Czym [po]malować?

Sweetheart1

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
K-ce
Rysuje mangę od ok pół roku , zazwyczaj to były szkice(używałam ołówków, markera czarnego ewentualnie tuszu), ale ostatnio dostałam za zadanie namalowanie(nie narysowanie :mruga: ) mangi a dokładniej komiksu. I moje pytanie : Czym zazwyczaj malujecie/kolorujecie, są to jakieś specjalne które są do tego "stworzone" np. kredki, mazaki, farby, pastele itd., czy może jednak normalne którymi można wszystko np. kredki ołówkowe, pastele?

PS. Stworzyłam ten temat bo nie znalazłam go, ale jeśli się pojawił to przepraszam i pozwalam[ :lol: ] adminowi go usunąć
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to nadaje się do domowej dzieł czy jak sie ten temat nazywał, połącze potem, a narqazie powiem, mange jak się tworzy używa się do tego tuszu do konturów, cienkopisów itp, do wypełniania zaś potrzebne są kalgrafy i retrasety, z których to powstają rastry (te kropki paseczki i rózne te czarnobiałe wzorki dające wrażenie jakby czarnobiała manga była kolorowa) niestety Polska jest pod tym względem dziurą i prawie nie możliwe jest zdobycie kalgrafów, a jak możliwe... no coż, nic za darmo, a czasem nawet drogo, zwłaszcza że jedynym sposobem zdobycia jaki znam jest Waneko, sprowadzają z zagranicy. chodzi o to wydawnictwo waneko, wpisz w google znajdź i poszukaj, może jeszcze mają. sposoby nakładania rastró były w pierwszym tomie jak powstaje manga, wydawnictwo waneko (broń Boże nie reklamuje, takie fakty) jak nie masz i nie chcesz zamawiać to wiezorem opisze jak znajde czas, jak je nakładać.
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mmhh ja nie mam tego problemu bo wszystko rysuje na tablecie.

Ale tak jak pisał Vardamir , oprocz cienkopisów i tuszu potrzebujesz rastrów (Są to przezroczyste arkusze z różnymi wzorami, np. kropkami, siatkami, liniami, ziarnistym wzorem przypominającym piasek itp. Wzór z arkusza naklejamy na planszę Mangi poprzez przyłożenie i pocieranie. Istnieje wiele różnych rodzajów rastra. Dzięki nim można tworzyć całe mnóstwo efektów.)
 

skakanka25

Neko
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Miasto
Wojkowice
ja jeśli już coś rysuje to zwykle koloruje i rysuje to jednym długopisem... ot takie lenistwo

wiem, że i tak nikt tego nie będzie oglądał, a ja siebie trochę rozumiem ^^
 
Do góry