Dawkowanie Suplementów

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Gainery

Gainery - zwane inaczej jedzeniem w proszku to odżywka białkowo węglowodanowa (10 % - 20 % białka , oraz 80 % - 90 % węglowodanów), zażywamy gdy nie możemy do końca zjeść pełnowartościowego posiłku. Gainer nie może nam całkowicie zastępować posiłku.

Carbo i pochodne - stosuje się w celu odbudowania zapasów glikogenu zużytego podczas wysiłku fizycznego. stosuje sie około 0,5- 0,8 g / kg masy ciała.

Kreatyna

Dni treningowe:
4-5g rano lub przed treningiem
4-5g po treningu
Dni nietreningowe:
4-5g rano
4-5g po południu

Aminokwasy

Aminokwasy proste jak i rozgałęzione ( bcaa) stosuje się w proporcji 1g / 10kg masy ciała


Wkrótce nastąpi aktualizacja tematu
 

ROOBALL

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
174
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
KLATKA ......
Bossy temat moze i dobry dla poczatkujących ale zeby wpełni określic dawkowanie to zależy od organizmu i od produktów jak również kto chce co osiągnąc bo np. przelicznik wegli dla osoby która chce przytyc bedzie większy niż 0,8 na kg czy np przy SAA ( wiem że to dział odżywek ale tak dla przykładu jest duzo wieksze zapotzrebowanie na białko i wegle)jak również w zależności od intensywności treningu.
Co do creatyny masz racje wiecej i tak organizm nie przyjmie choć stosuje sie równiez faze ładowania gdzie przyjmuja nawet po 20-25 g credy przez pierwsze 3 dni i mówia ze to działa ( sam nigdy tego nie próbowałem).

Zmierzając do sedna chodzi mi o to że doświadczeni to zrozumieją i ty dobrze o tym wiesz a poczatkujacy ogranicza sie do stosowania dokładnie tak jak jest napisane i czasem mozna sie rozczarowac hmm
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
i swoje ciało temat jest głownie dla laików i początkujących. Człowiek ćwicząc dalej będzie zagłębiał się wiedzą, odkrywając też powoli swoje ciało i wiedząc że później nie stosuje się wszystkiego tak jak pan doktor powiedział bądź jest napisane na suplemencie.

Fazy nasycenia nie będę pisał bo jak dla mnie jest to marnowanie kreatyny. ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Dla laików dobry temat przynajmniej nie bedzie postów typu co jak brac heh hmm

otóż to, ale znając życie znajda się i tacy co nie będą chcieli chwilkę poszukać
na dniach postaram dokończyć ten temat i wyskoczyć z kilkoma innymi.
 
Do góry