Dead Space

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
dead-space.jpg

Dead Space to typowy survival horror, czyli gra akcji, w której wszelkie nasze starania podporządkowane są utrzymaniu sterowanej postaci przy życiu. W trakcie rozgrywki wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Elementem odróżniającym Dead Space od największych hitów tego gatunku (serie Resident Evil, Silent Hill, Alone in the Dark, czy Fatal Frame) jest to, że akcja nie rozgrywa się w czasach nam współczesnych. Mamy tu bowiem do czynienia z klimatami science-fiction. Nie jest to nowy pomysł, aczkolwiek w przeszłości o podobną tematykę zahaczały głównie pojedyncze i niezbyt udane tytuły (jak chociażby Martian Gothic: Unification).
[czytaj dalej...]

Screeny:






Filmy:
First Look Trailer
Outer Space Trailer
Dismemberment Gameplay
Strategic Dismemberment Featurette

Oficjalna strona:
http://deadspace.ea.com/




Od siebie mogę dodać, że gra miód. Mroczny, ciężki klimat, doskonała sceneria, kapitalne dźwięki oraz porządna grafika sprawiają, ze gra się na prawdę przyjemnie.
Najbardziej podoba mi się jak muzyka dostosowuje się do sytuacji: w spokojnych momentach leci mroczny i ciężki ambient który wraz z ze zbliżającym się niebezpieczeństwem potrafi zręcznie przejść w klimat znany z filmów z obcym. Jeszcze nigdy, w żadnej grze, nie spotkałem się z tak dobrze zbudowaną sceną dźwiękową, efektami. Wrażenie jest takie jak bym wcześniej nie grał nigdy w grę z przestrzennym dźwiękiem.
Ogólnie koncepcja gry przypomina mi trochę "The Thing" co jest raczej dobra rzeczą bo jeżeli tak samo jest w dalszej grze to mamy najlepszy horror jaki powstał przez ostatnie kilka lat. Jak na Electronic Arts świetna produkcja. Polecam!
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Zdublowałeś temat ;p
Kolega, który raczej mało gra w strzelanki (wielbiciel RPG-ów), przeszedł grę i bardzo ją sobie chwali.
Mi też się spodobała.
Ma swój ciężki klimat ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Mały OT: O tak, zastanawialiście się dlaczego pozostałe pozycję (na pudło) w których występuje więcej tekstu jak chociażby Oblivion czy najnowszy Fallout nie został przetłumaczony? A szkoda.
Ja tam wolę gry w oryginalnej angielskiej wersji językowej :p nie ma wtedy żadnych błędów i literówek, a i zawsze rozwija się znajomość języka..
 

Domian

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
z podziemia
Niezła ;P na razie jestem na tym statku Yashikumura chyba czy jakoś najfajniejsze jest szatkowanie pięścią ^_^
 
Do góry