dekalog patrioty

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Co sądizcie o stworzonym przez Surge Polonia dekalogu patrioty w formie plakatu? Coś byście dorzucili, a może wykreślili? Mi się ogólnie podoba, może nawet sobie go zamówie
pol_pl_Plakat-patriotyczny-Dekalog-Patrioty-159_1.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bardzo piękne słowa, szkoda że kilku z niech osoby, które mienią się narodowcami nie przestrzegają. Ale gdyby faktycznie byłby to katalog mądrego narodowca to pochwalam
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
"Bóg, Honor, Ojczyzna"

W przedstawionym dekalogu brakuje tego pierwszego. Co to za Polak-Patriota, który nie buduje na solidnym fundamencie?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
danielu, przede wszystkim pkt 3, 6
No tak ale nikt nie mówił, że narodowcy muszą przestrzegać kodeksu, który zamieścił ktoś tu na forum prawda?
Żeby jakiegoś kodeksu od kogoś wymagać to najpierw trzeba wychować takie pokolenie ludzi, których się nauczy czegoś.
Na końcu można wymagać a nie odwrotnie.
My w Polsce robimy wiele rzeczy na odwrót i efekt jest zwykle przeciwny do zamierzonego.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Popieram Daniela.
Już nieduży dzieciak w polski
ej rodzinie powinien poczuć dumę z Polski i swojej przynależności do rodziny polskiej, więc pośrednio do
narodu polskiego.

W tym miejscu muszę przyznać rację tym, którzy głoszą, że nawiązywanie do martyrologii narodu może wywołać żal, gorycz, ale patriotyzmu raczej nie wywoła.

Patriotyzm zaczyna się po poznaniu sukcesów, zwycięstw, mądrości. A sięga się uparcie do czasów niedawnych i bohaterstwa z góry skazanego na klęskę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak czytam twoje ostatnie zdanie i nie bardzo rozumiem, patriotyzm zaczyna się od poznania sukcesów, zwycięstw a jednocześnie łączysz to z bohaterstwem z góry skazanym na porażkę. To albo sukces albo porażka ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A sięga się po wydarzenia, które patriotyzmu nie budzą, lecz powodują gorycz, żal. Ta litera A jest równoznaczna z przeciwstawieniem się czemuś poprzedniemu
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Ten dekalog to dobry bat na nacjonalistów. Niech kole ich w oczy, jak poniża się własną ojczyznę.

Sam patriotą nie jestem i dla mnie dekalog to zwykły chwyt marketingowy firmy, która wyczuła pieniądze w kreowaniu polskiego soft-power (podobnie jak wielbiony Donatan).
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dlaczego patriota musi pamiętać wydarzenia z przeszłości?

Oto przykład.
Rząd Kaczora Donalda i prezdent Komoruski miI przegrane powstaniaeli do wyboru poparcie tej części Ukraińców, która chce oddzielenia się od Rosji poprzez wstąpienie do UE, albo poparcie Rosji w jej dążeniach do nowego "zbira" - tym razem ZUIR-a (na poczatek zawarcie unii celnej Rosji z Ukrrainą)

No, i "wiedza" PO przeważyła, bo przecież Ukraina to rozbiory Polski, to rusyfiikacja narodu, to Katyń i Czarnobyl. A także rzeź na Wołyniu. I przegrane powstania...
Zatem trzeba działać w interesie Rosji przeciwko Ukrainie. Prawda?
 
M

MacaN

Guest
Davidas napisał:
"Bóg, Honor, Ojczyzna"

W przedstawionym dekalogu brakuje tego pierwszego. Co to za Polak-Patriota, który nie buduje na solidnym fundamencie?

Nie może być patrioty bez tego " Bóg " ? ;) Nie może być bez tego " Honor " ? ;)

Każdy ma swoje ideały i jeśli jednym z nich jest umiłowanie ojczyzny, można go nazwać patriotą.


