Czym dla was jest religia chrzescijanska i jej wiara

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Czym dla was jest chrzescijanstwo, Czy nie wkurza was czeste przeciwienstwa co do pisma swietego a koscioła?? Czy przy tylu kłamstwach warto jeszcze wierzyc w takiego Boga jakiego oni przedstawiaja?? Nielepiej zrobic z siebie Boga i Życ wedłóg własnych zasad które dla ciebie sa odpowiednie??
 

keolinka

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gliwice
Ja w sumie nie wiem w co wierze. Ale na pewno nie jest to ten bóg pisany przez Wielkie "B". :evil:
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Czym dla was jest chrzescijanstwo, Czy nie wkurza was czeste przeciwienstwa co do pisma swietego a koscioła?? Czy przy tylu kłamstwach warto jeszcze wierzyc w takiego Boga jakiego oni przedstawiaja?? Nielepiej zrobic z siebie Boga i Życ wedłóg własnych zasad które dla ciebie sa odpowiednie??

Chrześcijaństwo jest dla mnie zwykłym szkodzeniem sobie i społeczeństwu.
I tak.Wkurzają mnie sprzeczności w biblii,zwyrodniałość koscioła i inne sprawy związane z tym.
Chociaż z tym robieniem z siebie boga to już lekka przesada...owszem,jestem panem własnego życia i nie mam zamiaru być zniewolony przez jakieś książki nawiedzonych prokoków sprzed 2000 lat,lecz do boga jako takiego mi daleko. :papieros:
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
No i keolinko dobrze robisz:] i wogole witam cie na tym forum miło mi ze tu cie przywiało<za moja namowa ale to sie wytnie>
Psychedelic a ty to chyba sam chciałes zeby mowili do ciebie swiety co:>
Ja jakos jestem bogiem siebie samej i dobrze mi z tym:] Jakos sie jeszcze na sobie niezawiodłam. Moze niemam takiej siły jaka ma niby bóg chrzescijanski, ale on jakos sie zabardzo nie ujawnia...
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Psychedelic a ty to chyba sam chciałes zeby mowili do ciebie swiety co:>
Ja jakos jestem bogiem siebie samej i dobrze mi z tym:]

Tak? :zawstydzony: wiesz jak jest z moją pamięcią...
Tak.Ja też jestem bogiem samego siebie,lecz niczego ani nikogo innego z zewnątrz.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Psychedelic, Mógłbyś trochę bardziej konkretnie napisać, w jaki sposób Chrześcijanie szkodzą sobie i społeczeństwu ? Byłbym bardzo wdzięczny ...
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Kazdy powinien miec za boga siebie samego... Lepiej jest wierzyc w siebie i za swoje czyny ponosic konsekwencje niz powiedziec tylko jedno bzdurne zdanie "Bóg tak chciał..."


Dziekuje Keolcia:*
 

LECHU

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Amarak napisał:
Kazdy powinien miec za boga siebie samego... Lepiej jest wierzyc w siebie i za swoje czyny ponosic konsekwencje niz powiedziec tylko jedno bzdurne zdanie "Bóg tak chciał..."

POPIERAM! ! Może nie mieć siebie samego za boga, ale robić tak jak uważamy za słuszne, kierować sie własnym mózgiem i odczuciami a nie mówić "i tak będzie jak Bóg zechce..."------>w tej sytuacji najlepiej siedzieć i w ogóle nigdzie się nie ruszać, bo i tak "...bedzie jak Bog zechce..."
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Bóg dał nam wolność i chce, żebyśmy słuchali jego słów, ale nas do tego nie zmusza :]
 

LECHU

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
BlizZ napisał:
Bóg dał nam wolność i chce, żebyśmy słuchali jego słów, ale nas do tego nie zmusza :]

ale czy napewno każdy korzysta z tej wolności? czy może jednak podporządkowywuje niektóre rzeczy/sprawy pod to ze bedzie "jak Bog zechce" ...
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
LECHU napisał:
POPIERAM! ! Może nie mieć siebie samego za boga, ale robić tak jak uważamy za słuszne, kierować sie własnym mózgiem i odczuciami a nie mówić "i tak będzie jak Bóg zechce..."------>w tej sytuacji najlepiej siedzieć i w ogóle nigdzie się nie ruszać, bo i tak "...bedzie jak Bog zechce..."

To ja powiem tak: Wierzę w Boga, ale to nie znaczy, że zwalam na Niego odpowiedzialność za moje sukcesy czy porażki. Bóg dał każdemu człowiekowi wolną wolę i tylko od samego człowieka zależy, czy coś osiągnie czy nie. Mówienie "Bóg tak chciał..." często jest nadużyciem. 99 % naszego ziemskiego życia zależy od nas samych, od tego jak je pokierujemy my sami.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Mamy wolność wyboru, czy korzystać z wolności :p Nie rozumiem ludzi, którzy wszystko zwalają na "Deus Vult" i z pewnością żadna religia też by takich ludzi nie chwaliła i żadna ze znanych mi religii, nie wmawia ludziom, że WSZYSTKO co dzieje się wokół nich, dzieje się za sprawą Boga.
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Bóg niemoze sie wtracac w nasze zycie... i to z jadnego najwarzniejszego powodu, bo on NIEISTNIEJE...
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Nie chciałbym nic mówić, ale na świecie jest więcej ludzi wierzących w Boga, w różnych religiach, niż ateistow. Może to ja mam rację :D
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Nie chciałbym nic mówić, ale na świecie jest więcej ludzi wierzących w Boga, w różnych religiach, niż ateistow. Może to ja mam rację Wesoly

BlizZ skad niby wiesz ze jest wiecej ludzi wierzacych? statystyki wziete ze chrztu a połowa ochszczonych osob juz dawno przejrzala na oczy i przestala wierzyc...
 
Do góry