delikatne ubrania

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Jak pierzecie delikatne bardzo ubrania?? Wełniane czy jedwabne nawet. Na ciele wyglądają genialnie ale w utrzymaniu są bardzo trudne, w pralce ciężko by było wyprać.
 

Gregor84

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
konin
Moja kobieta nie ma wiele takich ubrań ale jeśli już pierze to ręcznie w misce :)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Hmm, mam nadzieję, ze to nie jedyny sposób. Nie znoszę prać ręcznie, mam wtedy wrażenie, że ubrania są niedoprane, a bluzki jedwabne wyglądają bosko. Wolałabym jednak żeby to pralka robiła za mnie, a jakieś środki specjalne też??
 
D

Dorka123

Guest
Są już na rynku delikatne pralki, w których możesz wyprać praktycznie wszystko, wełnę, jedwab i wszystko czego do tej pory nikt się nie odważył do pralki wsadzić ;)
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Dokładnie nawet chyba jedną taką pralkę można było zobaczyć w jednym odcinku "Top Model" :) Taki sprzęt to rewelacja.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Fajna jest ta pralka, widziałam ten odcinek. Hmm, ale jakby wyprać w niej wełnę czy jedwab to może i z garniturem by się coś dało pokombinować, tylko w praniu to pewnie podczas suszenia by były plamy od wody, a często wystarczyłoby tylko pozbyć się zapachu, który wchłonął.
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Tylko miska :) A delikatne swetry w max 40 stopniach, w skróconym praniu i bez długiego wirowania :) Nie zniszczył mi się żaden sweter, oprócz jednego... Ale to akurat była wina mojego Lubego, bo bezmyślnie wrzucił sweter do załadowanego bębna nic mi o tym nie mówiąc. A ja cóż, akurat w bębnie miałam pościel i wstawiłam na 90 stopni :p Teraz jego sweterek jest mój i w sumie nie ma tego złego... :)
 

kachna27

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Tylko ręcznie chociaż tego nie znoszę :) czasem chłopak mi pomaga jak ma dobry dzień hehe ostatnio zdarzyła mi sie taka historyjka w pracy, że przyszedł jeden pan i miał całe ręce w czerwonych plamach i mnie przestraszył bo powiedział, że to od zmywania i prania bez rekawiczek to mu się stało i powiedział żebym nigdy w życiu w nie prała czy zmywała bez rękawic bo później mogę mieć ręce jak on od detergentów. Chyba mój chłopak będzie musiał się tymi sprawami zajmować hehe.
 

Merila

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja piorę ręcznie, chyba, że coś drogiego i delikatnego, to do pralni oddaję;)
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
ręcznie albo na specjalnym programie w pralce (do lekkich tkanin)
 
Do góry