Sam " dekalog " to głupota. Oczywiście zawiera on " wskazówki ", ale nie wskazówki bycia kimś tam, tylko bycia dobrym, przykładnym obywatelem - i dobrze.



Luka Wars napisał:
Ten dekalog to dobry bat na nacjonalistów
Bat na nacjonalistów ? W jakim sensie ? ;) Uważasz, że nie ma nacjonalisty, który nie ćpa, nie rzuca się do ludzi, nie zachowuje się " normalnie ", idąc sobie w marynarce przez miasto i nosząc dumę w piersi, kiedy dojrzy wywieszoną przez okno jakiegoś budynku biało-czerwoną flagę ?

Czy nacjonalista musi być łysym, niewychowanym, niedouczonym imbecylem z przeżartym mózgiem ? Jeśli tak twierdzisz, to jesteś bardziej ograniczony, niż mogłoby się wydawać.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
To jest właśnie to- w dzisiejszych czasach, słowo nacjonalista, kojarzy się z czymś złym. Zwykle z łysym kibolem, który tylko patrzy gdzie by tu zrobić jakąś zadymę. Bardzo mylny i nietrafiony pogląd. To jest zwykły zbir, a nie nacjonalista. Zasłania sobie gębe szalikiem z orłem, nie dlatego, że jest patriotą, tylko żeby policja nie mogła go rozpoznać. To nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem.

Druga sprawa, większość osób, myli nacjonalizm z szowinizmem, ale ja tutaj nie mam zamiaru tłumaczyć, czym się jedno od drugiego różni, odsyłam każdego kto ciekaw do lektury definicji obu tych słów.
 

Jeszoswiesz

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2013
Posty
83
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Myślę, że spora część tych, którzy uważają się za patriotów, nie potrafi sprostać tym zapisom. Szkoda, bo na prawdę podoba mi się taki dekalog i fajnie byłoby gdyby na prawdę funkcjonował.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie trzeba aż tak wiele, by robić coś dla Ojczyzny. Wystarczy drzeć szarpie na opatrunki dla poparzonych strażaków pożarnych albo - jako wolontariusz - układać w ważnym miejscu wał przeciwpowodziowy z worków z piaskiem
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Fajny dekalog, ale umieszczone w nim "przykazania" są najbardziej łamane przez tych co się z nim identyfikują, czyli Narodowców i polską "Prawicę", a najbardziej przestrzegane są przez tych, których wspomniane grupy nienawidzą i z którymi walczą.

Ogólnie bez jakiegoś fanatyzmu, ale popieram te punkty. Gdyby wszyscy je przestrzegali zniknąłby PiS i cały ten Narodowo-terrorystyczny ruch.

Aaa i jeszcze jedno. Brakuje w nim ważnego zagadnienia. Tolerancji...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tolerancja ? jak może być obecna skoro system premiuje tylko jedną grupę w opozycji do innych
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Brakuje w nim ważnego zagadnienia. Tolerancji...
tolerancji w jakiej sferze?
jeśli Ci chodzi o tolerancję dla środowisk homo, to prawdziwy patriota nie powinien byc tolerancyjny, bo to zguba dla społeczeństwa i państwa Polskiego.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Pestka__ napisał:
tolerancji w jakiej sferze?
jeśli Ci chodzi o tolerancję dla środowisk homo, to prawdziwy patriota nie powinien byc tolerancyjny, bo to zguba dla społeczeństwa i państwa Polskiego.
Chyba wszyscy wiemy co to oznacza słowo tolerancja, tolerancja szeroko pojęta. Akurat tolerancja do homo jest sprawą siedmio-rzędną i nie to miałem na myśli. Tobie tylko jedno w głowie :D Tolerancja do innych ras, niepełnosprawnych, do samych siebie i co najważniejsze... tolerancja do tych, co mają inne poglądy niż oni.
 
Do góry