Czystość...aż Do Ślubu!

Status
Zamknięty.

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
No z tą czystością to troche ciężka sprawa... <_< Osobiście uważam że przed tak poważną dezycją, jaką jest ślub należy poznać tą drugą osobę w 100 %. Czyli nie tylko ze strony duchowej ale również cielesnej. Wychodze z założenia ze nie kupuje sie kota w worku :p Gdzieś słyszałam, że jesli uprawia sie z kims seks przed slubem, a potem ożeni sie z tą osobą to nie ma sie grzechu...Ale nie jestem pewna jak to jest.
 

sheyka

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Nasza katolicka wiara jest zagadkowa... mysle ze tak naprawde nikt tego nie umie wyjasnic
tak samo jak pocałunek to niby jest grzech... jak bylo w któryms temacie :/
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Nasza katolicka wiara jest zagadkowa... mysle ze tak naprawde nikt tego nie umie wyjasnic
tak samo jak pocałunek to niby jest grzech... jak bylo w któryms temacie
yy no bez przesady o_O

a co do czystości, to jeżeli ejsteś an 100% pewny, ze wyjdziesz za tą osobe, to można to zrobić- tak bynajmniej było w jakimś temacie, pewna dizewczyna spowiadała się z tego, czy też pytała, a ksiądz tak odpowiedzial, chyba dobrze pamiętam... Ale moim zdaniem to piekne jezeli dwie osoby kochają siebie tak, ze potrafia zaczekac na "taka przyjemnośc" ficzne znaczenie słowa "miłośc", aż do ślubu.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
No niby piekne poczekac do slubu.....a co bedzie jak poczekam i w noc poślubna na lozu malzenskim zobacze mego meza w calej okazalosci i.......sie przestrasze ? :p Albo on okaże sie Miriam w męskim wydaniu ?:p Heh, ja tam wole wiedziec o wszystkim przed ślubem i wszystkiego sprobowac
 

misia89

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2006
Posty
42
Punkty reakcji
0
tak samo jak pocałunek to niby jest grzech...

Pytałam księdza kiedys o to...I powiedział mi tak: jeśli się całujesz z osobą, nie z miłości, lecz z pożadania, dla zwykłej przyjemności to pocałunek jest wtedy grzechem. Lecz jeśli kochsz tę osobę, to całowanie nie jest niczym złym.
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Pytałam księdza kiedys o to...I powiedział mi tak: jeśli się całujesz z osobą, nie z miłości, lecz z pożadania, dla zwykłej przyjemności to pocałunek jest wtedy grzechem. Lecz jeśli kochsz tę osobę, to całowanie nie jest niczym złym.
ajjj :( niedobrze... Bo dochodze do wniosku, że wiele osób popełniło podobny grzech :(...

A co do wypowiedzi Misi89- jestem zdania, ze owszem można o tym pomyśleć, ale nie zaczynajac współzycia, a po prostu poznajac ciało poprzez inne sposoby :p Tak chyba tez się da? :p :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry