Defiknicja bycia miłym

Qutasiewicz

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
1
Co to znaczy być miły??
są ludzie bardzo mili i co za tym idzie bardzo lubiani a ja niemoge sprecyzować o to znaczy być miłym, niemoge dopatrzyć sie konkretnych czynów. Czy ktoś może mi pomóc w sprecyzowaniu co to znczybyć miłym?
 
C

Czart

Guest
1. Uśmiechaj się.
2. Słuchaj tego co mówią inni.
3. Nie spieraj się. Własne poglądy zachowaj dla siebie.
4. Nigdy nie mów głośno tego co pomyślisz, a zwłaszcza jeśli możesz kogoś tym urazić. (szczerość, tą niechcianą zachowaj dla siebie).
5. Bądź pomocny - tzn. pozwól się wykorzystywać.



Ja zaobserwowałem, że ludzie którzy posiadają cechy wymienione wyżej, są określani mianem "miłych".
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Czart napisał:
5. Bądź pomocny - tzn. pozwól się wykorzystywać
Nie koniecznie-bycie miłym nie=bycie naiwnym.Wystarczy posiąść umiejętność asertywności.
Miły człowiek to taki,który już przy pierwszym kontakcie jest przez nas odbierany pozytywnie.Ogólnie kojarzy mi się z kimś życzliwym,dobrze wychowanym.


Qutasiewicz napisał:
niemoge dopatrzyć sie konkretnych czynów.
Wydaje mi się,że jest to raczej cecha osobowości,więc nie można tu mówić o konkretnych czynach.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Qutasiewicz napisał:
są ludzie bardzo mili i co za tym idzie bardzo lubiani
Są też tacy, którzy próbują wszystkim dogodzić. Jednak sami nie wychodzą na tym najlepiej.
Na przeciwległym biegunie zdarzają się natomiast ludzie mili z pozoru.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Qutasiewicz napisał:
Co to znaczy być miły??
Być miłym raczej.


To znaczy , nie być obojętnym ,gdy ktoś nas o coś prosi.
Nie przewracać oczami , gdy ktoś mówi coś totalnie bez sensu.
Wykazywać zainteresowanie , gdy osoba nam o czymś opowiada.
Pocieszyć w razie potrzeby.
To także nastawienie do ludzi, bycie serdecznym , sympatycznym , " dobrze Ci z oczu patrzy" ... i takie pierdoły.

Ogólna akceptacja osoby, i pozytywne nastawienie.
 
C

Czart

Guest
Nie koniecznie-bycie miłym nie=bycie naiwnym.Wystarczy posiąść umiejętność asertywności.

Miły człowiek to taki,który już przy pierwszym kontakcie jest przez nas odbierany pozytywnie.Ogólnie kojarzy mi się z kimś życzliwym,dobrze wychowanym.

1. Asertywność nie działa na wszystkich. Wielu uważa że ma monopol na prawdę, że ich poglądy są tymi jedynymi słusznymi. Wielu ma oczekiwania, wymagania, a odmowę traktują jak urazę.

2. Życzliwość i dobre wychowanie idzie w niepamięć, gdy znacznie różnimy się poglądami. Ja przez obcych jestem uważany za miłego - ładny, grzeczny, życzliwy, czasami nawet uroczy, lecz cechy te przestają mieć znaczenie, kiedy dowiadują się oni co siedzi w mojej głowie.

3. Własne mądrości lepiej zachować dla siebie. Nawet jeśli komuś uświadomi się że tkwi w błędzie, nie podziękuje Ci, tylko będzie chować urazę i szukać okazji by się odegrać.

Być może tylko ja mam takie doświadczenia, być może tylko ja otaczam się wśród takich ludzi.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
bycie milym dla kogos to dla mnie słuchanie tego co druga strona ma do powiedzenia i akceptacja tego, bez okazywania negatywnych emocji
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Jak wynika z przytoczonych tu prób definiowania - bycie miłym, to prawie to samo co bycie uprzejmym.
Taka niby-przyjacielska relacja bez zobowiązań. :D
 
W

wezka

Guest
Bycie uprzejmym+interesowanie się co słychać u znajomych, wspieranie, gościnność, brak egoizmu po prostu
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Jeśli będziesz mówił ludziom to, co chcą usłyszeć - będą Cię uważali za miłego. Po prostu. :)
 
A

alfabeta11

Guest
Hailie, nie do końca masz rację. Trzeba mieć z tym umiar bo inaczej wyjdzie się po prostu na jakiegoś lizusa. Jak to mówią, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :p
Ogólnie to wydaje mi się, że bycie miłym to nie jest jakieś jedno zachowanie. To jest raczej cały zestaw zachowań. Na pewno zaliczy się do tego kultura osobista. Jak powiedział ktoś wyżej, bycie miłym jest podobne do bycia uprzejmym ;)
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
alfabeta11 napisał:
Hailie, nie do końca masz rację. Trzeba mieć z tym umiar bo inaczej wyjdzie się po prostu na jakiegoś lizusa. Jak to mówią, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :p
Jasne, miałam bardziej na myśli to, że większość ludzi woli słuchać miłych słów na swój temat nawet jeśli nie są one prawdziwe. Jest to wtedy szczyt grzeczności uprzejmości.
Nigdy "nie słodzę" ludziom. Wolę nic nie mówić.
 
M

MacaN

Guest
A ja myślę, że to zależy od tonu w jakim się do kogoś odnosimy. Możemy się nie zgadzać, negować każde zdanie, rozkazywać, ale i tak będziemy odbierani jako osoby miłe, jeśli będziemy przy tym mówić spokojnie, bez większych emocji i takim plastycznym głosem :)
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
9macan5 napisał:
A ja myślę, że to zależy od tonu w jakim się do kogoś odnosimy. Możemy się nie zgadzać, negować każde zdanie, rozkazywać, ale i tak będziemy odbierani jako osoby miłe, jeśli będziemy przy tym mówić spokojnie, bez większych emocji i takim plastycznym głosem :)
Zależy z kim rozmawiamy, niektórzy nie znoszą sprzeciwu, ale masz rację - ton głosu jest bardzo ważny.
 
Y

Yelonek

Guest
Ton głosu potrafi być tak przesadnie miły, że wręcz irytujący. Mam tutaj na myśli, np. milutkie panie telemarketerki. :angry: :angry:
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Nie tyle ton głosu, co samo dobieranie słów może mieć wpływ na to, czy ludzie postrzegają nas za miłych, kiedy się im sprzeciwiamy. Słownictwo typu 'masz ciekawe zdanie na ten temat, aczkolwiek moim zdaniem' itp. myślę, że potrafi zdziałać nawet więcej niż najmilej powiedziane 'mylisz się, jest inaczej', niektórzy takiego typu sprzeciwu nie znoszą.

Według mnie być miłym, to znaczy chcieć być widzianym jako osoba uprzejma, pozytywnie nastawiona do wszystkich, do wszystkiego. Co wcale nie oznacza, że nie jest egoistyczna :).
 
Do góry