Deja Vu

klauducha14

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
357
Punkty reakcji
2
Miasto
z raju
ja tez takie cos mam jak np.cos robie albo ktos cos do mnie mowi to wydaje mi sie ze juz to bylo myslalam ze jestem sama ale jednak nie i sie z tego ciesze
 

24-24

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Też mam Deja Vu dosyć często... Czy wiecie że deja vu zwiastuje u epileptyków atak drgawek ? Pojawia się na kilka sekund przed atakiem . :dontgetit:
 

felipe10

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
deja vu to nic innego jak spowolniona praca w danym momencie jednej z polkul mozgu. jedna z polkul widzi obraz normalnie a druga iles tam milisekund pozniej i nie umie okreslic tego wydarzenia w czasie dlatego wydaje sie nam ze kiedys to widzielismy ale nie wiemy kiedy :D
 

babcialol

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
dom:P
To nie raczej nie pozniejsze docieranie informacji do mozgu. np. byłem 2 lata temu nad morzem tata powiedzial ze jedziemy do cioci ja sie spytałem czy juz ja kiedys widzilaem (moi starzy po rozwodzie) a moj ze nie no to ok. ja ja zobaczyłem to wydawała mi sie troche dziwnie znajoma <_< następnego dnia poszliśmy na kręgielnie a potem zmęczeni usiedliśmy wszyscy na ławce i nagle sobie uswiadomliem ze wiem co to kto to i co sie zaraz stanie spełniło sie co do joty ja byłem w transie jaby takim :D:D moze przez zmeczenie :papa:
 

maciej293

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
"jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie..."
Ja słyszałem kiedyś fajną teorię na ten temat

Podobno gdy jesteśmy dziećmi całe nasze życie się nam śni, no ale dzieci jak to dzieci o wszystkim zapominają:D
no i gdy doświadczamy deja vu to są właśnie nasze wspomnienia BB)

Wiem że tę teorię można wstawić między bajki ale mi wydaje się ona ciekawa
 

lenka13

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z serduszka
Ja często mam tak, że jak myślę np. nad czymś i zamknę oczy to widzę jakieś zdarzenie, które dokładnie po pewnym czasie mi się przydaża, i jest identyczne. Wtedy mi się wszystko plącze i myśle cały dzień nad tym xDD
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
oj, ja też często tak mam... Może już nie aż tak często jak zdarzało mi sie to jak byłam młodsza, ale nadal mi się to zdarza :]
 

disip

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Ja mam to częęęsto! Ale wiem czemu tak się dzieje (TV)
Mózg poprostu nakłada stare informacje, na te bieżące, zamiast rozpatrywać nowe, aby zaoszczędzić energię. Dlatego dzieje się to gdy jesteśmx zmęczeni.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Niezbyt optymistycznie jest zdać sobie sprawę, że nasz mózg - czyli MY działamy w jakiś określony sposób i jest to metoda, która nas ogranicza.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Bardzo rzadko doświadczam deja vu. Sporadyczne przypadki.
Nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam takie odczucia.
 

monia251110

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ja wierzę w teorię, że czasem informacje z oczu nie nadchodzą jednocześnie. Tak więc, jeśli obraz z lewego oka nadszedł wcześniej, zostaje on zapisany w mózgu (czyli wspomnienie).
Sygnał z prawego oka nadchodzi trochę później i mamy wrażenie, że to "coś" już widzieliśmy, przeżyliśmy etc.
Dlatego też dzieje sie to częsciej, kiedy jesteśmy zmęczeni :p
 

joanka19

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
a ja słyszałam że z jednego oka szybciej dociera obraz do muzgu i dlatego nam sie wydaje że już to widzieliśmy :lol:
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
" a ja słyszałam że z jednego oka szybciej dociera obraz do muzgu i dlatego nam sie wydaje że już to widzieliśmy" - haha dobre. Co do dejavi to tak naprawde nikt nie wie czemu to sie dzieje. Moje teorie sa takie: Ze albo umysl w jakis sposob potrafi przewidziec przyszlosc, albo jak twierdzi moj kumpel przezywamy to samo zycie od nowa (przesuniecia w czasie..??, reinkarnacja./??). No bo jak inaczej wyjasnic to zjawisko. To nie zludzenia, ja bardzo czesto wiedzialem co dana osoba powie, zrobi itp. Jak to wyjasnic>??
 
P

Pałka

Guest
fightern, prosze Cie, nie zaniżaj poziomu forum.

To, że obraz z jednego oka dochodzi wolniej jest udowodnione naukowo.
Nie wyjeżdżaj z kosmicznymi teoriami o przesunięciu czasu, bo to jest co najmniej śmieszne. :)
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
"Nie wyjeżdżaj z kosmicznymi teoriami o przesunięciu czasu" - ja sam nie wierze w tego typu teorie. Napisalem tylko ze taka teoria istnieje, chodz jest malo wiarygodna. Zreszta napisalem to ze znakiem zapytania :D
 
Do góry