Czym Jest Polskość?

Status
Zamknięty.

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Demokracja Über Alles. Jak się chce rządzić kolegów się nie wybiera.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Wrócę do komentowania przytoczonej wypowiedzi Tuska.

Po pierwsze jest ona z roku 1987 a z tego co pamiętam mamy aktualnie rok 2007. Minęło więc 20 lat, przez tyle czasu można 15 razy zmienić sposób myślenia.

Po drugie, ktoś tu już powiedział, że ważny jest kontekst historyczny tej wypowiedzi o którym mówi nam rok, w którym Tusk wypowiedział się w ten sposób.

Po trzecie to, że inni politycy, w tym Kaczyński, nie mówią takich rzeczy, tylko hołubią Polskę, Polskość itp. nie oznacza, że nie myślą w podobny sposób. Zazwyczaj jest to stek bzdur okraszony pięknymi, wzniosłymi epitetami produkowany dla publiczości, by zebrac jak najwiecej oklasków.

I wreszcie przerażą mnie kilka wypowiedzi, które są poniżej jakiegokolwiek poziomu. Skoro krytykuje się kogoś za coś to powinno się chociaż pokazać wyższy poziom od poziomu krytykowanej osoby...jesli już.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Dlaczego uważasz, ze jest dobrym prezydentem ( tak z ciekawości)
A gdzie napisałem, że jest dobry?
Bo otoczyl sie lepperami, giertychami, itp.
Hola, hola! Prezydent? o_O
Dlaczego jest zły ? Bo wogóle nie kontroluje sytuacji w państwie. Protest na proteście, niezadowolenie rośnie a nasze dalsze stosunki z krajami zachodnimi leżą w gruzach. Nie twierdze , ze są one kluczowe dla Polski, ale jednak miło by było gdyby wszyscy nie nałożyli na nas embarga....
Trudno żeby prezydent kontrolował państwo. Conajwyżej może sobie z kimś przy kawce porozmawiać.

Można by chyba pare postów przenieść do innego tematu ;q
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
To ma znaczyć, że moglibyście się zapoznać z funkcjami instytucji jaką jest "prezydent"... (ja chyba miałem na WOSie w gim)
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
A gdzie napisałem, że jest dobry?
Trudno żeby prezydent kontrolował państwo. Conajwyżej może sobie z kimś przy kawce porozmawiać.

Po prostu odniosłam wrażenie, że uważasz, że dobrze sprawuje swoją funkcje. Co do wpływu prezydenta na państwo to wbrew pozorom jest on spory. Tym bardziej, ze premier jest jego bratem, więc gdyby chciał go namówić do zmiany stanowiska w jakiejś sprawie np. to napewno mógłby to zrobić.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Jakos trudno jest z tym sie nie zgodzic, uwazam ze te slowa oprocz Ciebie odnosily sie do rydzykow, lepperow, giertychow i ich zwolennikow.

Napisze kilka znanych sytatów:
"Jest jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor" Jozef Beck
"Polska od Bałtyku odepnąć się nie da" (mozna by uaktualnić "Polska zniewolic się nie da" - odnośnie konstutucji jewropejskiej.

Z piosenki Kazika pt.: "Los sie musi odmienić" - "bo ideały które się da to jak kapitał, wielka gra"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
"Jest jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor" Jozef Beck
"Polska od Bałtyku odepnąć się nie da" (mozna by uaktualnić "Polska zniewolic się nie da" - odnośnie konstutucji jewropejskiej.
madre slowa
ale nie wiem czy wiesz ze wczesniej prowadzil ponad roczne negocjacje z niemcami a wspolnym pakcie
dopiero jak dyplomacja zachodnia (zwlaszcza angielska) przeprowadzila ofensywe (rauty dla polskich politykow), gwarancje dla polski to elyty przedwrzesniowe zmienily zdanie
a jeszcze rok wczesniej planowali wspolna agresje na sowiety i nie tylko
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Gdyby Beckowi sie udało mielibyśmy doświadczenie z członkostwem w Unii, co prawda narodowosocjalistycznej, ale jak najbardziej europejskiej.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Hola, hola! Prezydent? o_O
A co to ma niby znaczyc?
No jak może się prezydent otoczyć Lepperem czy innym Giertychem? Jego świta mu chyba wystarcza. Prezydent to nie premier(chociaż można się pomylić :)). Skomentowałeś tak post Doroti, która mówiła o prezydencie.
Po prostu odniosłam wrażenie, że uważasz, że dobrze sprawuje swoją funkcje.
To, że mnie nie rozczarował nie znaczy, że dobrze sprawuje swoją funkcje. Jeśli byłby najgorszy w historii świata ale wcześniej jasno się co do tego określał też by mnie nie rozczarował. Jeśli ktoś się zapoznał przed wyborami z ideologia i "programem" Kaczyńskiego(a w sumie i obydwu), a do tego z sytuacją na scenie politycznej, to trudno żeby był rozczarowany.
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
No jak może się prezydent otoczyć Lepperem czy innym Giertychem? Jego świta mu chyba wystarcza. Prezydent to nie premier(chociaż można się pomylić :)). Skomentowałeś tak post Doroti, która mówiła o prezydencie.

To, że mnie nie rozczarował nie znaczy, że dobrze sprawuje swoją funkcje. Jeśli byłby najgorszy w historii świata ale wcześniej jasno się co do tego określał też by mnie nie rozczarował. Jeśli ktoś się zapoznał przed wyborami z ideologia i "programem" Kaczyńskiego(a w sumie i obydwu), a do tego z sytuacją na scenie politycznej, to trudno żeby był rozczarowany.
Chcialem/chce sie dowiadziec co to niby ma oznaczac: Hola, hola! Prezydent? o_O
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Zgubiliśmy główny wątek. Czym Jest Polskość ? Wyborem. Wyborem korzystniejszych wariantów dla Polski. Niekoniecznie jest to korzystne dla nas.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Czym Jest Polskość ? Wyborem. Wyborem korzystniejszych wariantów dla Polski. Niekoniecznie jest to korzystne dla nas.
coz niezgadzam sie
poslkosc to przynalzenoc do narodu polskiego lub kultury polskiej lub tzw polskiego kregu kulturowego itp

a to co napisales to raczej postepowanie w zgodzie z niemodnym slowem: patriotyzm
 

KiNiU$i@

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
ehhemm
ja myślę że Donald Tusk to jest jakiś paranoita....
pamiętacie jak mówił że jak Lech Kaczyński wygra wybory to że sie na niego nie fochnie??
a teraz gołym okiem można zobaczyć że podburza ludność...
to jest zwykły dureń który wyładowuje swoją wściekłość bo nie wygrał....
myślałam że z niego spoko gościu jak startował w tych wyborach..
a tu sie okazało że moja babka nie trafiła i oddała głos na ejdichejda jakiegoś....
 

Attachments

  • blerj7.jpg
    blerj7.jpg
    38,1 KB · Wyświetleń: 20
Status
Zamknięty.
Do góry