chce wiedzieć za co skrócą mnie o głowe i sam wybiore sobie kata.
Roman spadaj..! Nie mówiłem do ciebie!!!
Zreszta, je**ć polityke. Tata mówi że tylko pierwsze spotkanie z ZUS'em jest w stanie zmienić człowieka, do tego czasu zostane przy tym co napisałem.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nie zgadzam się z tym poglądem.
W demokracji dochodzi do kłótni, czego dobitnie pokazują wydarzenia zaraz po wyborach.
 

dark lady

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Taak póki jest to co jest to jest źle. A woleliście komuny? Dajcie spokój. Co z tego, że był ład bo władzę miał jeden jak nie było nic poza tym?
Ja chce demokrację. Tyle, że mądrą demokrację. Wiadomo, że nie ma takiego kto by każdemu dogodził, ale trzeba iść na kompromisy :)
Wolę wolność, niż zniewolenie. Dyktatorzy to zwykle fanatycy, którzy jeśli dostaną dostęp do korytka to wykorzystują je jak tylko mogą. Pomyślcie dbacie o ogródek swój czy sąsiada? Tak samo by było jeśli dostalibyście władzę. Ważnyby był wasz ogródek :p
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Najlepszy kompromis, to taki których wszystkich złości.
Nie. Gdybym ja miał roztrzygać jakieś spory, to by zawsze było moje na wierzchu. ^_^
 

dark lady

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Więc w takim razie sprecyzuj swój pogląd. <_<
Moim zdaniem twój to :Dyktatua w moich dłoniach, a chasło przewodnie to :Róbta co chceta"
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nie.
Dyktatura w moich dłoniach, ale ordnung muss sein.
Zlikwidować jehowych, hare kriszne i inne sekty.
Pozbyć się populistów, nawrócić cały kraj na protestantyzm, po czym ukraść 2 mln € i uciec ^_^
 

dark lady

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Tja. Cudownie widzę przyszłość naszego kraju... <_<
Czy ja czasem nie zapomiałam dodać. Powagi chłopie?
Tak na poważnie twoja wizja rządów jest taka sama?
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
na honor coż za poglądy ... a czemu akurat dostało sie hare krisznie odeonku ???? czyżby mieli za małą średnią jak dla ciebie :lol:
jak dla mnie demokracja ... tylko naprawde w rękach ludu. A nie spasionych i wymalowanych świń. Dyktatura juz byla ale narzucona nam przez wujka Jozka ;] nie dalo to nic ... przez to nasz kraj jest w takim staniew jakim jest
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kszaczek, Hare Kriszna była tylko jednym z wielu przykładów odnośnie sekt, a że ze słowem sekta najczęsciej chyba jest kojarzona Hare Kriszna (ja coprawda kojarze raczej kościół katolicki) to stąd ten wywód Odeona.
 
Do góry